Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 95
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Човек,остави тези енергийни вампири,какви радиатори и конвектори бе хора?! Сложи си климатик и като казвам климатик,имам в предвид Daikin или Fudjitsu! Няма шум,а за КПД-то....има ли смисъл да се коментира? Влез в форумите и прочети,ако си вземеш това,което ти предлагам,няма да съжаляваш,казвам ти го от опит!

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Знаеш ли - на Етъра всяка една моя стая е оборудвана едновременно както с електрическо подово, така и с водни радиатори и с инверторен климатик (може да охлажда и да топли). И знаеш ли кое ползвам най-масово - ами водните радиатори и електрическото подово едновременно. Водните радиатори са настроени на 1 градус повече от електрическото подово, и през 99% от времето работят само те. Ако обаче случайно през нощта по някаква причина котлето загасне, температурата пада с един градус и това активира електрическото подово, което поема контрола върху температурата.

    Климатика въобще не го използвам, въпреки че с него ще ми е по-евтино. Причината вече ти я казах - бръмчи и духа. И да - тих е, защото е много добър клас, но въпреки всичко нощем се чува и дразни. Духането също дразни. А терморегулацията на климатика е ПРОТИВНА - едно показва дистанционното, съвсем друга е температурата в стаята. Непрекъснато се налага да го коригираш насам-натам, защото чувството на дискомфорт те дразни почти през цялото време.

  3. #43
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Ние сме си с Адаксчето.
    Предимства :
    Никакво течение (за разлика от климатика в другата стая, макар че е много добър).
    Не вдига прах.
    Мнооого добър комфорт.
    Не може да се опари детето.
    Недостатък :
    Не зная каква сметка очакваш ? В интерес на истината не е много голяма, но си струва комфорта !
    Радвам се, че го имам !
    Успех с избора .

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Човек,остави тези енергийни вампири,какви радиатори и конвектори бе хора?! Сложи си климатик и като казвам климатик,имам в предвид Daikin или Fudjitsu! Няма шум,а за КПД-то....има ли смисъл да се коментира? Влез в форумите и прочети,ако си вземеш това,което ти предлагам,няма да съжаляваш,казвам ти го от опит!
    Колега в хола и кухнята съм с два скъпи Фуджицу и са многооо добри ама както казах искам в детската различно от климатика!
    Красимир може ли да споделиш от коя серия ти е Адакса, че има стандарт има економи и т.н.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    23.12.2014
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    не си купувай адекс, миналата есен направих ремонт на спалнята (с малко по-голяма площ) на моя кум като му смених дограмата и направих изолация на външните стени (вътрешна) като му сложих ламперия на тавана и външните стени.Стана като хижа Добрила. Съответно всичко беше под моя заръка с изключение на смотания конвектор . Стаята зимата почти нямаше нужда от отопление освен това конвектора оцвети ламперията като в сауна след 10г. работа. И най-много ме издразни факта , че всичката ми работа струваше по-малко от цената на конвектора . Поне да ме бяха питали , и за отоплението. Българските конвектори са с по 100лв. по-ефтини. Като цяло една малка духалка (за 15-20лв) ще ти стопли стаята без проблем стига да нямаш много изкуствени килимчета... за печка на дърва е твърде много трябва да стоиш по бански ...

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Модела е Glamox - 1800w (със врътка и светодиод) и от 2009 г. отоплява северна санирана стая 17 кв. м.
    Децата ми са с него .Ако спрямо квадратурата изборът се свежда до 2 модела вземи по-големият !!!
    Не че и по-малкият няма да свърши работа (все пак който го е измислил си е свършил добре работата и това не е уред правен в голямото междучасие !).
    За другите модели нямам инфо., за репликите такива също не зная.
    Успех !

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Перник
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    С климатици и в хола на дърва печка 'чудо' най вече за да суши на детето дрешките и разбира се заради топлината, която дървата отдават!
    Нямаше ме, за няколко часа и темата са е разраснала
    Щом имаш вече опит с дървата и ако имаш кумин в стаята, огледай се за Норвежка чугунена печка.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Човек,остави тези енергийни вампири,какви радиатори и конвектори бе хора?! Сложи си климатик и като казвам климатик,имам в предвид Daikin или Fudjitsu! Няма шум,а за КПД-то....има ли смисъл да се коментира? Влез в форумите и прочети,ако си вземеш това,което ти предлагам,няма да съжаляваш,казвам ти го от опит!
    Климатика е евтино отопление, но е обявен за най-вредното изобретение на 19 век. Едно дете гледано на климатик няма как да е здраво. Бебетата гледани на климатик страдат от белодробни заболявания и алергии.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

  10. #50
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Най-евтиното отопление е изолацията с корк по стените и тавана. Много е скъп коркът, но си заслужава. Не съм търговец на корк, потребител съм.
    За радиаторите адакс - ползвам ги, защото имат перфектен терморегулатор. На каквато температура го сложиш, такава е температурата в стаята.
    Само че има една уловка, ако сложите адакс, без да сте направили много добра термоизолация, ще плащате страшни сметки за ток.

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •