Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 75 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 747
  1. #611
    Наблюдател
    Регистриран
    15.03.2016
    Мнения
    11
    Както писа по горе колегата Атанасов , все едно да се бориш с вятърна мелница , полесно ще е да ди изгоним от ПАРЛАМЕНТА .

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Кой е писал, че ще се жалва проекта на наредбата ? Написах поста за тези които ще са недоволни от промените като влязат в сила.
    Не визирам в случая твоя пост. Писах и по-рано в темата - нека се види дали въобще е възможно да се атакува от юридическа гледна точка. Иска се професионален анализ и ясна аргументация, за да се заведе въобще дело.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Юридически може , тъй като е промяна на правилата по време на играта .

  4. #614
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Гледам няма раздвижване , да разбирам ли , че няма интерес или просто на никой не му се занимава ? Измислили са го , за сега засяга само тези които смятат да кандидатстват по агроекология и климат а после не се знае . А така възниква въпроса какво ще контролират при положение , че може да се окаже че в този си вид на никой може да не му трябват табелките . Прочетох и няколко мнения за това колко са незначими табелките спрямо другите проблеми - нека този който го мисли да се върне в началото на темата и да се прочете какви бяха първоначалните намерения и до къде се стигна . Мислите ли че просто безпричинно си променят решението всеки ден ?

  5. #615
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ако не си регистриран като ЗС, а отглеждаш пчели, трябва ли задължително да имаш регистриран пчелин със номер и табелки по кошерите?

  6. #616
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Ако въпроса е сериозен - да . Може и просто да си регистрираш ЖО без да е регистриран по член 137 мисля беше с което имаш пчелин но реално не си в системата и ако ти потрябва документ не могат да ти издадът .

  7. #617
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Ако въпроса е сериозен - да . Може и просто да си регистрираш ЖО без да е регистриран по член 137 мисля беше с което имаш пчелин но реално не си в системата и ако ти потрябва документ не могат да ти издадът .
    Въпроса ми е напълно сериозен. Да повторя какво съм разбрал: на фирмата си регистрирам ЖО на, който си отглеждам пчелите и си продавам меда със фактура, не съм задължен да им слагам табелки, но нямам право да ги местя? Правилно ли съм разбрал?

  8. #618
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Регистрацията за която пиша е самото отваряне на ЖО по памет чл 50 или 51 . За продажбата(фактурирането) на продукцията идея си нямам към фирмите какви са изискванията , но тръгнеш ли да искаш какъвто и да е документ изискват регистрация и идентификация на кошерите и пчелина .
    Сега видях ,че и биото влизат в новото идентифициране
    ''§ 1. Създават се чл. 7а и 7б:
    Чл. 7а (1) Средството за официална идентификация на пчелните семейства, участващи по мерки „Биологично земеделие” и „Агроекология и климат” от Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г. е индивидуална идентификационна табела.
    (2) Средството за официална идентификация на пчелните семейства е:''

  9. #619
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Има ли регистриран ЖО (без значение на името на ФЛ или ЮЛ) с вписани в него N брой ЖИВИ кошери задължително се поставя номерация на кошерите. Отделен е въпроса дали някой проверява тая номерация.

  10. #620
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    А ако нямаш регистриран ЖО можеш ли да си продаваш меда на изкупвачи?

 

 
Страница 62 от 75 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •