Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 264
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Това беше жестоко браво

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Сега разбирам каква е ролята на циганите в пчеларството. Жалко че поставяте под общ знаменател тази част от тях, които съвестно ходят на работа, плащат данъци и си гледат семействата..

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    [quote="rosty_sz"]Ето тук можете да видите доста голям асортимент от устройства за проследяване чрез GPS
    http://s.dealextreme.com/search/gps+tracker
    Общо взето принципа е един и същ. В устройството се поставя СИМ карта слага се батерията и се крие колко може по добре. Когато искаш да видиш къде се намира устройството (кошера, ремаркето и т.н) пращаш едно SMS-че и получаваш като отговор GPS кординатите. Набираш ги в Гугъл мапс и ако не са там където трябва ......
    Готино е защото няма такси и т.н. Недостатък е, че трябва да следиш да не пада батерията, но по принцип може да се измисли да работи с външна която да държи и по месец. Естествено устройството трябва да е скрито мнооооооооооооого добре защото крадеца ако го намери го деактивира моментално. Не съм ги разглеждал скоро и не знам дали вече не са ги измислили да ти праща SMS щом започне да се движи. Ако някой сега ги разгледа подробно и забележи такова да даде линк, защото това е много готина екстара.[/qиote]


    Ползвам първото устроиство от линка вече две години.Работи с точност до10м. ,нужна e сим карта за GSM.При позвъняване ти връща съобщение със GPS координати за местоположение.Има опция ако напусне определени координати да изпраща съобщения през 15 мин. с местоположението си.Може да подслушваш в радиус от 10тина метра(зависи от това къде сте го скрили)Из праща съобщения на всеки 30 мин. при слаба батерия.Продава се със зарядно и две батерии който не стават за нищо(държат 24 часа)Моят го тунинговах за да държи 7 дни.Не се е случвало да ми крадат кошери(Боже опази) но си е успокоение когато пчелина ти е на 100км. в гората.Имам инструкция за настройки и ползване на български ако някой се интересува мога да ги изпратя.
    п.с.Идеална джаджа за следене и послушване на половинката :D

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Защо колеги вместо да обвиняваме тези и онзи,не чуем повече инфо от колеги които са имали проблем,или могат да имат с откраднати кошери защото всеки от нас малко или много се надява да не му се случва но няма сигурна застраховка от това.Така че ако някой му идва на ум нещо,с радост ще чуя мнението му.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Ако има такива хора които да се кефят или подиграват моя съвет е още сега да спрът да четът и влизат в форума който ни помага по много въпроси.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз имам идея да се направят двойни дъна или двоен покрив и в него да се монтира такова устройство. Но не зная тези електроники и излъчвания как ще се въздействат на пчелите.
    Другия вариант е мина под кошера.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колеги , а какво ще кажете за застрахователното дело в БГ в пчеларския бранш. Някой да е получавал обезщетение от настъпило събитие , кражба и прочие. Въобще на високо ниво ли е застрахователната култура на българския пчелар или тя отсъства. Заслужава ли си застраховката на пчели ? Не е ли това начина за спокойно пчеларстване или е поредното " трънче в петата" на българския пчелар по пътя за Европа.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Застраховка на кошери срещу кражба няма.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    И аз от доста време мисля над темата,макар моите кошери да са на 50 метра от дома ми.
    Охранителните технологий са доста напреднали и като се поразтърсих попаднах на това http://videoprosys.com/perimetrowa.html#baterii
    Системи за периметрова защита.Повечето са така проектирани че не се задействат от животни или падащи листа например.Недостатъка е че струват доста пари и на пчелина трябва да има някакви акумулатори които да захранват системата,и които периодично да се презареждат.Мисля си че тези системи имат и опция при задеистване на алармата автоматично да получаваш позвъняване на телефона.[/url]

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Наистина са хубави цените, ама има и нещо друго микровълните. Какво отражение ще окажат на пчелите. Има много по-прости системи на много по-ниски цени без микровълни.

 

 
Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •