Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 75 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 747
  1. #301
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ето нашето предложение за размери и дизайн на табелките:
    Прикачен файл 7451
    Пояснения:
    1. Зелената линия е линията на отрязване.
    2. Сините линии показват полетата за съответните знаци. В оригиналите не съществуват.
    3. Детайлите и размерите може да видите в прикачения файл
    Каква би била цената.

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Каква би била цената.
    Нямам никава идея! Много зависи от метода на печат и големината на сериите. Процеса малко ще се оскъпи от уникалния номер и UV покритието, но може да се очаква продажна цена около лев без ДДС.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ехеееееееее.

  4. #304
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нямам никава идея! Много зависи от метода на печат и големината на сериите. Процеса малко ще се оскъпи от уникалния номер и UV покритието, но може да се очаква продажна цена около лев без ДДС.
    Ами като нямаш идея, защо коментираш?!?!
    ТАБЕЛКИТЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ С РАЗМЕРИТЕ НА КРЕДИТНА КАРТА И С ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЛКО ПЕЧАТ ВЪРХУ ТЯХ И ДА БЪДАТ В БЯЛ ЦВЯТ(ФОН)!!!
    АКО на някой е нужно да му обяснявам защо точно с тези размери, той трябва да спре да коментира неща извън неговата компетентност!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ами като нямаш идея, защо коментираш?!?!
    ТАБЕЛКИТЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ С РАЗМЕРИТЕ НА КРЕДИТНА КАРТА И С ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЛКО ПЕЧАТ ВЪРХУ ТЯХ!!!
    АКО на някой е нужно да му обяснявам защо точно с тези размери, той трябва да спре да коментира неща извън неговата компетентност!
    Коментирам защото ме питат! Размерите, които предлагам какви са? Ако ползваш карта - премери! Печата не оскъпява, ако е едноцветен.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тия господа или нямат специалисти които да ги светнат за някои неща, или ще пълнят нечия гуша. Вижте това:

    Прави ли ви впечатление абсолютно нестандартния размер? Всякакви такива идентификационни карти, карти за пропускни системи, баджове и др се правят със стандартните рамери на кредитна карта. Изработени са от пластмаса с размери 85.60 × 53.98 mm, според стандарта ISO/IEC 7810 ID-1. Да не говорим колко е необичайно дължината да е по малка по големина от ширината. То тогава се казва, че предмета е завъртян. Такива карти се продават на хиляди бройки и се персонализират (печата се текста) на специални принтери. С тоя шибан размер на какво ще отпечатат примерно 200 000 карти??? Остава човек да си помисли, че някой вече си е произвел специализирана печатарска машина.
    И как ще се закрепват на кошерите? Защо не е даден чертеж как точно трябва да изглежда картата - разположение на надписите, знака и кода, места за пробиване, ако ще се закрепва с винтове или пирончета?
    Кой пръв написа по повод размерите? Ти ли?
    Ти какво предлагаш? Дай твоя вариант.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #306
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Да вдигнеш цената от 20 стотинки на плаката до 1,20 на персонализирана карта при положени че ще трвбва да се изработят стотици хиляди ИЗВИНЯВАЙ. Не живеем в София ама домата от известно време не го ядем с колците.

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Да вдигнеш цената от 20 стотинки на плаката до 1,20 на персонализирана карта при положени че ще трвбва да се изработят стотици хиляди ИЗВИНЯВАЙ. Не живеем в София ама домата от известно време не го ядем с колците.
    Вземи картинката от форума и пусни запитване до няколко фирми, които се занимават с печат и персонализация на карти. После публикувай тук офертите, ако искаш реалната цена. Аз имах време само за много груба оценка поради почивните дни. Имай в предвид, че на пазара ще се борят поне десетина фирми и тиражите далеч няма да са стотици хиляди. Колко кошера има в БГ? Един милион ли?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #308
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Да вдигнеш цената от 20 стотинки на плаката до 1,20 на персонализирана карта при положени че ще трвбва да се изработят стотици хиляди ИЗВИНЯВАЙ. Не живеем в София ама домата от известно време не го ядем с колците.
    Не се ядосвай за цената. Ако наистина първите предложения са на такава висока цена, със сигурност ще се появи жестока конкуренция и тя сама ще си свали цените до възможния минимум.

    Иначе като материали тази карта наистина е много евтина, но като труд, мастило, принтер, пробиване на дупки, ДМА и т.н. - това може доста да хвърли в цената.

    Аз не съм смятал още какво би излязло с тези карти, но имам горчив скорошен опит от восъчните маточни чашки, които от 1 стотинка восък стигат до обща себестойност от над 10 стотинки, докато се появят залепени на рамките. И това само от труд .....

    Не забравяй, че всяка минута труд е около 10 стотинки, и горе-долу още толкова, за да се подсигури този труд (ДМА, помещения, осветление, отопление и т.н.). Така че няма да се учудя, ако картата достигне до 40-50 стотинки, но чак пък левче ми се вижда много. Ако конкуренцията наистина започне да ги продава по левче, това ще ме мотивира да се намеся на този пазар и да сваля цената поне наполовина.

  9. #309
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Вземи картинката от форума и пусни запитване до няколко фирми, които се занимават с печат и персонализация на карти. После публикувай тук офертите, ако искаш реалната цена. Аз имах време само за много груба оценка поради почивните дни. Имай в предвид, че на пазара ще се борят поне десетина фирми и тиражите далеч няма да са стотици хиляди. Колко кошера има в БГ? Един милион ли?
    Имай предвид, че ако картите са много евтини, никой няма да се занимава да ги продава на парчета по 1, 2 или 5. То разходите за Еконт ще са по-големи. Най-вероятно ще се продават на пакетчета по 50 или 100 с поредни номера. Поне аз така бих направил, ако ще се захващам с това.

  10. #310
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Правил съм десетки хиляди такива карти и ВСЯКА с различен номер и много добре знам кое колко струва и как да се направи възможно най-евтино и качествено.
    Ти колко подобни изделия си произвел?

    Хайде, хайде...всеки капацитет да си знае кондензатора!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 31 от 75 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •