Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 67
  1. #41
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Е, само казвам какво съм прочел! Нали така “съветват“ ЧЕТИ.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Защо си мислиш,че всички стоят и реват по форумите,че "държавата" не им дава пари или че медът им е скъп?Много от пчеларите,които не пишат по форуми и не знам къде си,правят луди пари от пчеларството.Не им трябват програми,не им трябват помощи,не им трябва нищо.Познавам двама братя от ...(ще ти го кажа общо,от северна България),на които и ти малко трудно би се конкурирал в пчеларството по печалба(не говорим за федерации,фондации и др.)
    Така,че като цяло не всички плачат за ...й.Пчеларството е един от най-печелившите сектори стига да знаеш как да го постигнеш.
    Благодаря!
    Ха, ха...аз знам как да го постигна, но като цяло лято няма паша и поголовно ти тровят пчелите, какво остава? Да им затворя прелките и да наливам инверт? Няма как да се получи. Няма ли паша, няма доход, та ако ще и самия Бог да си.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А някой да знае цени на това ишлеме в цеха от клипа?
    Ето цена за ишлеме и пакетиране във варели, но не знам дали е на цеха от клипа:
    0.60лв./кг.
    Цената включва следното :

    Декристализиране
    Хомогенизиране
    Филтриране
    Успокояване
    Дозиране
    Сертифициране
    Предпочитам да пия от извора.

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    За съжаление в България нещата не стоят така . За да направиш печеливш бизнес то някой трбява да ти разреши !
    Всички, като теб имаме идеи желание и пари кой повече кой по - малко но те на практика не могат да се осъществят, защото този някой ще те спре още в зародиш и за теб ще остане само да гледаш как от идеята ти печели този някой. Затова за ентусиазтите терминал 2 за останалите в пущинака с пчелите.
    Дори не предполагаш колко жестоко са урегулирани бизнес-отношенията в други държави, и какви ОГРОМНИ ДАНЪЦИ се плащат в тях. И въпреки това те просперират и са изпреварили България като малка гара. Така че може да се поспори по този въпрос кой е действителният виновник ......

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Защо си мислиш,че всички стоят и реват по форумите,че "държавата" не им дава пари или че медът им е скъп?Много от пчеларите,които не пишат по форуми и не знам къде си,правят луди пари от пчеларството.Не им трябват програми,не им трябват помощи,не им трябва нищо.Познавам двама братя от ...(ще ти го кажа общо,от северна България),на които и ти малко трудно би се конкурирал в пчеларството по печалба(не говорим за федерации,фондации и др.)
    Така,че като цяло не всички плачат за ...й.Пчеларството е един от най-печелившите сектори стига да знаеш как да го постигнеш.
    Благодаря!
    Ако четеше внимателно моите постинги, щеше да разбереш, че и аз казвам същото, а именно "Единици са тези, които успяват да изкарат бизнеса на печалба.". ЕДИНИЦИ !!!!! Колкото само да докажат, че всяко правило си има изключения. Масовото състояние на сектора обаче си е трагично, и по този въпрос няма две мнения.

  6. #46
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Ето цена за ишлеме и пакетиране във варели, но не знам дали е на цеха от клипа:
    0.60лв./кг.
    Цената включва следното :

    Декристализиране
    Хомогенизиране
    Филтриране
    Успокояване
    Дозиране
    Сертифициране
    Па не е скъпо. Дай нещо координати, адрес.... Който иска може да се възползва.

  7. #47
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Ето цена за ишлеме и пакетиране във варели, но не знам дали е на цеха от клипа:
    0.60лв./кг.
    Цената включва следното :

    Декристализиране
    Хомогенизиране
    Филтриране
    Успокояване
    Дозиране
    Сертифициране
    Това е нормалната цена, която вероятно би я предложил всеки един преработвател. В нея има около 10 стотинки печалба, което също е нормално.

    За съжаление обаче нашите преработватели правят и една камара допълнителни разходи за експорт, в резултат на което себестойноста им нараства до нива от над 1 лев - обикаляне за вземане на проби, транспорт на меда, изследвания в западни лаборатории и т.н. Като цяло ако ви е любопитно, продажната цена на преработвателите е някъде на ниво 1.00-1.20 лв. над изкупната цена, и в това те не могат да сложат печалба повече от 10-20 стотинки.

    Пиша го това като информация и въобще не желая да влизам в спор по цифрите. Който си мисли друго, това си е негов проблем.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако четеше внимателно моите постинги, щеше да разбереш, че и аз казвам същото, а именно "Единици са тези, които успяват да изкарат бизнеса на печалба.". ЕДИНИЦИ !!!!! Колкото само да докажат, че всяко правило си има изключения. Масовото състояние на сектора обаче си е трагично, и по този въпрос няма две мнения.
    Добре. Защо в другите сектори всичко е добре, а в пчеларския - не? Да. Хайде няма да гледаме навън. Пак питам - те защо могат, а ние - не? Все българи сме.

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Защо си мислиш,че всички стоят и реват по форумите,че "държавата" не им дава пари или че медът им е скъп?Много от пчеларите,които не пишат по форуми и не знам къде си,правят луди пари от пчеларството.Не им трябват програми,не им трябват помощи,не им трябва нищо.Познавам двама братя от ...(ще ти го кажа общо,от северна България),на които и ти малко трудно би се конкурирал в пчеларството по печалба(не говорим за федерации,фондации и др.)
    Така,че като цяло не всички плачат за ...й.Пчеларството е един от най-печелившите сектори стига да знаеш как да го постигнеш.
    Благодаря!
    Успешните пчелари за които говориш като % са твърде малко на общия фон. И ако почнем да смятаме едва ли ще са повече от 30-40 човека в цяла България. Разбира се при положение се разберем кои какво разбира под успешен и луди пари. Това кои къде и как прекарва времето си е личен избор ....
    Аз си мислех че основната цел на форума е да бъде полезен за потребителите му чрез обмяна на информация. А то излезе че е място където неуспешните пчелари може свбодно да реват за пари и да се оплакват... както и да е
    Ще използвам и последното ти изречение - ами ето още една възможност чрез една бизнес секция с ограничен достъп да се опитаме да променим нещо и от неуспешни да се опитаме да станем успешни пчелари ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #50
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това е нормалната цена, която вероятно би я предложил всеки един преработвател. В нея има около 10 стотинки печалба, което също е нормално.

    За съжаление обаче нашите преработватели правят и една камара допълнителни разходи, в резултат на което себестойноста им нараства до нива от над 1 лев - обикаляне за вземане на проби, транспорт на меда, изследвания в западни лаборатории и т.н. Като цяло ако ви е любопитно, продажната цена на преработвателите е някъде на ниво 1.00-1.20 лв. над изкупната цена, и в това те не могат да сложат печалба повече от 10-20 стотинки.

    Пиша го това като информация и въобще не желая да влизам в спор по цифрите. Който си мисли друго, това си е негов проблем.
    Да си сменят “партньорите“. Кво като са работили 10-20г с тях!?! Като вече не ги устройват условията-ЧАО и Айде. Ма така по веригата го отнасяме и ние. Ма то не само с пчеларските преработватели е така. Като погледнеш в цяла България е така. Всички “бизнесмени“ се огъзват на западняците, само и само да са в играта. Па накрая си го изкарват на работниците и собствения си народ. Я да идат в Англия например, да видим дали там ще успеят като бизнесмени!?!

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •