Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 75 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 747
  1. #321
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Моите табелки са изработени от разпенено ПВЦ 3мм върху което има залепено фолио на което е разпечатан надписа. Върху него има залепено фрого фолио което дава УВ защитата. Не са мръднали по абсолютно никакъв начин доста години (5-7). Цената за изработка е 7,50 лв метър квадратен за подложка и 30лв. фолио с печата и УВ защитата. При предложения размер ( кред. карта) цената е под 20 стотинки. Това е със надценките на вносителя на подложката и изработката на фолиото с ДДС.

  2. #322
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Дали сме за или против май никой не ни пита! Въпроса е да се направят най-прегледни, удобни за монтаж, устойчиви на климатични условия и разбира се - евтини. Аз също съм против винтовете. Най-добре ще става с лепене със силикон или хелметекс.
    Все пак на колко залагаш като цена?
    Ще ти дам ти да лепиш табелките със силикон. Знаеш ли след колко време хваща силикона и каква първоначална здравина има и дали издържа на UV?!?! Най-елементарното решение струва 10 лева(тук е надута цената), следващото е полиуретанов уплътнител с УВ, следващото е полиуретаново лепило за дърво(раздува много малко), но ще издържи макс 5-10 години. Говорим за 1 капка, а не обмазваш кошера с лепило.

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Трябва да има винтове, за да можем да си местим табелките, когато прехвърляме семейството в нов кошер.

    Ако се лепи с лепило, после изчегъртването му от кошера ще повреди самия кошер. Ами какво правим с отводките, на които след продажбата табелката трябва да се развие от транспортното сандъче и да се завие на новия кошер? Какво правим с нуклеусния парк на майкопроизводителите, при които всяка година се прави нова номерация на новите семейства-отводки съобразно групите, в които е попаднал дадения физически нуклеус?
    Нищо няма да се повреди на дървения кошер, а ако си мислиш да хващаш с винтове за стиропора или фибрана...голяма грешка. Лепилото се реже от кошера с макетен нож, нищо няма да се повреди. Още миналата година ти казах да си запълниш дупките на кошерите (от кълвачите) с полиуретанова пяна. Няма друг начин да ги ремонтираш, а с винтовете става още по-зле. Всяка дупка ще се разшири и винта ще спре да държи след време. Все едно си ги набол с игли към стиропора.
    Ако искаш да е "културно" направено, поръчай си държачи за табелките, залепи държачите за кошерите и само ги пъхай вътре. Принципът е същия като на баджоте. Пъхаш табелката странично. Цялото удоволствие ще ти струва 10стотинки на кошер, че може и по евтино.
    За консултантски услуги вземам по 50лв/час. Фактура искаш ли?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ще ти дам ти да лепиш табелките със силикон. Знаеш ли след колко време хваща силикона и каква първоначална здравина има и дали издържа на UV?!?! Най-елементарното решение струва 10 лева(тук е надута цената), следващото е полиуретанов уплътнител с УВ, следващото е полиуретаново лепило за дърво(раздува много малко), но ще издържи макс 5-10 години. Говорим за 1 капка, а не обмазваш кошера с лепило.
    ................
    За консултантски услуги вземам по 50лв/час. Фактура искаш ли?
    Силикони колкото искаш. Аз вече писах за "течния пирон" по-назад в темата. Какво ми дреме за UV устойчивостта му, като той се маже там, дето слънце не огрява? А за 5-10 години "Я камилата, я камиларя!"
    А виж това за държачите е добра идея. Аз се бях сетил и за друго решение - една дупка като на баджовете и лентичка с един винт. Ама много ще се мандахерца от вятъра и бързо ще се откачи.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #324
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Моите табелки са изработени от разпенено ПВЦ 3мм върху което има залепено фолио на което е разпечатан надписа. Върху него има залепено фрого фолио което дава УВ защитата. Не са мръднали по абсолютно никакъв начин доста години (5-7). Цената за изработка е 7,50 лв метър квадратен за подложка и 30лв. фолио с печата и УВ защитата. При предложения размер ( кред. карта) цената е под 20 стотинки. Това е със надценките на вносителя на подложката и изработката на фолиото с ДДС.
    Направо ги пускай в производство! Слагаш си 10ст печалба и за 200 000 си осигуряваш хляба за 1 година.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #325
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Произеодител на този вариант може да е всяка рекламна къща. Там съм ги поръчвал и аз. Може към цента да се добави и холаграмен стикер ако много се държи да са защитени от фалшификация. Такива се изработват по поръчка в Китай и са по няколко стотинки. Аз не виждам смисъл от такава защита ама умните глави може и да искат.

    Обикновено простите решения са най-добри.

  6. #326
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Моите табелки са изработени от разпенено ПВЦ 3мм върху което има залепено фолио на което е разпечатан надписа. Върху него има залепено фрого фолио което дава УВ защитата. Не са мръднали по абсолютно никакъв начин доста години (5-7). Цената за изработка е 7,50 лв метър квадратен за подложка и 30лв. фолио с печата и УВ защитата. При предложения размер ( кред. карта) цената е под 20 стотинки. Това е със надценките на вносителя на подложката и изработката на фолиото с ДДС.
    Би ли ми изпратил снимка да погледна как изглеждат табелките след няколко години експлоатация, че нещо не ми харесва тази история с лепенето на фолиа.

    Иначе да - разпененото PVC е идеалният материал за табелки за кошери. PVC картите не стават - много са корави.

    Ще ви кажа и още нещо - понеже отдавна ползвам както едното, така и другото, мога да ви кажа, че PVC картите не са устоичиви на UV радиация, докато с разпененото PVC няма проблем - стои си снежно бяло, а набитата на него карта е посивяла.

  7. #327
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не мога в момента защото съм из Европа. Като се върна в бг на 27 късно вечерта ще ти пратя. НЯМАТ НИКАКВА СЛЕДА ОТ СТАРЕЕНЕ ИЛИ ОТЛЕПЯНЕ НА ФОЛИО И Т.Н. единствено остава малка следа ръжда от пирончетата или скобите на такера.

  8. #328
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Аз съм против винтовете като единствен вариант за трайно закрепване. Нека си ги има отворите на картата . Обикновените винтове след първият дъжд започват да ръждясват. След 2-3 и повече години не знам с какво ще се отвиват.
    С дървени кошери съм и използвам едни по-дълги кабари за закрепване на сегашните номера-по 2бр. на табела. И те ръждясват, но се махат и се слагат бързо и изцяло механично.
    Предпочитам да пия от извора.

  9. #329
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Аз съм против винтовете като единствен вариант за трайно закрепване. Нека си ги има отворите на картата . Обикновените винтове след първият дъжд започват да ръждясват. След 2-3 и повече години не знам с какво ще се отвиват......
    Съществуват хромникелови винтове всякакви .....

  10. #330
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Колко кошера има в БГ? Един милион ли?
    Заедно с не регистрираните със сигурност са над милион, колко точно(1,1-1,2 милиона) само можем да гадаем.

 

 
Страница 33 от 75 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •