Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 58 от 75 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 571 до 580 от общо 747
  1. #571
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    А има ли някой който е имал взимане даване с такива юристи и може ли да ни насочи към такъв .
    Писахте че Иван Кожухаров е оборил с доста правни обосновки -напишете какви са все от някъде трябва да се тръгне .
    Ами прочети 3-те становища на КБП и БПРА. Отдавна са качени във форума в тази тема. Мисля, че поне 2 пъти ги качвах. Качени са и във Facebook.

  2. #572
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Мерси , четох ги тогава и сега пак ги прочетох . По-лесно е да се отмени цялата наредба 10 а това няма да е от полза за никой.Трябва да се пипа внимателно и от човек с нужните познания .

  3. #573
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Трябва да се пипа внимателно и от човек с нужните познания .
    Знам, че ако не беше Иван Кожухаров нямаше да я има изобщо тази дискусия тези дни и всички щяхте да се "радвате" на новите си ушни марки, просто щяха да ни информират, че са се събрали едни хора, взели са политическо решение и решили! Доколкото съм чувал делата във ВАС се водят от определени адвокати, за които е важно да са запознати с "нужните познания" за стъпките и хода на делото си, а пчеларските "обосновки" на Кожухаров като юрист, са си на място написани в становищата на КБП и БПРА. А и както е тръгнало, пак май ще се правим на "велики" и ще стигнем пак ....до "кривата круша"?

  4. #574
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Evgeni Petkov Виж публикацията
    Знам, че ако не беше Иван Кожухаров нямаше да я има изобщо тази дискусия
    За което лично аз съм му благодарен . Дайте поне един такъв адвокат да го питам за хонорара му . Наредбата е приета и ако не се направи нищо просто ще се задейства . Ако се включат повече пчелари може да се случат нещата .

  5. #575
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Говорих с адвокатска кантора . Това което ми обясни адвоката е , че има такъв срок в който може да се обжалва наредбата , постановлeнието или закона . Начина на действие е такъв – първо се издава пълномощно да ни представлява пред съда от всичките които завеждаме делото(това са всичките които участват в инициативата) следващата стъпка трябва да е когато наредбата стане действаща , като е добре да се случи през този ”гратисен” период . До няколко дни ще ми каже каква ще бъде таксата .Кантората е първата ми попаднала и идея си нямам добра лоша или каква е ,
    http://advokati-bulgaria.com/ някой ако има мнение за кантората да каже .

  6. #576
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2015
    Мнения
    1
    Колеги, знаете ли какво е Японска стачка /работниците, започват да изпълняват дословно заповедите на ръководството/. Нека влезе в сила наредбата, нека почнат работа по нея и още в началото на април ще се сетят, че не работи и ще дойдат да ни питат какво да правят. Аз работя с двумайчини семейства, до всеки кошер има зачислени по две помощни семейства и една запасна майка. Три пъти през сезона ги обединявам. На мен трябва да ми сложат персонален служител от БАБХ, че да могат да отчетат всяка манипулация.

  7. #577
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Hristo Ivanov Виж публикацията
    . Аз работя с двумайчини семейства, до всеки кошер има зачислени по две помощни семейства и една запасна майка.
    Ще пуснеш ли някоя снимка на това чудо, че да го видим. Не всеки ден се срещат такива системи.

  8. #578
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Hristo Ivanov Виж публикацията
    Колеги, знаете ли какво е Японска стачка /работниците, започват да изпълняват дословно заповедите на ръководството/. Нека влезе в сила наредбата, нека почнат работа по нея и още в началото на април ще се сетят, че не работи и ще дойдат да ни питат какво да правят. Аз работя с двумайчини семейства, до всеки кошер има зачислени по две помощни семейства и една запасна майка. Три пъти през сезона ги обединявам. На мен трябва да ми сложат персонален служител от БАБХ, че да могат да отчетат всяка манипулация.
    Така е ама в Япония . Тука ще лежът , за всяка една работа която трябва да я свършат ще те карат да чакаш и да им се молиш като ,че ли си им длъжен и накрая за това ,че не са си свършили работата ще трябва да буташ рушвети да си "затворят очите" .

  9. #579
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от Hristo Ivanov Виж публикацията
    На мен трябва да ми сложат персонален служител от БАБХ, че да могат да отчетат всяка манипулация.
    Добре че си мечтаеш, никой няма за цел да ви отчита манипулациите, всичко е за твоя сметка, да висиш и плащаш за всяка промяна.

  10. #580
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Хонорара на адвокатската кантора е грубо 2500лв. Държавната такса ще е каквато определи съда но ще е около 100лв. Кантората е готова да се заеме с делото .Това което се иска от нас е да съберем парите - всеки да подпише декларация , че адвоката е негов представител за това дело , да дадем на адвоката информацията с която разполагаме , както и ми каза ,че всеки може да добави лични искания ако има такива .Няма да се налага ходене до София и обратно след като е наш представител но е хубаво ако има някой (като координатор )с местожителство там . Хонорара и разходите по делото се възстановяват ако то се спечели . Това е от мен , ако всички които са гласували в анкетата са готови мисля , че няма да е проблем да действаме . Ако има против нека да изкажат техните съображения за да може да предпазим максимално всички пчелари .
    Няколко дни ще съм зает и ще поглеждам бегло през телефона как се развиват нещата . Не съм поемал ангажимент за време към кантората така , че нещата са в наши ръце .

 

 
Страница 58 от 75 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •