Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 27 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 264
  1. #191
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    А ако успеем и по някакъв начин да го маркираме, още по-добре. С някаква пръчка да надерем боята ми или да взривим спрей с някава боя, която да го оцвъка и т.н. - варианти хиляди, ако човек започне да мисли в тази насока.
    По филмите все гледам че когато човек се опита да избяга от някой паркинг без да си е платил, колата му остава по джанти.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #192
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Хем майтап, хем не.......
    Понякога наистина е по-лесно да се охраняват подстъпите към пчелина, а не самия пчелин. Зависи от конкретната ситуация. Аз наистина имам такива пчелини, при които единствения подстъп е някакво тясно горско пътче с широчина 2 метра. Защо тогава да се хабя да слагам сложни и скъпи охрани по самия пчелин, когато много по-лесно е за същите пари да осея това пътче с камери, капани и всякакви други неприятни изненадки. Фантазията ми е развинтена и мога лесно да изгенерирам поне 100 идеи в стил "Сам в къщи".

  3. #193
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    По филмите все гледам че когато човек се опита да избяга от някой паркинг без да си е платил, колата му остава по джанти.
    Една истинска история от 70-ти или 80-те години на миналият век:
    Дядо ми, лека му пръст си бил занесал кошерите в някаква липова гора на паша, и забелязъл че изчезнали няколко кошера. До мястото се стигало по черен горски път. Подготвил си дъски с набити пирони и заел позиция някъде в подстъпите към пчелина привечер. Понякое време през нощта минала една кола към пчелина. Тутак си заровил дъските с пироните на горе, замаскирал ги, и черта към селото. Върнал се заедно с милиционера, а крадеца ги чакал със спукани гуми и няколко кошера в багажника. На сутринта отишли у крадеца на обиск и дядо ми разбира се че си разпознал кошерите, но най-големият куриоз е че под капаците имал вестници(предполагам Работническо дело), на които с почерка на пощаджита пишело името на дядо ми(абонамент). Предполагам от тогава му датираше навика да пише датата и името си на рамките.

  4. #194
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Дъските със пирони са добро решение, но лично аз не бих искал някой случайно минаващ са си пукне гумите на колата, а само крадеца. Ако предупреждението за камери не го спре и наистина се опита да открадне кошери, то при повдигането на кошер да се задейства безщумна аларма активираща капаните по обратния път. Какъвто и да е крадеца, със сигурност ще оцапа гащите ако 2 или 4 от гумите му останат по джанти (предполага се че резервната гума е една). И както горските пътища имат коловози, транспортното средство ще остане като патка в калчище. Единия от вариантите е крадците да се опитат да си върнат кошерите по местата, носейки ги на ръка по 100-ина метра, и да се опитат да се направят на невинни жертви на "умопомрачения" пчелар поставил капани навсякъде. Или пък да чакат от засада с калашници, да побягнат оставяйки транспортното средство в полза на пчеларя, или да чакат като клъфтани петели пристигането на охраната, приели съдбата си че няма измъкване. Вариантите не са много .... но да се окажеш в подобна ситуация е такова наказание че има по-възпитаващ ефект дори и от затвора. А после ще трябва да им леят и куршум
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #195
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А пък ако е през нощта, и чуят силен вълчи вой от 100-ватова тонколона ...... или пък ръмжене на мечка ......

    Може и димка със сълзотворен газ - от казармата знам, че после човек половин час кашля, киха, бърше сълзи и точи сополи.....

  6. #196
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Преди кажи-речи половин век - какви ти камери...?!? А пък дъските са били заровени непосредствено след преминаването на подозрителното превозно средство, и са престояли заровени не особенно дълго(има-няма час) и са си свършили идеално работата.

  7. #197
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Димката има опасност да навреди и на пчелите, а може и само да ги настърви и ефекта да е двоен - обгазен и нажилен разбойник...

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Димката ще увреди здравето на човека невинно разхождал се из пчелина ви през нощта.Искал да види кошери, но през деня го е страх от пчелите.Та тоя невинен човечец е жестоко пострадал от ваши умишлени и преднамерено увреждащи здравето му действия.Как ще се защитите от такава теза на невинния човечец?
    Този пост е редактиран от зуница; 30.06.2014 в 08:05.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #199
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...........Как ще се защитите от такава теза на невинния човечец?
    Със сопата Зуница, със сопата!

  10. #200
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    Матеев, до къде стигна с разработването на информационната система. Успя ли да създадеш това за което писа преди 2 години? Пчеларите освен духало и памкоповдигач, ползват ли и смарт устройства в работата?

 

 
Страница 20 от 27 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •