Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 75 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 747
  1. #131
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Може би ако правят проверка от МЗХ на даден програмист ще ги снимат после тези кошери не могат да отидат при друг за друга проверка пчелите ще могат но ще е трудоемко.
    Работата на програмистите ще се усложни. В момента при проверки те през нощта местят едни и същи кошери по различни пчелини, и така лъжат, че са по-много на брой, а сега с новата система ще им се налага и да развиват едни табелки и да завиват други, иначе схемата им няма да успее.

  2. #132
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако с новите табелки целят да изкарат на “светло“ нерегистрираните пчелни семейства, не вярвам да се получи. Единствено може да има улеснение за ветеринарите и БАБХ. Пък за нас.....ще видим.
    За нас пчеларите улеснение ще имат само за тези, които имат по повече от 1 пчелин. Ето например аз в последните дни размествам кошери и нуклеуси между пчелините, и ми се отелва вола да свалям табелки, да печатам нови, да ги начуквам с такер, да ги описвам по бланки, да ги въвеждам в Excel и т.н. По новата система това няма да го правя.

    Улеснение ще има и за подвижните пчелари, улеснения ще има при продажбите на кошерите - абе въобще новата система е много по-логична и по-изрядна от информационна гледна точка. То въобще не трябваше да има стара система, която е много тъпо замислена от некомпетентни некадърници, скарани с компютрите, базите данни и информационните технологии.

  3. #133
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А когато продаваме на КУПУВАЧ без Животновъден обект, респективно без личен ветеринар, нашия ветеринар какво ще прави? Пък и ние?
    Елементарно - обявяваш ги за умрели(загинали), и ти ги отписват - купувача да се оправя...

  4. #134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Работата на програмистите ще се усложни. В момента при проверки те през нощта местят едни и същи кошери по различни пчелини, и така лъжат, че са по-много на брой, а сега с новата система ще им се налага и да развиват едни табелки и да завиват други, иначе схемата им няма да успее.
    Ще имат два комплекта капаци.

  5. #135
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Какво става, ако по невнимание се повреди (счупи) табелката? Освен това всички знаем, че пластмасата не е устойчива на слънчеви лъчи. Аз например всяка година сменям стотина напукали се и чупливи кръгли пластмасови прелки.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Елементарно - обявяваш ги за умрели(загинали), и ти ги отписват - купувача да се оправя...
    Ама сваляш табелите а купувача като го хванат полицайте ще извикат ветеринарите и ще му направят акт че не регистриран сега вече ще отпаднат хартиените пътни листа ще може само от ВетИС.

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Елементарно - обявяваш ги за умрели(загинали), и ти ги отписват - купувача да се оправя...
    Куповача си е хванал рой или ще е забранено.Ще им се радваме по клоните, но няма да ги ловиме.

  8. #138
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    При подвижното къде и в какво се състои улеснението.Тази година местих в друга област кошерите и реда беше следния:
    Отивам при кмета на населеното място да искам разрешение да се настаня в землището на селото му, после звъня на ветеринаря, който е по район да ми каже има ли заразни заболявания и наложена карантина в района.След това ходих в БАБХ да искам да ми издадат номер на временен пчелин на който да си настаня кошерите, нищо че аз съм си регистрирал пчелина и си имам номер.После с временния номер на животновъдния обект ходих при моя ветеринар да ми напише пътен лист, в който се записва от къде до къде ще пътуват кошерите и къде точно ще се настанят.
    Та сега се казва, че ще има улеснение за подвижното.В какво точно ще се състои улеснението?Аз след всичкото това обикаляне по институции и при този и онзи, повече легално няма да ги местя.Само на по-близки разтояние(тогава ги местих на 80км) и по пусти пътища, където няма полицаи.

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Какво става, ако по невнимание се повреди (счупи) табелката? Освен това всички знаем, че пластмасата не е устойчива на слънчеви лъчи. Аз например всяка година сменям стотина напукали се и чупливи кръгли пластмасови прелки.
    При кравите като поднат даваш заявка при ветеринаря и ти правят същият номер.

  10. #140
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    При кравите като поднат даваш заявка при ветеринаря и ти правят същият номер.
    Значи, ще си поръчваме и плащаме за нови през година две.

 

 
Страница 14 от 75 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •