Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 75 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 747
  1. #341
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Е, добре, де, никой ли няма да каже какво решихте вчера? За какво гласувахте? Не е честно!

  2. #342
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    Е, добре, де, никой ли няма да каже какво решихте вчера? За какво гласувахте? Не е честно!
    Всичко в тази "държава" става както му е удобно на всеки,та така у тука във форума.

  3. #343
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    КБП и БПРА са тотално против промяната на чл. 7 от Наредба 10. Решението е прието с пълно мнозинство.

    Сега пиша писмо до МЗХ с мотивите, които ги обсъждахме и приехме. Когато стане готово, ще го публикувам и във форума.

  4. #344
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Защо само член 7 да отпадне? Цялата наредба 10 трябва да отпадне + промените които готвят.
    Има капани из цялата наредба, но трябва да ги проследиш. Още при изготвянето на наредба 10 в нея са вкарани капаните, които сега борим.

    член 2 (2) Регистрацията на животновъдните обекти(пчелини) се извършва по реда на чл. 137 от закона за ветеринарномедицинската дейност.
    В чл. 137 (1) от закона за ветеринарномедицинската дейност... пише, че подаваме заявление за регистрация и прилагаме документ за платена такса определена в чл.14 (2)
    В Член 8 (4) от закона за пчеларството пише, че НЕ СЕ ЗАПЛАЩА ТАКСА

    Чл.4(2) от наредба 10 пише, че номера е постоянен независимо от промяната на броя на кошерите, пчелните семейства или промяната на собственика


    Чл.5(1) т.3 от наредба 10 пише, че се вписваме във ВетИС
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #345
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Така е - сега се пише текста на становището, но членовете на УС си заминаха в къщи и ме оставиха сам да се пека на бавен огън. Някои от тях ми обещаха да ми помогнат, като ми изпратят части от това становище от юридическа гледна точка, но естествено не си изпълниха обещанието. И това не е за първи път - на приказки всички са велики, и после се измъкват като пръдня от боб и ме оставят сам да измислям всичко, но според техния "акъл".

    Както и да е - духа на решението на Управителните съвети на КБП и БПРА ще бъде спазен, доколкото съм си водил записки, но аз не мога да гарантирам, че всичко ще е юридически издържано.

  6. #346
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Така е - сега се пише текста на становището, но членовете на УС си заминаха в къщи и ме оставиха сам да се пека на бавен огън. Някои от тях ми обещаха да ми помогнат, като ми изпратят части от това становище от юридическа гледна точка, но естествено не си изпълниха обещанието. И това не е за първи път - на приказки всички са велики, и после се измъкват като пръдня от боб и ме оставят сам да измислям всичко, но според техния "акъл".

    Както и да е - духа на решението на Управителните съвети НА КБП и БПРА ще бъде спазен, доколкото съм си водил записки, но аз не мога да гарантирам, че всичко ще е юридически издържано.
    След 2-3 часа ще се освободя и цялото ми внимание е твое. Кажи какво трябва да се свърши, не ме притеснява цяла вечер с това да се занимавам.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #347
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    А защо в становището на КБП и БПРА не се предложи западния опит ? ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #348
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Защото започнем ли да обсъждаме текстове от Наредбата, то това означава, че вече сме съгласни с нейното приемане. Това е дилемата - няма как да сме РЕШИТЕЛНО ПРОТИВ, и в същото време да се впускаме в обсъждане на текстовете. Тази дилема много внимателно я огледахме и претеглихме от всички страни и най-накрая взехме ДЕМОКРАТИЧНО РЕШЕНИЕ, което вече го знаеш.

  9. #349
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Решението е категорично против наредбата. В това лошо няма. А какво правим ако те не се съобразят изобщо с това и наложат Наредбата както им хрумне на тях... А и доколкото разбирам още от самото начало са казали че са непреклонни и трябва да влезем във ветис. Ако това се случи КБП и БПРА защо да не препоръчат запознаване с чуждия опит така поне може да се спечели и малко време...

    п.п И междодругото наредбата ще бъде приета без значение дали сме решително против или не. Всички държави членки предприемат промяна в тази насока от 1 март догодина трябва да е факт. Това не е хрумване на нашите задължават ги от ЕК и официално се води за повишаване на здравния статус
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #350
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Моля да не коментираме публично темата, защото се чете от МЗХ и БАБХ.
    Когато КБП и БПРА излязат с официално със становище, тогава то ще бъде качено във форума и ще достигне до всички медии.

    Всякаква комуникация и обсъждания по темата САМО на ЛС, имейл и телефон.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 35 от 75 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •