Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21
  1. #11
    Митко, аз се регистрирах, без никакви проблеми. Подадох молба в БАБХ и след около месец изненадващо ми дойдоха двама доктори на проверка. Искаха да видят помещението, в което се вади меда, да има течаща топла вода, да е с теракота пода, да е чисто, да имаш етикет по наредбата за етикетирането, нов амбалаж(буркани и тенекии),центрофугата да отговаря на изискванията за безопасност на храните, да се водят два дневника за експорт и за количеството, което си извадил, да са етикетирани всичките тенекии, по дати на вадене и по видове, да имаш документ за амбалаж. Може би това е, изискванията им не са трудни за изпълнение. Аз нямах никакви проблеми, макар, че доста ме изненадаха и нямах топла вода, но им обещах да сложа една Юнга. Така, че да не се притесняваме да сме в рамките на закона, не е трудно, особено ако даваме меда си на магазини. А на собственика на магазина трябва да му се даде само стокова бележка, без копия на разрешителното от БАБХ или на сертификата от лабораторията, в която сме изследвали меда.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    07.09.2012
    Мнения
    2
    Бих искал да попитам дали има някой който знае какви документи са необходими за износ в чужбина на мед и колко биха стрували всички необходими анализи за това начинание?

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    1
    Цитат Първоначално публикувано от dreemer
    Бих искал да попитам дали има някой който знае какви документи са необходими за износ в чужбина на мед и колко биха стрували всички необходими анализи за това начинание?
    Аз също

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Интересно ми е това последното кой го издава.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    По пътя на логиката би трябвало, когато използваш НАССР сам да си го издаваш(може и да бъркам).А иначе за самата система кой да ти я изготви- фирми бол.Успех!

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Едно уточнение. ЧМР не е митнически документ а тристранен договор между изпращач на стока, превозвач и получател. Разбира се, по пътя ако има митница, трябва да бъде представен там.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003
    По пътя на логиката би трябвало, когато използваш НАССР сам да си го издаваш(може и да бъркам).А иначе за самата система кой да ти я изготви- фирми бол.Успех!
    Точно в това е проблема. За това питам.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    41
    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Georgiev
    Митко, аз се регистрирах, без никакви проблеми. Подадох молба в БАБХ и след около месец изненадващо ми дойдоха двама доктори на проверка. Искаха да видят помещението, в което се вади меда, да има течаща топла вода, да е с теракота пода, да е чисто, да имаш етикет по наредбата за етикетирането, нов амбалаж(буркани и тенекии),центрофугата да отговаря на изискванията за безопасност на храните, да се водят два дневника за експорт и за количеството, което си извадил, да са етикетирани всичките тенекии, по дати на вадене и по видове, да имаш документ за амбалаж. Може би това е, изискванията им не са трудни за изпълнение. Аз нямах никакви проблеми, макар, че доста ме изненадаха и нямах топла вода, но им обещах да сложа една Юнга. Така, че да не се притесняваме да сме в рамките на закона, не е трудно, особено ако даваме меда си на магазини. А на собственика на магазина трябва да му се даде само стокова бележка, без копия на разрешителното от БАБХ или на сертификата от лабораторията, в която сме изследвали меда.

    Георги, искам да те попитам, къде се намира помещението в което обработваш питите ? В някаква отделна постройка, предназначена само за тази цел или в отцепено помещение, което е част от къщата или апартамента в който живееш ти или твои близки ? Може би използваш подземно помешение (мазе) ?
    Да знаеш също дали се позволява центрофугиране на меда във фургон или бус, с който си закарал кошерите на паша ?
    Благодаря ти.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    10.03.2013
    Мнения
    1
    Здравейте! Нов съм във форума и се радвам че има такъв форум за да обменям информация с хора занимаващи се с този бизнес. Първо искам да кажа, че не съм пчелар и никога не съм се занимавал с пчели. Обаче искам да отворя специализиран магазин за мед, горе-долу разлистих форума и намерих полезни неща за бъдещето ми начинание, обаче имам още някои неясноти и ще съм ви благодарен да ударите едно рамо... Има ли по специални изисквания с които трябва да се съобразя за да продавам мед? От къде мога да намеря буркани и с каква техника се пълнят те от тенекиите? И къде се случва това пълнене, етикиране и складиране на меда? Специален склад или нещо подобно? Другото което ми е интересно дали мога паралелно с продажбата на мед в магазин да препродавам на търговката мрежа? Надявам се на полезна информация приятели!

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    30
    От къде мога да намеря буркани и с каква техника се пълнят те от тенекиите? И къде се случва това пълнене, етикиране и складиране на меда?
    :D буркани се продават нови в метро,пълниш с черпак,лъжица или нещо подобно,етикети има спам с реклама в почти всяка тема в тоя форум с "нови цветни етикети 150бр. за 10 кинта" , пък складирането...по стелажи,мази или където ти хареса...
    като стигнеш до меда ако искаш драсни мога да ти продам малко

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •