Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 75 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 747
  1. #311
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето една идея, нахвърляна за 3 минути:

    BFSA1.JPG

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не разбрах какво притив имаш QR кода

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Правил съм десетки хиляди такива карти и ВСЯКА с различен номер и много добре знам кое колко струва и как да се направи възможно най-евтино и качествено.
    Ти колко подобни изделия си произвел?

    Хайде, хайде...всеки капацитет да си знае кондензатора!
    След като си бил в този бизнес и знаеш цените, на колко определяш твоята цена?
    Аз дадох своята идея и заложих на около лев, Матеев даде своята и заложи на 0.50лв. Дай твоята идея за дизайна и цена. Като на професионалист колко минути ще ти трябват да я нарисуваш?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #314
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    Здравейте на всички,
    Ето нагледно марки (маркиращи номера) . Направих си труда да се поровя в интернет и да сваля снимки как си маркират кошерите в съседна Турция.Марките (табелките )според мен трябва да са направени от високачествена пластмаса(такава без примеси на креда в нея,защото кредата прави пластмасата крехка и с малък срок на годност)На снимките се вижда ,че дори и нуклеусите маркират.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри gözlemkovanı.JPG‎   30mayis200905.JPG‎  

  5. #315
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не разбрах какво притив имаш QR кода
    Ето една идея за любителите на QR кода:

    BFSA2.JPG

  6. #316
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Нямам намерение да ви давам идеи, защото съм против тези табелки, поне докато не се изчистят всички проблеми свързани с пререгистрацията на кошерите.
    Табелките могат да се изработят за под 0.50лв/бр и да бъдат UV устойчиви. Поне 10 години ще издържат на слънце! Практически е невъзможно да бъдат повредени при работа с кошера, освен ако не залееш кошера с бензин.

    Не знам на какъв език да ви обясня вече, че печата и качествената пластмаса струват пари, а ако тези табелки ще се сменят като носни кърпи, то по-добре да са възможно най-евтини, дори и да бъдат некачествени.
    Спрете с тези винтове!!! Винтове няма, свършиха, забраниха им вноса! Я помислете дали искате утре да ни накарат да ги хващаме задължително с винтове! Табелите трябва да нямат възможност за захващане с винт. МИСЛЕТЕ!!!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Нямам намерение да ви давам идеи, защото съм против тези табелки, поне докато не се изчистят всички проблеми свързани с пререгистрацията на кошерите.
    Табелките могат да се изработят за под 0.50лв/бр и да бъдат UV устойчиви. Поне 10 години ще издържат на слънце! Практически е невъзможно да бъдат повредени при работа с кошера, освен ако не залееш кошера с бензин.

    Не знам на какъв език да ви обясня вече, че печата и качествената пластмаса струват пари, а ако тези табелки ще се сменят като носни кърпи, то по-добре да са възможно най-евтини, дори и да бъдат некачествени.
    Спрете с тези винтове!!! Винтове няма, свършиха, забраниха им вноса! Я помислете дали искате утре да ни накарат да ги хващаме задължително с винтове! Табелите трябва да нямат възможност за захващане с винт. МИСЛЕТЕ!!!
    Дали сме за или против май никой не ни пита! Въпроса е да се направят най-прегледни, удобни за монтаж, устойчиви на климатични условия и разбира се - евтини. Аз също съм против винтовете. Най-добре ще става с лепене със силикон или хелметекс.
    Все пак на колко залагаш като цена?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #318
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Трябва да има винтове, за да можем да си местим табелките, когато прехвърляме семейството в нов кошер.

    Ако се лепи с лепило, после изчегъртването му от кошера ще повреди самия кошер. Ами какво правим с отводките, на които след продажбата табелката трябва да се развие от транспортното сандъче и да се завие на новия кошер? Какво правим с нуклеусния парк на майкопроизводителите, при които всяка година се прави нова номерация на новите семейства-отводки съобразно групите, в които е попаднал дадения физически нуклеус?

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Трябва да има винтове, за да можем да си местим табелките, когато прехвърляме семейството в нов кошер.

    Ако се лепи с лепило, после изчегъртването му от кошера ще повреди самия кошер. Ами какво правим с отводките, на които след продажбата табелката трябва да се развие от транспортното сандъче и да се завие на новия кошер? Какво правим с нуклеусния парк на майкопроизводителите, при които всяка година се прави нова номерация на новите семейства-отводки съобразно групите, в които е попаднал дадения физически нуклеус?
    Проблем са само кошерите като твоите. Ако се залепи на ламарината на капака с някакво лепило, което запазва гъвкавост, не е проблем да се свали с нож или шпатула. Аз за това съм поставил отвори за малки винтчета или пирончета. Всеки да го прави както му е удобно.
    Личното ми мнение е, че е добре всички табелки, независимо от производителя, да са с еднакви размери и дизайн. Спрете се утре на нещо на съвещанието и излезте с мотивирано предложение пред докторите. Нека те да го внесат в работната група и каквото реши "мозъчния тръст" това ще е.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #320
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Да най добре е с винтове че като си решиш да си сменяш старите кошери няма пак табелки да се поръчват

 

 
Страница 32 от 75 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •