Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 264
  1. #241
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако всеки от тези тагове се свързва с всеки телефон с инсталирана такава програма ще настане голяма боза примерно на едно летище. То ще е като всеки телефон да се свързва с всяко устройство "свободни ръце", което е в обхвата му! Ужас! За това софтуера трябва да има модул за "привързване" на определени устройства с конкретния телефон и той да "вижда" само тях. Тези системи така работят.
    По-скоро сървъра изпраща списък само с тези устройства, които в момента се издирват. Тоест не е необходимо дадения GSM да притежва в себе си цялата световна база данни с номера на устройства. Трябва само да знае за тези, които са обявени за издирване, и да провери дали те не са в неговия обхват.

    При всички случаи разработчиците на системата са намерили начин да не претоварват интернет каналите с излишен скъпоструващ трафик, така че поне за това не трябва да се притесняваме.

  2. #242
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    По-скоро сървъра изпраща списък само с тези устройства, които в момента се издирват. Тоест не е необходимо дадения GSM да притежва в себе си цялата световна база данни с номера на устройства. Трябва само да знае за тези, които са обявени за издирване, и да провери дали те не са в неговия обхват.

    При всички случаи разработчиците на системата са намерили начин да не претоварват интернет каналите с излишен скъпоструващ трафик, така че поне за това не трябва да се притесняваме.
    Не става така! Бозата пак ще е налична, защото всички тагове ще се четат, за да се открие търсения/търсените. Това е като с таговете в рамките - доближаваш телефона и всички в обхвата връщат отговори. Трябва софтуера да има модул за решаване на конфликти!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #243
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    1feet = 30,5см, 100 feet = 30,5м
    И кьорав пчелар ще си види кошера на 30 метра и без смартофона си!
    Друмев,
    Видях, че си приветствал идеята с вдигнат гордо палец. Някакъв коментар???
    Какво да коментирам самия аз страдам от синдрома на отместения капак.Имам 1-2 заподозрени но немога да докажа нищо.Важното е да не те нарочат иначе каквито и да вземеш мерки няма как да ги опазиш.Масово се крадат не кошери с пчели,а само пчели и то без да ти влиза в пчелина.Ще дам един пример:
    Бусовете които карат храни по магазините спокойно може да сложи някой кашон намазан с мед и да ти събере летящата пчела.

  4. #244
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За да се намали броят на кражбите моето лично мнени е да се въведе по голям контрол над продажбата на отводки.
    Който краде пчели не ми се вярва ,че ги краде за да увеличава стопанство.За да откраднеш кошери си требва организация и транспор,а да откраднеш пчели си трябва само кашонче.Аз например като млад пчелар и толкова не опитен съм сигурен,че ако отворя 20 кошера и тръсна 2-3 пити в кашонче за отводки поне 19 ще са с майки.

  5. #245
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ....Масово се крадат не кошери с пчели,а само пчели и то без да ти влиза в пчелина.Ще дам един пример:
    Бусовете които карат храни по магазините спокойно може да сложи някой кашон намазан с мед и да ти събере летящата пчела.
    Е срещу това спасение няма!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #246
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Е срещу това спасение няма!


    Как да няма?Един хубав закон си требва и за тоя дето краде и за тоя който копува.Ти ми разреши като го хвана на къра с кашоните да го посъветвам да не прави така па после ще си говорим как да ги намалим кражбитеА не като сега след като го посъветвам му купя и костюм.

  7. #247
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Как да няма?Един хубав закон си требва и за тоя дето краде и за тоя който копува.Ти ми разреши като го хвана на къра с кашоните да го посъветвам да не прави така па после ще си говорим как да ги намалим кражбитеА не като сега след като го посъветвам му купя и костюм.
    И как ще докажеш, че пчелите в кашоните са твои?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Неговата работа не е да събира пчели.Като ми покаже документ,че има разрешение да събира ок да си събира.

  9. #249
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Неговата работа не е да събира пчели.Като ми покаже документ,че има разрешение да събира ок да си събира.
    Я ме открехни как се събират пчели в кашон намазан с мед, че да се раздвижа и аз малко. Докато шъткам насам - натам да действам.

  10. #250
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Я ме открехни как се събират пчели в кашон намазан с мед, че да се раздвижа и аз малко. Докато шъткам насам натам да действам.

    Само съм чувал какво правятЧувал съм,че ги държали също 24 часа в тъмно мазе ама що в мазе ич абер си нямам.

 

 
Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •