Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 264
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    Точно тези фургони от радиостанциите имат и антени,които могат да се вдигат на около 25 метра нагоре.
    Ако си бил свързочник, можеш ли по снимките да разпознаеш кои са радиостанциите?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #102
    Не.Ходих да си купя такъв фургон,но в момента нямаше с антени,а и тарикатите,които ги продават са ги махнали и ги продават отделно,почти на цената не "голия" фургон.Имало два вида антени.Иначе фургоните не са изтърбушени отвътре,инсталациите стоят,поне на тези,които видях аз.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от syzi
    ...Имало два вида антени.Иначе фургоните не са изтърбушени отвътре,инсталациите стоят,поне на тези,които видях аз.
    Да, така е. Едните се вдигат с механика, другите с пневматика. На твоя фургон има ли основание (или стойка за такова) за щир антена за КВ станция?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз слагам по един подпис на всяка рамка от вътрешната страна с маркер.
    Само не знам дали няма да се заличи с времето.

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2013
    Мнения
    20
    Ако си бил свързочник, можеш ли по снимките да разпознаеш кои са радиостанциите?
    Мисля, че са от "Деймос"
    [url]http://kis.start.bg/

  6. #106
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Това с поставянето на някакъв белег на рамките или на корпуса е малко несигурно. Крадеца винаги може да обяви, че неговия белег е същия. Друго си е ако вътре в RFID лепенката е записано името на фирмата-собственик, името на човека, неговия адрес, неговия телефон и т.н. И всичко това е заключено с парола, която не може да бъде разбита. По-истинско доказателство за собственост - здраве му кажи.

    Аз както на майтап написах за тези RFID лепенки, така и всичко стана на истина. Днес ми пристигнаха по 5000 бройки от два вида лепенки - с размери, подходящи за вграждане в една рамка и други, подходящи за скрито вграждане във всеки един корпус в дупка преди неговото сглобяване. От утре всеки един мой кошер ще "бъка" от лепенки. Понеже закупих количество на едро, цената на една лепенка заедно с доставката и митата ми излезе около 15 стотинки без ДДС. Това е за скритите лепенки на рамките и корпусите. Те са с UHF формат на 900 MHz и могат да се четат дистанционно.

    Отделно от това реших да има и открити тагове под формата на стандартни PVC карти с размери на кредитна карта. Те ще се зачукват от външната страна на всеки един корпус, като предназначението им ще е двойно:

    1. На тях с принтер ще е отпечатан номера на пчелина/корпуса/кошера/семейството
    2. Вътре в тях ще имат уникален идентификатор, който ще се използва в пчеларската информационна система

    Тези вторите карти вече ще излъчват на 13 MHz което е HF обхват в MIFARE стандарт, четци за който вече масово се слагат в съвременните GSM-и. Идеята е да не мисля за хардуера на четците - просто ще използвам стандартни GSM-и и стандартен формат на данните, който е придобил известност като NFC (Near Field Comunication). В бъдеще със сигурност всеки един GSM ще поддържа NFC стандарта. И в момента го поддържат повечето GSM-и с операционна система Android.
    Матеев нямам думи.
    Можеш ли да ми дадеш инфо от къде мога да си поръчам и аз. Ако има в България още по добре

  7. #107
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Купувам от тези китайци:

    http://www.zotei.com/index.html

    Много търсих и други големи фирми-производители, но изглежда тази е световен лидер с възможно най-ниските цени. Друга толкова добра и толкова евтина фирма не намерих. Разгледай им сайта - ще се загубиш в него. Има от пиле мляко - всичко, което е свързано с RFID технологиите го имат.

    Избираш си една мацка от списъка в дясно и влизаш в комуникация с нея. Задаваш си въпросите и тя ти отговаря. После си правиш поръчката, плащаш с PayPal и колета ти тръгва. Досега от тях съм получил няколко колета. Всичко си е наред както с качеството, така и с количеството. Тоест може да им се вярва.

    Единствения проблем, който имах досега е, че комуникацията върви малко трудно, защото първо това са мацки с лоша техническа грамотност и второ не са чак толкова добри с английския. Гледай да не им задаваш сложни въпроси със сложни термини и всичко ще е наред.

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Купувам от тези китайци:

    http://www.zotei.com/index.html

    Много търсих и други големи фирми-производители, но изглежда тази е световен лидер с възможно най-ниските цени. Друга толкова добра и толкова евтина фирма не намерих. Разгледай им сайта - ще се загубиш в него. Има от пиле мляко - всичко, което е свързано с RFID технологиите го имат.

    Избираш си една мацка от списъка в дясно и влизаш в комуникация с нея. Задаваш си въпросите и тя ти отговаря. После си правиш поръчката, плащаш с PayPal и колета ти тръгва. Досега от тях съм получил няколко колета. Всичко си е наред както с качеството, така и с количеството. Тоест може да им се вярва.

    Единствения проблем, който имах досега е, че комуникацията върви малко трудно, защото първо това са мацки с лоша техническа грамотност и второ не са чак толкова добри с английския. Гледай да не им задаваш сложни въпроси със сложни термини и всичко ще е наред.
    Много ти благодаря

  9. #109
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За да не загубиш един месец в ровене на сайта, давам ти линк директно към това, от което се нуждаем за маркиране на рамки и кошери:

    http://www.zotei.com/RFID_label/RFID_Inlay.html

    Има всякакви размери лепенки. Просто си избираш този размер, който ще ти пасне на мястото, където ще го криеш. Има дори и много малки, но имай предвид факта, че колкото е по-малка антенката, толкова по-малък е радиообхвата на сканиране.

    Също така в таблицата с цените има цени за DRY и за WET лепенки. DRY са сухи и не знам как ще ги прикрепяш, а WET са малко по-скъпи, но имат нанесен слой лепило. Аз купувам WET. За мене си съм си избрал ALN 9610 и ALN 9620 за кошерите, защото ми пасват на отворите с които става сглобката, и ALN 9640 за рамките, защото са тънки и дълги и идеално се наместват под притискащата летвичка от горната страна на рамката (аз притискам восъчната основа отгоре с една летвичка).

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    За да не загубиш един месец в ровене на сайта, давам ти линк директно към това, от което се нуждаем за маркиране на рамки и кошери:

    http://www.zotei.com/RFID_label/RFID_Inlay.html

    Има всякакви размери лепенки. Просто си избираш този размер, който ще ти пасне на мястото, където ще го криеш. Има дори и много малки, но имай предвид факта, че колкото е по-малка антенката, толкова по-малък е радиообхвата на сканиране.

    Също така в таблицата с цените има цени за DRY и за WET лепенки. DRY са сухи и не знам как ще ги прикрепяш, а WET са малко по-скъпи, но имат нанесен слой лепило. Аз купувам WET. За мене си съм си избрал ALN 9610 и ALN 9620 за кошерите, защото ми пасват на отворите с които става сглобката, и ALN 9640 за рамките, защото са тънки и дълги и идеално се наместват под притискащата летвичка от горната страна на рамката (аз притискам восъчната основа отгоре с една летвичка).

 

 
Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •