Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 55 от 75 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 541 до 550 от общо 747
  1. #541
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето един мейл на проф. Георги Цанков, който той го прати преди работната група за определяне на пределните цени. Вижте какви ги плещи - ние ще се събираме за бюджети и цени, а той пак с неговата си мания ДА РЪКОВОДИ ЦЕЛИЯ ПЧЕЛАРСКИ СЕКТОР и държавата ДА ГО ОКЪПЕ В ПАРИ, включая и по пчеларската програма.

    Такива мейли досега от него съм получил поне 20, по всякакъв повод. Дори и да имаме работна група за определяне на ракията с какви кисели краставички ще я пием, той пак ще прати подобно писмо за ръководство на пчеларския сектор и за просия на пари за научните работници. И после в работната група ще започнем да обсъждаме краставичките, а като му дадем думата, той пак ще си изпее песента за ръководството и парите. Вече съм я научил тази песен наизуст, но няма как - от уважение продължаваме да го слушаме и да го търпим. И рабира се да се ядосваме, че почти винаги гласува против интересите на сектора. Но не мисля, че го прави нарочно. По-скоро го прави, защото е неадекватен към това, което се обсъжда.

    Вижте един от неговите мейли:

    До Членовете на Работната група
    Уважаеми колеги
    Вече втора Програма за развитието на пчеларството сме заедно и обсъждаме проблемите свързани с пчеларството в страната. До сега не са решени два основни проблеми свързани с развитието на пчеларството в страната:

    1. Преди промените в страната ръководството на пчелрарството се осъществяваше от един Пчеларски съюз. МЗХ вземаше дейно участие и беше предоставило стая в която ръководството на Пчеларството се събираше обсъждаше проблемите и вземаше съответните решения. Сега ръководството се осъществява от не пчелари и от много пчеларски съюзи, които на практика не отговарят за развитието на пчеларството. До Националната Научна Асоциация , която е гражданско сдружение, постъпват молби от пчелари и пчеларски организации от района на Варна за да вземем участие по решенията по наредба 10 за интендификацията на пчелните семейства. Те се оплакват, че няма достатъчно информация за необходимите документи за уастие в откриващата се днес Програма за развитието на пчеларството.

    2. До промените научното обслужване на пчеларския отрасъл се осъществяваше от Научна Опитна станция по пчеларство. В нея работеха около 40 служители и те се занимаваха с научни изследвания. Към стнанцията имаше Научно координационен съвет, който периодично се събираше и обсъждаше изпълнението на научно изследователската дейност по пчеларство в страната. След промените станцията беше закрита. В същото време в други източно европейски страни научните центрове се запазиха. Има сведения, че в Румъния с научни изследвания по пчмеларство се занимават около 10000 специалисти.Липсата на научен център у нас и особенно на Научен съвет не позволяват в рамките на Пчеларската програма да се реализират макар и частични научни изследвания в областа на пчеларството. През миналата година беше обещано, че сега в новата програма ще се създадат условия да се извършват научни изследвания по пчеларство. Ето днес се отваря програмата без да има съобщения за Научни проекти и най-важно процедурата по тяхното приемане и реализиране.

    МОЛЯ РЪКОВОДСТВОТО НА РАБОТГНАТА ГРУПА В ПРЕДСТОЯЩОТО ЗАСЕДАНИЕ НА 22 ТМ ДА ВКЛЮЧИ ЗА ОБСЪЖДАНЕ И ВЗЕМАНЕ РЕШЕНИЕ ПО ТЕЗИ ДВА ОСНОВНИ ВЪПРОСА ЗА НОРМАЛНОТО РАЗВИТИЕ НА ПЧЕЛАРСТВОТО: 1. ЗА НЕГОВОТО РЪКОВОДСТВО и 2. ЗА НАУЧНОТО МУ ОБСЛУЖВАНЕ И РЕАЛИЗИРАНЕТО НА НАУЧНИТЕ ПРОЕКТИ В РАМКИТЕ НА ПРОГРАМАТА.
    ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ННАП и член на РГ:
    (проф.д-р Георги Цанков)

  2. #542
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Имам неотложни планове за събота и неделя и няма да мога да участвам в обсъждането на текстовете. В неделя вечер съм свободен и ще взема участие в заключителния етап. После ако трябва ще си назубкам урока и ще звъня където трябва. Дано успея да съм достатъчно убедителен.
    Табелите ще се изработват от фирма, чужда фирма, долен праг на цената е 30 ст. горен праг няма.....

  3. #543
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Жалка история, съюза на жените пчеларки и те са един файтон хора.

  4. #544
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жалка история, съюза на жените пчеларки и те са един файтон хора.
    Тя не знаеше какво има в проектонаредбата, не я е чела а я подкрепи....

  5. #545
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жалка история, съюза на жените пчеларки и те са един файтон хора.
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Тя не знаеше какво има в проектонаредбата, не я е чела а я подкрепи....
    Точно така - това много ме ядоса. Стана и подкрепи наредбата, но не беше я чела. Само беше подочула, че табелките този път ще са жълти .......

  6. #546
    Колеги днес Матеев, Кожухаров и аз бяхме на един цирк, цирк в който се опитаха да ни направят клоуни, но само така си помислиха. Трябва малко почивка да улегнат мислите и цялата информация, която се струпа. Ще бъдете информирани какво следва, нека починем, че днес беше доста тежък и емоционален ден.

  7. #547
    Колега днес съм минал 700км, говорил съм с над 50 човека по телефон, след което бях на цирка в мзх цял слетобяд, след това отново 90 километра през петрохан и мъгла и поледица. Просто много съм ядосан, а и уморен, не искам да говоря много сега, защото най вероятно ще изрека куп глупости.

  8. #548
    в момента в който Мишо каза ние сме за табелките от днес, просто погледнах в другия край на залата към Матеев, а Матеев гледаше в мен, просто Мишока ни застреля с това, след което жените, впрочем нищо женско нямаше в нея, но както и да е, и те готови за табелки от днес и т.н. и т.н. Г.Г, стана и каза аз предлагам от 1 април за подвижни и гратис до две години за останалите. Това е, в буквалния смисъл воювахме с думи, тези, доводи, правни обосновки ит.н. но нито аз, нито Матеев, нито Кожухаров бяхме чути това е, ясно просто и гадно, много гадно. с една дума казаха, организациите сте нищо, ние си правим каквото искаме, за нашите хора. Не зная, наистина не знам какво да ви кажа, просто не може да ми дойде мисъл която да споделя. Всичко друго очаквах, но не и такъв развой на нещата.

  9. #549
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Бях на телефона и не можех да пиша много.
    ЗА, табелките се е получило съгласие със подкрепата на М. Михайлов, Котларски и П. Иванова. Така и не разбрах Ганчо на какво мнение е бил, но май е бил по-скоро ЗА. До колкото разбрах е настоявал да се даде голям гратисен период и май са решили гратиса да е 2 год. За подвижното такъв гратис няма да има и всички подвижни от новия сезон със жълти табелки. Предполагам че така ще стане и със всички по програми.

    Матеев и Гилигана сабили категорично ПРОТИВ.
    Кожухаров също.

    Г-н Димо Караангелов, предполага,че вече може да си махнете палчето на долу от по-горния ми пост . Благодаря


    Табелките не са проблем за никой от нас ,проблема е в нас пчеларите всеки дърпа чергата към него си.Г-н Матеев бил против то и аз съм против ама не се казвам Матеев.Тия таксиметровите пчелари трябваше да ги ударят още преди години от тях всички страдаме/не казвам за честните,но надали има такива в бг/
    Защо не излязохме на протест след като поискаха УДОСТОВЕРЕНЕЯ,а почнахме да просим и да се унижаваме за тоя лист хартия.Баба Тръна Бодилката викаше ,,Алчността ще ви погуби".Сега къде са тия шефове на организации да ни вдигнат на протест.Табелки вярно,но малко то камъче обръща колата.
    Г-н Матеев не се сърдете но вместо да се ебавате по фейса с ваши конкуренти организирайте един протест и им натрийте носовете нека после да думат всичко за вас.

  10. #550
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Реално май никаква.
    Напротив има, но знайте, у нас има около 17 организации на пчеларите, а с реални и много членове са, КБП ФБП ние във ФБП дори имаме цели областни дружества напуснали от мишо и преминали при нас, но темата не е за организациите, а проблемът е в няколко пенсионера дето днес отрязаха главата на българския пчелар.

 

 
Страница 55 от 75 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •