Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 67
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз започнах с 2000 кошера, инвестирайки пари, спечелени от други бизнеси. Пет години след това все още съм със 2000 кошера. Това нормално ли ти се вижда? Ами ще ти кажа - за повечето други бизнеси това не е нормално.

    Ще ти кажа и друго - познавам историите на почти всички хора с много на брой кошери, защото сме се срещали и обсъждали бизнеса като такъв. Нито един от тях не е направил кошерите си с ПЕЧАЛБА ОТ САМИЯ БИЗНЕС. Всички са инвестирали външни пари от други бизнеси или дори от кредити.




    Още нещо - разгледай пчеларската история през последните 10 години. Има поне 10 случая на хора (фирми) с по няколко хиляди кошера, и всичките без изключение не съществуват към днешна дата.

    Да продължавам ли ...............
    Не е нужно . Въпросът ми е защо ти, като си видимо грамотен човек продължаваш да го правиш?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз започнах с 2000 кошера, инвестирайки пари, спечелени от други бизнеси. Пет години след това все още съм със 2000 кошера. Това нормално ли ти се вижда? Ами ще ти кажа - за повечето други бизнеси това не е нормално.

    Ще ти кажа и друго - познавам историите на почти всички хора с много на брой кошери, защото сме се срещали и обсъждали бизнеса като такъв. Нито един от тях не е направил кошерите си с ПЕЧАЛБА ОТ САМИЯ БИЗНЕС. Всички са инвестирали външни пари от други бизнеси или дори от кредити.

    Още нещо - разгледай пчеларската история през последните 10 години. Има поне 10 случая на хора (фирми) с по няколко хиляди кошера, и всичките без изключение не съществуват към днешна дата.

    Да продължавам ли ...............
    Това е така, защото истинските, сериозните печалби не са при производителя, а при търговците, което е изкривена форма, с две приказки - паразитна икономика.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    до 100 кошера не можеш да говориш за бизнес Колко мед по 5лв ще изкараш Това че имал 25 30 кошера то е за хоби а хобито иска средства а няма приходи

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Това е така защото истинските, сериозните печалби не са при производителя, а при търговците, което е изкривена форма, с две приказки - паразитна икономика.


    А защо Ачка трябва да търся търговци?Аз например до сега не съм продавал мед на едро.Търговците са добре и ако си забелязал аз не ги плюя много за ниските цени.Всеки си прави сметката.Лошото е ,че има картелни споразумения помежду им и по тоя начин няма кункоренция,а следователно и високи цене.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И сега да хвърля и последната бомба:

    Според моето скромно мнение, като човек, работил в поне 7-8 други сектора и познаващ ги из основи, мога смело да кажа:

    ПЧЕЛАРСКИЯТ СЕКТОР Е ГУБЕЩ ПО ПРЕЗУМПЦИЯ !!!

    Единици са тези, които успяват да излязат на печалба. Повечето пчелари непрекъснато работят на загуба, но не го осъзнават това, защото нямат база за сравнение. В тействителност те ДОТИРАТ бизнеса си с пари от други източници (напр. заплата или пенсия), както и го дотират с МНОГО МНОГО ТРУД, който ако го сметнат, ще се окаже че работят за 1 лев на час или дори по-малко.

    Сектора все още не е загинал, защото в него има непрекъснати НОВИ ПОПЪЛНЕНИЯ от заблудени хора, които все още не знаят каква е голата действителност, и които ще се мъчат и изнемогват поне 3-4 години преди да разберат на какво са се натресли. Част от тях (най-напредничавите) ще успеят да се адаптират и да извадят бизнеса на някаква макар и малка печалба, но това ще е живо мъчение, което ще продължи цял живот. Въобще не може да става въпрос за големи печалби, които да се реинвестират в разширяване на бизнеса и в технологична модернизация. Друга част (повечето) ще отпаднат до 5-6 години. Ще останат само тези, които имат някакви странични доходи, но пчеларството при тях вече ще е с ранг на хоби, а не на бизнес с печалба. Междувременно непрекъснатите нови попълнения от опитни мишки ще поддържат сектора жив още много дълго време.
    По тази логика ми се струва,че догодина ти е последна с пчеларството и трябва да го прекратиш като бизнес.Съмнявам се да си на печалба за тези четири години,или искаш да ми извадиш от сто бари вода.

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А защо Ачка трябва да търся търговци?Аз например до сега не съм продавал мед на едро.Търговците са добре и ако си забелязал аз не ги плюя много за ниските цени.Всеки си прави сметката.Лошото е ,че има картелни споразумения помежду им и по тоя начин няма кункоренция,а следователно и високи цене.
    Хубаво правиш, Данчо! С това което казваш съм съгласен за споразуменията, и не само с меда е така.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А защо Ачка трябва да търся търговци?Аз например до сега не съм продавал мед на едро.Търговците са добре и ако си забелязал аз не ги плюя много за ниските цени.Всеки си прави сметката.Лошото е ,че има картелни споразумения помежду им и по тоя начин няма кункоренция,а следователно и високи цене.
    Като си си купил държава за каква конкуренция говорим все едно да се конкурираш със себе си!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Хайде да кажа и за Уорън Бъфет - вторият най-богат човек на земята, който не си знае милиардите. Неговия жизнен път се дели на 2 етапа. Първият етап е отнел половината му живот и в общия случай се характеризира с мъките, на които сме подложени и ние в пчеларския сектор. При него това обаче е било някакво мизерно предприятие от текстилната промишленост. Полагал е чудеса от героизъм, за да го поддържа някъде около нулата или с минимална печалба.

    Животът му се е променил в момента, в който е решил да скъса с емоциите (имал е силна емоционална обвързаност с това предприятие). В един момент обаче е осъзнал, че има браншове, които са обречени на мизерия, и браншове, които се къпят в пари. След това е ликвидирал текстилното предприятие и е започнал инвестиция в други браншове (от тези, които се къпят в пари). И след 20 години в станал втория най-богат човек на земята, като средногодишната му печалба е била на ниво около 20%.

    Както през първата, така и през втората половина от живота си е прилагал едни и същи методи на управление, един и същи интелект и едни и същи усилия. Разликата между двете половини се състои само в това, че през втората половина от живота си е подбирал браншовете, в които инвестира. И другата разлика - СКЪСАЛ Е С ЕМОЦИИТЕ и е започнал да се доверява само на ГОЛИТЕ ЦИФРИ (и е вземал решения само на базата на техите стойности). Например "Бизнес с по-малка печалба от 15% се ликвидира и парите се инвестират в друг бизнес".

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    до 100 кошера не можеш да говориш за бизнес Колко мед по 5лв ще изкараш Това че имал 25 30 кошера то е за хоби а хобито иска средства а няма приходи
    Не си прав.
    Бизнес секция би била много полезна за всеки които развива семеен бизнес или смята да развива такъв. Затова и съм "ЗА" създавнето й. Всички тук искат да получават повече пари за меда си (та темата за цена на меда е най-посещаемата). Но това което поне според и на мен прави впечатление че ние искаме пари но от търговците, от държавата, и най вече не правим нищо , просто си търсим виновен....
    Пчеларството си е печларство но един от основните дялове е Икономика на пчеларството не разбирам защо е табу за мнозина ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    По тази логика ми се струва,че догодина ти е последна с пчеларството и трябва да го прекратиш като бизнес.Съмнявам се да си на печалба за тези четири години,или искаш да ми извадиш от сто бари вода.
    Аз си имам предварително поставен срок от 5 години, за да изкарам бизнеса на печалба, и това съм го писал и друг път във форума. До момента станаха 4, така че ще има поне още 1 година, и след това ако ще го ликвидирам, това ще отнеме поне още 1 година.

    Така че споко - продължавам интензивно с опитите и въвеждам технологии, които никой досега не ги е пробвал. Например в момента имам кошер с 60 майки в него и си живуркат съвместно без никакви проблеми. Ако експеримента се окаже успешен, догодина ще зазимя 5 или 10 хиляди майки и цяла зима ще продавам по 30-40 лева. Ето това например е идея, която може да направи един бизнес от губещ в печеливш. Подобна на тази идея имам поне още 10, така че аз не стоя пасивен и не се жалвам по форумите, а АКТИВНО МИСЛЯ И ДЕЙСТВАМ.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •