Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 95
  1. #61
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Та ако ви е голям мерак - слушайте Слави 13 и топлоизолирайте отвътре с корк. Това на Слави не му е за първи път (да ви хвърля по върбите), така че опичайте си акъла, когато четете негови постинги.

    Има един единствен случай, когато се топлоизолират стени с корк, ламперия или нещо друго, и това е само ако и двете страни на стената са подложени на положителни температури. Тоест когато стената е ИЗЦЯЛО ВЪТРЕШНА. Тогава вече можете да търсите някакъв визулен ефект с цел дизайн например.

    Изцяло отвъре се топлоизолират сауните, защото не искате да прегреете околните стаи, и защото наистина желаете много бързо загряване и/или охлаждана на самата сауна.

    Изцяло отвътре можете да изолирате предверието на къщата (входния коридор). Тогава търсите ефекта студения външен въздух да не охлажда стените на самата къща, защото се нуждаете от акумулираната в тях топлина.

    Изолацията на външни стени обаче ВИНАГИ СЕ ПРАВИ ОТ ВЪНШНАТА СТРАНА и това е АКСИОМА В СТРОИТЕЛСТВОТО.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    А ако има изолация отвън и се сложи и от вътре какво би станало?

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    С вътрешната изолация елиминираш акумулиращия ефект на стените. Т.е. лятото слънцето само като погледне през прозореца и почваш да се пържиш в собствен сос.
    Зимата отваряш врата или прозорец, за 5 минути въздуха се сменя и температурата в стаята се изравнява с външната.
    Ще бъде гадно!

  4. #64
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Въпроса ми беше какво се случва тогава когато е изолирано от двете страни с подходящите материали с тази точка 0 за която пише Матеев, а доколкото за акумулиращия ефект на стените е полезен в зависимост от енергоизточника. Ако търсиш бързо затопляне на стаята не ти трябва, това е по добър вариант когато помещението не се отоплява 24ч. в денонощието и за по бързо затопляне.
    Но тогава има ли опасността от образуване на тези процеси които описа Матеев?
    Ако умът ми може да си го представи, а сърцето ми да го повярва, то аз мога да го постигна!!!
    -Мохамед Али

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    За климатиците искам да кажа нещо Дайкин имат модели на който темперетурата се мери от дистанционното,така че може да го слагаш където искаш на по високо по ниско,друга опция следят къде е човека и насочват струята въздух в обратна посока и още много др. екстри.Последните модели са нискотемперетурни хиперинвертори и консумацията на ток е минимална под 500 вата.Ако на някой му е любопитно напишете в нета URURU SARARA това е един от последните модели на дайкин да прочетете за какво става на въпрос.

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Другите защо ли са толкова тъпи та не си изолират къщите отвътре с корк.

  7. #67
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Другите защо ли са толкова тъпи та не си изолират къщите отвътре с корк.
    Колега, колко хора карат автомобил тесла? И това че не го карат много хора значи ли че автомобила не струва?

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Колега, колко хора карат автомобил тесла? И това че не го карат много хора значи ли че автомобила не струва?
    Не знам аз карам vw.А колегата Слави дали е поглеждал под корка.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Мариян вече си е наумил какво да прави с отоплението, вие какво още чепкате - незнам.

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Мариян вече си е наумил какво да прави с отоплението, вие какво още чепкате - незнам.

    Вълна.Така е като се отварят теми за други форуми.

 

 
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •