Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 27 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 264
  1. #121
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да. Има магазини, които използват истински RFID лепенки против кражба с интегрална схема вътре в тях и уникален идентификатор, записан в тази схема.

    Повечето магазини обаче използват едни още по-евтини тагове, вътре в които има две магнитни пластинки, които при намагнитване се слепват и така им се променя резонансната честота. Тези евтини тагове всъщност помнят в себе си един единствен бит информация - намагнитен/ненамагнитен. Те не са подходящи за нашите цели.

    Лепенки от нашия вид се използват в големите системи за документооборот на много западни компании и държавни служби. Лепят се на всеки един документ или всяка една книга/папка. Например разхождаш се в библиотеката и на екрана ти тече информация кои книги в момента се намират по рафтовете. Другото им приложение е в системите за инвентаризация по западните корпорации. Лепят се на всяка една мишка, компютър, телефон, принтер и каквото друго там притежава компанията. Влизаш в стаята с четец и веднага на екрана се появява списък с наличния в тази стая хардуер или инвентар. Една мишка да се опиташ да си откраднеш и датчика на портала моментално ще те засече и ще писне.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    @Mateev,
    Ако правилно съм разбрал нещата, проблеми няма и може да започне масово внедряване на системата за идентификация на пчелините и тяхното имущество?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #123
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами аз вече го правя ........

    Технологията е достатъчно добре развита на световно ниво, на нас само ни остава да се опитаме да я усвоим и да я използваме в някакво практическо приложение. Според мене е въпрос на време да стане масова практика и в България. Просто няма друга по-добра технология, така че тази ще е ........

    Остава само фирми като твоята и моята да понапишат малко софтуер и да започнат да предлагат на пазара завършен продукт. Сигурен съм че и други фирми ще се включат и в един момент ще осъзнаем, че това е поредното високотехнологично чудо, което се е намесило безвъзвратно в нашия живот.

    Правил ли си си труда да прочетеш колко микропроцесора има в твоята къща. Ако ти кажа че са над 100, няма да повярваш.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Аз съм убеден от самото начало, че си прав. Остава да се убедят в това и пчеларите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #125
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами дай им завършен продукт. Тяхната работа е да разбират от пчели, а не от електроника.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ами това е твоя идея, дай им го и ги убеди. Аз не съм пчелар, а и уважавам авторското право върху добрите идеи. На мен решението ми хареса и за това проявих интерес към детайлите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #127
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз нямам амбицията да ставам продавач на каквото и да било. Най-малкото не и на този етап. В момента ме интересува основно пчеларството като процес и технология и най-вече как да го индустриализирам (с по-малко труд да постигам по-големи резултати).

    Пиша за тези играчки по форума, само защото някой проявява интерес и ми задава въпроси - иначе щях да си трая.

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Sharing is Everything-Споделянето е всичко !!! wink; http://sharingiseverything.blogspot.com/

  9. #129
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Така е, но не трябва да се прекалява, защото иначе се получава като самохвалство. Сподели идеята и ако се появят въпроси - отговаряй. Ако обаче никой не се интересува, глупаво е да се продължава да се пише. Тази идея с RFID-a се разви като тема именно защото имаше въпроси и трябваше да им отговарям. Иначе не бих посмял да пиша, без да знам има ли интерес или не.

  10. #130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Не е самохвалство ,хубаво е да има с какво да се похвалиш по -някога стига да е за добро wink; ,много е полезна тази тема ,дори и за хора който не биха ползвали тези неща пак е хубаво да се знае за тях ,много съм доволен от информацията

 

 
Страница 13 от 27 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •