Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 67
  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Това е така, защото истинските, сериозните печалби не са при производителя, а при търговците, което е изкривена форма, с две приказки - паразитна икономика.
    А, нима за това не сме си виновни, ние самите пчелари, че неможем да се обединим и да си реализираме продукцията заедно?!? - но за целта ще е нужно някакво предприятие, или поне някаква инсталация за хомогенизация на меда, а стигне ли се до подобно коопериране, то всеки тръгва да дърпа чергата към себе си и се стига до под кривата круша... ....а, дали за това не са виновни налаганите със сила форми на коопериране(ТКЗС-та, АПК-та и др.)...?!?

  2. #32
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    А, нима за това не сме си виновни, ние самите пчелари, че неможем да се обединим и да си реализираме продукцията заедно?!? - но за целта ще е нужно някакво предприятие, или поне някаква инсталация за хомогенизация на меда, а стигне ли се до подобно коопериране, то всеки тръгва да дърпа чергата към себе си и се стига до под кривата круша... ....а, дали за това не са виновни налаганите със сила форми на коопериране(ТКЗС-та, АПК-та и др.)...?!?
    Има го и този момент, но не сме само ние виновни. не бих оправдавал картелите по този начин. Ако не са били налагани със натиск тия форми на коопериране самото то в България поради манталитетната особеност на народа е почти невъзможно. С две приказки от пачи яйца хубав кекс не става.

  3. #33
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    А, нима за това не сме си виновни, ние самите пчелари, че неможем да се обединим и да си реализираме продукцията заедно?!? - но за целта ще е нужно някакво предприятие, или поне някаква инсталация за хомогенизация на меда, а стигне ли се до подобно коопериране, то всеки тръгва да дърпа чергата към себе си и се стига до под кривата круша... ....а, дали за това не са виновни налаганите със сила форми на коопериране(ТКЗС-та, АПК-та и др.)...?!?
    Е нали имаше клип на цех за “ишлеме“. Та хомогенизацията не е проблем. “Кооперацията“ е проблем, мисля.

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Е нали имаше клип на цех за “ишлеме“. Та хомогенизацията не е проблем. “Кооперацията“ е проблем, мисля.
    Проблем е мисленето на хората. Всичко останало е следствие, което формира съществуващата действителност такава, каквато я виждаме в момента.

  5. #35
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Така че споко - продължавам интензивно с опитите и въвеждам технологии, които никой досега не ги е пробвал. Например в момента имам кошер с 60 майки в него и си живуркат съвместно без никакви проблеми. Ако експеримента се окаже успешен, догодина ще зазимя 5 или 10 хиляди майки и цяла зима ще продавам по 30-40 лева. Ето това например е идея, която може да направи един бизнес от губещ в печеливш. Подобна на тази идея имам поне още 10, така че аз не стоя пасивен и не се жалвам по форумите, а АКТИВНО МИСЛЯ И ДЕЙСТВАМ.
    Е прави впечатление вече, огромно. 30-40лв за майка. Пък в обявата четем-20лв. А преди обявата цената клонеше към 50......... Нищо лично.

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз си имам предварително поставен срок от 5 години, за да изкарам бизнеса на печалба, и това съм го писал и друг път във форума. До момента станаха 4, така че ще има поне още 1 година, и след това ако ще го ликвидирам, това ще отнеме поне още 1 година.

    Така че споко - продължавам интензивно с опитите и въвеждам технологии, които никой досега не ги е пробвал. Например в момента имам кошер с 60 майки в него и си живуркат съвместно без никакви проблеми. Ако експеримента се окаже успешен, догодина ще зазимя 5 или 10 хиляди майки и цяла зима ще продавам по 30-40 лева. Ето това например е идея, която може да направи един бизнес от губещ в печеливш. Подобна на тази идея имам поне още 10, така че аз не стоя пасивен и не се жалвам по форумите, а АКТИВНО МИСЛЯ И ДЕЙСТВАМ.


    Защо си мислиш,че всички стоят и реват по форумите,че "държавата" не им дава пари или че медът им е скъп?Много от пчеларите,които не пишат по форуми и не знам къде си,правят луди пари от пчеларството.Не им трябват програми,не им трябват помощи,не им трябва нищо.Познавам двама братя от ...(ще ти го кажа общо,от северна България),на които и ти малко трудно би се конкурирал в пчеларството по печалба(не говорим за федерации,фондации и др.)
    Така,че като цяло не всички плачат за ...й.Пчеларството е един от най-печелившите сектори стига да знаеш как да го постигнеш.
    Благодаря!

  7. #37
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Е нали имаше клип на цех за “ишлеме“. Та хомогенизацията не е проблем. “Кооперацията“ е проблем, мисля.
    А някой да знае цени на това ишлеме в цеха от клипа?

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Например "Бизнес с по-малка печалба от 15% се ликвидира и парите се инвестират в друг бизнес".
    За съжаление в България нещата не стоят така . За да направиш печеливш бизнес то някой трбява да ти разреши !
    Всички, като теб имаме идеи желание и пари кой повече кой по - малко но те на практика не могат да се осъществят, защото този някой ще те спре още в зародиш и за теб ще остане само да гледаш как от идеята ти печели този някой. Затова за ентусиазтите терминал 2 за останалите в пущинака с пчелите.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Е прави впечатление вече, огромно. 30-40лв за майка. Пък в обявата четем-20лв. А преди обявата цената клонеше към 50......... Нищо лично.
    Абе кво да ти говоря.

  10. #40
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Е прави впечатление вече, огромно. 30-40лв за майка. Пък в обявата четем-20лв. А преди обявата цената клонеше към 50......... Нищо лично.
    С този постинг ти всъщност ми даде едно доказателство, че любимото занимание на повечето пчелари е ДА ГЛЕДАТ В КАНЧЕТО НА ДРУГИЯ, вместо сами да се разтропат и да си оправят собственото си канче. Ето затова казвам, че докато не се оправи мисленето на хората от сектора, няма да се оправи и самия сектор. Може би ще минат 1-2 поколения, докато нещата започнат да просветват.....

    И да, БЛАГОДАРЯ !!!

    С този твой постинг ти ОКОНЧАТЕЛНО МЕ УБЕДИ, че във форума ТРЯБВА ДА ИМА СКРИТ РАЗДЕЛ с достъп до него само за хора, които са дорастнали да го четат и да пишат в него. Досега се колебаех, но след като и тази тема е на път да се превърне в ПАРЦАЛ, вече съм ОКОНЧАТЕЛНО УБЕДЕН.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •