Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 27 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 264
  1. #51
    Цитат Първоначално публикувано от георги.
    Лежаков , да не би този пчелин да се намира в с. Ковачевци?
    Намира се на около 20 км. на запад.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Датчиците се казват Инфрачервени бариери. Един комплект (два броя)струват 60-120 лева в зависимост разтоянието на което трябва да са разположени. За един парцел с правоъгълна форма ако трябва да се охраняват от всички страни трябват 4 комплекта датчици и за съжаление това е само началото. Трябва и подходяща аларма към която да бъдат свързани на която пък се монтира и модул за свързване с службата за охрана. Сметчицата става 700-1000 лева и после се започва да се плаща такса за охрана 30-70 лева на месец. Някои фирми предлагат по скъпа такса без да инвестираш в покупка на техниката, но всичко е въпрос на търсене. Така или иначе скъпичко удоволствие.
    Направих опити да застраховам кошери срещу кражба и злоумишлени действия, но за сега абсолютно безуспешно. Ако някой има успех със затраховане моля да сподели.

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz
    Датчиците се казват Инфрачервени бариери. Един комплект (два броя)струват 60-120 лева ..................Сметчицата става 700-1000 лева
    И какво после ще се чудим с какво да пазим алармата пък, щото като минат да ти вземат 2-а датчика дори и да има сот докато отидан никои няма да разбере какво е станало.
    Няма оправия, само Крумови закони ще на опраят, -"скоя ръка открадна"
    -"ами с лявата" и шат с брадвата.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2012
    Мнения
    18
    Във вестника имаше обява за някаква система за охрана, която е доста изгодна. Ще говоря с човека и като имам повече информация ще споделя

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    28
    В ebay братята китайци продават малки компактни устройства за проследяване посредством GPS.
    Как работи:
    - модула е малка кутийка (около половин цигарена кутия)
    - има батерия която издържа около 80 часа - може да се зарежда като мобилен телефон
    - има вграден слот за SIM карта за мобилен телефон (предполагам някаква предплатена карта ще е ОК)
    - при нужда от проследяване, се изпраща SMS на номера и до секунди апаратчето се обажда обратно с SMS с координатите. Те могат да се въведат в Google maps и да се проследят с точност до няколко метра
    - има възможност пак с SMS команда да започнете да получавате на всеки 20-30 сек информация
    - Има зарядно за акумулатор

    Цената варира, но най-евтините са около 60 долара с доставката до БГ.
    Аз лично си поръчах такъв сега. Не за кошерите, а за колата.
    Не знам колко добре работи, но предполагам ще върши работа.
    Трябва да се постави във водоустойчива обвивка (част от комплекта).
    Освен това не знам дали вълните ще тревожат пчелите.
    Това според мен е удачен вариант за скрит монтаж в един кошер. Трябва да се измисли зареждането как да става най-лесно и незабележимо.


  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Някой ползва ли това устройство http://technolife.bg/product/139/ustroy ... ayler.html Цената ми харесва и което за мен е много добре че има микрофон и може да се подслушва :D
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    30.03.2011
    Мнения
    12
    И аз съм се питал много пъти как да охранявам кошерите и инвентара си,когато ми свърши мястото в двора(не че имам много кошери,просто двора не е голям :D )Ще трябва да купя ново място,в повечето случаи обезлюдено или без къща,защото са най-евтини,абе сиреч просто пърцел земя без комшии и съседи,които да наглеждат.
    Та през ума ми минаха ел.огради,камери,сензори и зазимяване с бетонени основи,катонари,ремаркета/платформи с метални решетки и тн и тн.
    За мен най-добрия варянт е да си намериш някои дядо там в покраинините и да му даваш едни 100-150лв на месец да спи там през ноща и през деня да ходи един-два пъти с колелото да се завърти просто вътре(ако щете да нахрани кучето само).Хем човечеца ще си изкара още една пенсия от горе,хем ще се чуства полезен,което е много трудно на тези години.150лв не са хич малко за едно малко селце.После ми светна,че има много такива възрастни хора,които просто няма кои да ги гледа и се чустват самотни и аз лично бих купил един стар фургон и една външна тоалетна и бих поканил някои възрастен човек да доиде да живее направо в пърцела ми(без да му плащам),разбира се които ще има ток,вода и тн.Да си насади там една градинка,ще си чува кокошчици и въобще каквото иска,аз допълнително ще му нося храна разбира се(да речем през 2-3дни) и съм обеден,че така ще му е много по-добре от колкото да му плащам 150лв на месец и да идва само нощно време.Тоест на мен ми излиза почти безплатно,а на него може би и безценно,защото за жалост истината в нашата мила Родина е,че на никого не му пука за възрастните хора и те се чустват отритнати и самотни.
    Според мен трябва да дадеш-за да ти се даде,когато само взимаш,живота по един или друг начин ти го взима.Тази идея за охраната ми доиде,защото аз самият ходя и пазарувам на един възрастен съсед на около 80г,на когото децата му идват 1-2 в годната и въобще не ги интересува,че този човек не може да отиде дори и до магазина да си вземе хляб.Ходя в тях да пия по една бира,колкото да не е самотен и винаги го питам за нещо,което вече знам(примерно как да поправя еди кво си в къщи)само и само да се чуства полезен и пълноценен.
    Извинявам се,че писах толкова,но просто исках да се обобшя,а не само да напиша примерно:"вземете си дядо да ви пази,струва само 150лв на месец",което не е хич смешно,а плачевно.Благодаря Ви!

  8. #58
    Миро, това, че ти мислиш така, съвсем не означава, че и отсрещната страна мисли като теб. Не казвам, че не може да се случи. Но я помисли един такъв 80 годишен дядо, какво може да направи ако случайно, дойдат амбицирани крадци. Похвално е, че проявяваш грижа за възрастните, но те няма да ти решат проблема. За мен най-добрия вариант е населено място и поддържане на добри взаимоотношения със съседите.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Най-добрия вариант е да си направиш пчелина до място с денонощна охрана.Примерно язовир,помпена станция или нещо подобно.В никакъв случай не е добра идея да се развиваш в населено място,поне според мен.Това са пчели!Има хора които са алергични,досаждат на съседите и куп други причини.Най-добре е да е на твоя земя.Ако няма как,от горския фонд е много по добре от колкото общинска.Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ето аз какво измислих за охрана на кшерите си.



    Няма да обяснявам какво е.

 

 
Страница 6 от 27 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •