Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 26
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    може би е питано вече и се извинявам ако се повтаря:
    За пчелин от 50 броя пчелни кошери нужно ли е да се закупят 50 датчика + централата? Колко струва охраната на един такъв пчелин?
    Не не е необходимо датчици да има във всеки кошер. достатъчно е да се покрият от 30 до 50% от кошерите да се гарантира достатъчно надеждна защита. Цената може да се изчисли с формата за поръчки. Линк към нея има в предишните постове. (пост #2)
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    11.09.2014
    Мнения
    19
    Пчеларски район
    Шумен
    имам едно питане относно системата?
    Възможно ли е в процеса на развитие на пчелина да бъдат добавяни нови бройки датчици и необходимо ли е пренастройка на главната станция или само се включват и тя си ги намира.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от милен овчаров Виж публикацията
    имам едно питане относно системата?
    Възможно ли е в процеса на развитие на пчелина да бъдат добавяни нови бройки датчици и необходимо ли е пренастройка на главната станция или само се включват и тя си ги намира.
    Да. Системата е така направена, че във всеки момент могат да се добавят произволно количество нови датчици за кошерите без да се налага препрограмиране. Ако обаче искате да свържете други датчици към системата (например за охрана на периметъра или на помещение) тогава се налага програмиране на съответния вход със софтуера, който получавате безплатно при закупуване на главната станция.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    19.03.2015
    Мнения
    62
    Утре ще ви звънна, обаче и така нищо не се получи.

    0. Махнах софтуера
    1. Закачих кабела. Кабела е в изправност 100%
    2. Закачих акумулатора
    3. Инсталнах софтуера

    Device Manager -> Ports(COM & LPT)
    няма промяна

    На платката свети диод 1, диод 2(примигва 3 пъти и около секунда пауза), диод 3 не свети.
    Друго не знам какво да добавя.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от 212 Виж публикацията
    Утре ще ви звънна, обаче и така нищо не се получи.

    0. Махнах софтуера
    1. Закачих кабела. Кабела е в изправност 100%
    2. Закачих акумулатора
    3. Инсталнах софтуера

    Device Manager -> Ports(COM & LPT)
    няма промяна

    На платката свети диод 1, диод 2(примигва 3 пъти и около секунда пауза), диод 3 не свети.
    Друго не знам какво да добавя.
    Ролята на тези три диода е описана още в началото на документацията на снимката на основната платка в раздел "Хардуер"
    Диод 1-червен (error LED) показва, че със системната платка нещо не е наред;
    Диод 2-червен (state LED) мига определен брой пъти в зависимост от вида на проблема. От броя мигания по таблицата в раздел "Работа на устройството - система за самодиагностика" се вижда къде и в какво се състои проблема.
    Диод 3-зелен (modem state LED) мига, когато с модема и картата всичко е наред и той е логнат в мрежата на съответния оператор.
    Да анализираме Вашата ситуация:
    Свети диод 1 - има проблем!
    Диод 2 мига три пъти: От таблицата -"Картата изисква PIN или PUC код. Също така картата може да е блокирана."
    Диод 3 не свети - няма връзка с мрежата и основната платка не е завършила цикъла на начално установяване.
    В този режим тя още не може и да установи връзка с РС софтуера.
    Проблема в случая е, че не е свален PIN кода на картата или има друг проблем с нея.
    Решението
    е картата да се извади от устройството и да се постави в обикновен телефон. След това да се свали PIN кода и да се провери дали всичко с нея е наред. Освен това трябва да се обадите на оператора и да забранет опцията "Гласова поща".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...
    При тестовете с какъв акумулатор колко време изкара?
    ...
    На този въпрос вече почти имам отговор. Някъде около 15.11.2015 съм нагласил БГ13 сега е 05.01.2016, все още BG 13 и акумулатора са в пътя! ISKRA 72Ah(чисто нов).

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Има ли възможност датчика да праща сигнал не на 1 км. а на 4.5 - 5 км. без пряка видимост? Хълмове няма равнинен терен е.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от 212x Виж публикацията
    Има ли възможност датчика да праща сигнал не на 1 км. а на 4.5 - 5 км. без пряка видимост? Хълмове няма равнинен терен е.
    Не. За такива разстояния трябват други мощности, които не са разрешени от закона в този диапазон. Трябва и по-мощен захранващ източник.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Г-н tsc1, моля да ми отговорите /на по-разбираем за мен език, /без инженерни термини//, дали правилно съм разбрала Вашата система за охрана:
    ако някой премести кошер, или му отвори капака, или го наклони, датчикът в капака ще се активира и аз ще получа sms, някаква аларма в пчелина ще се задейства; ако съм си закупила "охрана на периметъра", при нарушаване целостта на телта или мрежата около дворното място, ще се случи същото; ще ми трябва да платя на ЧЕЗ за електромер /дворът е в регулация/ и на инженер за монтиране на контакт, чрез който да мога да зареждам някакви акумулатори, които ще ми препоръчате; или ще трябва да Ви поръчам соларен панел /инсталация?/, ако е по-евтиният вариант в дългосрочен план /най-вероятно/ и да се чудя кой ще ми го монтира, и къде точно, така че някой да не го счупи; периодично ще трябва да купувам батерии ААА, които да сменям в датчиците и да Ви поръчвам още такива, докато запълня капацитета на пчелина;
    Има ли още? Какво още ми трябва /освен Вашата главна станция? Рутер? Камери? Интернет?/
    А какво става, ако някое животно мине под телта или я огъне /при нас има доста животновъди, които пасат животните си около пчелина/?
    Моля да ми отговорите, извинете за невежеството, счетоводител съм по професия, но до месец ще започне кандидатстването по една от европрограмите и едната от инвестициите в бизнес-плана ще е за Вашата охрана за пчелини, затова наистина трябва да си изясня какво точно ще трябва да купувам. Много Ви моля за по-описателен подход да обясните как действа системата.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Здравейте,
    Трудно ми е да отговоря на толкова много въпроси, събрани в едно изречение в същия стил, за това ще разбия и отделя въпросите във Вашия текст и всеки от тях ще получи отговор в друг цвят.

    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    Г-н tsc1, моля да ми отговорите /на по-разбираем за мен език, /без инженерни термини//, дали правилно съм разбрала Вашата система за охрана:
    1. ако някой премести кошер, или му отвори капака, или го наклони, датчикът в капака ще се активира и аз ще получа sms, някаква аларма в пчелина ще се задейства;
    Да, това е точно така и тук няма какво да се добави. Така работи онази част от системата, която се грижи за охраната на кошерите.

    2. ако съм си закупила "охрана на периметъра", при нарушаване целостта на телта или мрежата около дворното място, ще се случи същото;
    Да, така е. Тук бих добавил, че изграждането на добре действаща и скрита периметрова охрана зависи от терена, растителността в пчелина, вида на оградата и още много други фактори, които трябва да се съобразят във всеки конкретен случай.

    3. ще ми трябва да платя на ЧЕЗ за електромер /дворът е в регулация/ и на инженер за монтиране на контакт, чрез който да мога да зареждам някакви акумулатори, които ще ми препоръчате;
    Да, ако на пчелина нямате захранване и искате да си прекарате такова ще трябва да платите за това. Но захранването на нашата система НЕ ГО НАЛАГА. Системата може да се захранва и от автомобилен акумулатор от около 60Ah, с който работи около месец и който периодично носите у дома си за зареждане. През това време системата работи с вградения акумулатор, достатъчен да я захранва около седмица.

    4. или ще трябва да Ви поръчам соларен панел /инсталация?/, ако е по-евтиният вариант в дългосрочен план /най-вероятно/ и да се чудя кой ще ми го монтира, и къде точно, така че някой да не го счупи;
    Системата може да се захранва и от соларен панел+контролер+специален акумулатор. Такива захранвания са обикновено най-скъпи, уязвими за кражби и ние не доставяме такива. С това се занимават специализирани в соларните захранвания фирми.

    5. периодично ще трябва да купувам батерии ААА, които да сменям в датчиците и да Ви поръчвам още такива, докато запълня капацитета на пчелина;
    Датчиците се захранват с по две батерии ААА. С качествени алкални батерии един датчик може спокойно да работи и година, а ако те са с по-ниско качество препоръчваме да се сменят в началото и края на активния сезон. Ние батерии не доставяме, тях можете да закупите и от кварталния супермаркет или магазин за електроматериали.

    6. Има ли още? Какво още ми трябва /освен Вашата главна станция? Рутер? Камери? Интернет?/
    Да, има. Това е предплатена или на договор SIM карта на оператора с най-добро и сигурно покритие на пчелина. Камерите и Интернета са екстри, от които работата на нашата система не зависи. Тях си ги добавяте по Ваше усмотрение. Ако направите видеонаблюдение, нашата система може да осигури неговото управление при нужда.

    7. А какво става, ако някое животно мине под телта или я огъне /при нас има доста животновъди, които пасат животните си около пчелина/?
    Ако оградата е некачествено изградена и позволява свободни разходки на животни в пчелина, такова лъжливо задействане на периметровата охрана е възможно. Личното ми мнение е, че периметрова охрана без добра ограда е безсмислена.

    Моля да ми отговорите, извинете за невежеството, счетоводител съм по професия, но до месец ще започне кандидатстването по една от европрограмите и едната от инвестициите в бизнес-плана ще е за Вашата охрана за пчелини, затова наистина трябва да си изясня какво точно ще трябва да купувам. Много Ви моля за по-описателен подход да обясните как действа системата.
    И още нещо, което е важно да се знае:
    Монтажа на системата, нейното програмиране и пускане в действие не е сложно, но все пак изисква базови познания по електротехника и умения за работа с компютър. Има подробна техническа документация, но ако срещате затруднения е добре да наемете техник, който се занимава с охранителни системи, да му платите и той да свърши работата професионално.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •