Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 60 от 75 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 591 до 600 от общо 747
  1. #591
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Благодаря за информацията!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #592
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

  3. #593
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Не мога да го отворя, дали причината е в мен?

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #594
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Не мога да го отворя, дали причината е в мен?

    Поздрави, Г. Георгиев
    https://www.fermer.bg/%D0%B4%D0%BE-2...news19275.html
    Я пробвай сега!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  5. #595
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много интересно. Новината за започнала процедура по обществено обсъждане (последна процедура преди въвеждане) не предизвика никакви разгорещени страсти. МЗХ ни врътнаха поредния УНИКАЛНО премерен номер. Смяхте се на Матеев като обесняваше, че в държавната администрация на високите позиции работят много умни хора. Сега понеже знаеха, че има настроения срещу наредбата я пуснаха за обсъждане по новогодишните празници и я пуснаха да важи само за някаква част от пчеларите. Уникални. Сага колегите си казват "е то за мен не важи за какво да протестирам". Утре уважаеми колеги с една мъничка промяна две думички от текста ще започне да важи за абсолютно всички. Все още чакам някой да се наеме с организацията по делото което трябва да заведем. Ще си платя каквото се реши като такса. Веднага след празниците ще гласуваме позиция на нашето дружество и ще я пратим, но трябва ДЕЛО.

    П.П. В този вид наредбата мен също не ме засяга.

  6. #596
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Много ми е мътно това с "процедура обществено обсъждане"?????? Кой, къде, и как обсъжда? Дали после някой взема в предвид нещо от "обсъждането"! Или си "перка" както си го е замислил?
    За мен, е много кофти това някой да взема решения в сектора, без изобщо да разбира нещо. Дори сигурно не е виждал кошер и на картинка! Как може да не се взема мнението на пчеларските организации? Да, ама като сме "орел рак и щука"!
    Ще се вземат решения, които са изгодни на някой, кой ще се разбере рано или късно!
    Не ми е ясно, как тези табелки, ще подпомогнат в борбата с болестите!

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #597
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Прави ми силно впечатление един текст "Направените целесъобразни бележки и предложения са отразени". Интересно кое е прието за целесъобразно и кое не.
    Още повече с тази наредба МЗХ не само няма да постигне поставените цели, но ще създаде условия голяма част от пчеларите да минат в сивия сектор. Не е ясно как ще подобрят здравното обслужване на пчелите само с поставянето на една марка. Ниме до сега нямаше маркиране? нима капака с марката не може да се прехвърли на друг кошер? удиотщини от висока класа. Кой е луд да си губи ценното време в сезона за да тича до БАБХ да си купува или връща марки още повече, че официалните ветеринари често са на 50км от мястото (поне при мен е така) Тази простотия нито ще помогне в борбата с болестите, нито ще постигне изсветляване на сектора, нито ще има полза за целите на статистиката. Скоро ще стане ясно, че само за 1 година от 700 000 семейства са останали 100 000. А може и това да е целта по-малко семейства по-малко пари от бюджета за пчеларството. Трябва да отстояваме интересите си и то сега, а не като ни опре яйцето на задника.

  8. #598
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Жълтите табелки, които много дразнят някои , на мен са ми най-последния дерт. Я се огледайте и ослушайте, както се очертава, изобщо няма да ми трябват, а и не само на мен.

  9. #599
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    МЗХ ни врътнаха поредния УНИКАЛНО премерен номер. ... Сега понеже знаеха, че има настроения срещу наредбата я пуснаха за обсъждане по новогодишните празници и я пуснаха да важи само за някаква част от пчеларите. Уникални. Сага колегите си казват "е то за мен не важи за какво да протестирам". Утре уважаеми колеги с една мъничка промяна две думички от текста ще започне да важи за абсолютно всички...
    Цитат Първоначално публикувано от Краско Виж публикацията
    На прост език означава, че МЗХ подпира работата на ДФЗ. ДФЗ не може да работи без пределни цени. Сега да се надявам че е станало ясно.
    Тези практики, ако са истина, са много притеснителни и не вещаят нищо добро за пчеларството в България.

  10. #600
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Много ми е мътно това с "процедура обществено обсъждане"?????? Кой, къде, и как обсъжда? Дали после някой взема в предвид нещо от "обсъждането"! Или си "перка" както си го е замислил?

    Поздрави, Г. Георгиев
    Обществено обсъждане - пълна глупост. Публикува се на сайта за да е видим текста от всички и се изчаква да се подадът предложения и възражения. Те се подават в писмена форма от всеки заинтерисован до министерството. След това се "изхвърлят в коша" и в държавен вестник си влиза пак същия текст. Никой не е длъжен по никакъв начин да се съобрази със постъпилите писма нито дори да има отговаря.

 

 
Страница 60 от 75 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •