Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 75 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 747
  1. #531
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Може и да е за хубаво тия табелки се пак чувам,че и някакъв ОЛАВ се намесил

  2. #532
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Ако под ОЛАВ имаш предвид ОЛАФ, май скоро не се е намесвал.
    http://e-vestnik.bg/4276/%D0%BA%D0%B...B%D0%B0%D1%84/

  3. #533
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Много лаконично! Владо Гилън мълчи. Да не са го подкупили?
    Мчи кво да каже. Май са му умрели връзките в парламента.

  4. #534
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Бях на телефона и не можех да пиша много.
    ЗА, табелките се е получило съгласие със подкрепата на М. Михайлов, Котларски и П. Иванова. Така и не разбрах Ганчо на какво мнение е бил, но май е бил по-скоро ЗА. До колкото разбрах е настоявал да се даде голям гратисен период и май са решили гратиса да е 2 год. За подвижното такъв гратис няма да има и всички подвижни от новия сезон със жълти табелки. Предполагам че така ще стане и със всички по програми.

    Матеев и Гилигана сабили категорично ПРОТИВ.
    Кожухаров също.

    Г-н Димо Караангелов, предполага,че вече може да си махнете палчето на долу от по-горния ми пост . Благодаря

  5. #535
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    След цялото писане накрая се вижда кой решава в пчеларството, но няма страшно, след десетина години някой от тях ще са на два метра под земята :-):-):-):-). Не се сдържах, черния ми хумор се обади.

  6. #536
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да кажа и аз набързо информация от първа ръка, пък утре ще пиша по-подробно. Накратко:

    1. МЗХ е получило много становища по наредбата, 6-7 от които са от пчеларски организации, а другите - от държавни институции. Мисля че в две от тях имаше СЪГЛАСИЕ С НАРЕДБАТА. Едното от тях беше на Мишо Михайлов, другото не разбрах от кого е. Не са ни ги чели, само ги преброиха и показаха колко дебел сноп хартия се е получил.

    2. По време на обсъжданията се изказаха много хора, като от изказванията стана ясно, че Наредбата се подкрепя от Мишо Михайлов, Жените-пчеларки и проф. Георги Цанков от Научната пчеларска организация. Тяхната подкрепа е достатъчна Наредбата да бъде приета, така че ако искате някого да разкъсвате на малки парченца, вече знаете кого.

    3. Ганчо Ганев се изказа малко мъгляво според мене, но общия контекст на изказването беше Наредбата да бъде приета, но с известни облегчения за повечето пчелари. Тоест той предложи за пчеларите с подвижно, които ще кандидатстват по агроекология, срока за табелките да бъде 1 април догодина, а за всички останали пчелари да има двугодишен срок за слагане на табелките и регистриране на всеки един кошер във ВЕТИС.

    4. Аз, Кожухаров и Владо-Гилъна водихме открита война против Наредбата, като доста изнервихме всички присъстващи. Особенно Кожухаров - той ги уби с юридически доводи, на които те нищо не можаха да кажат.

    Като цяло Наредбата вероятно ще бъде приета и подписана от Министър Танева в най-скоро време, като все пак БАБХ в лицето на г-н Маринов публично обеща известни отстъпки. Тоест декларира, че са готови да променят някои от най-неприятните текстове от първото издание на проекта за промяна. Съгласи се на двугодишна разсрочка за целия бранш, с изключение на кандидатстващите по Агроекология, но аз си мисля, че ако го натиснем още малко, ще се съгласи и на тригодишна отсрочка. Повече няма как ......

    Също така се съгласи отводките да не се броят за пчелни семейства, така че тяхното номериране ще става чак когато бъдат закупени, транспортирани и заселени в кошери. Съгласи се и още веднъж да преосмислим всички текстове, като срока за това е до втроник. На практика бихме могли в събота и неделя още веднъж да обсъдим текстовете, и в понеделник неофициално някой да му ги прати и да ги обсъди с него по телефона. Аз не искам да съм този човек, но мисля, че Ростислав ще се съгласи.

    Та това е всичко. Нещата навлязоха в тяхната заключителна фаза. До там ги доведе най-вече Мишо Михайлов и неговата организация, ако са правили управителен съвет. Ако всички пчеларски становища бяха отрицателни, наредбата щеше да бъде спряна. Наличието на положителни становища обаче променя нещата, и дава на МЗХ законното право да приеме наредбата. Цяло щастие е, че все пак реши да ни свика и да обсъдим ситуацията, и предполагам това е защото наистина наредбата е противозаконна (вижте 2-те становища на КБП), и ако решим да извадим 4000 лв. от джоба си и да заведем дело, тази наредба много лесно може да бъде съборена. Тоест МЗХ се нуждае от нашето благоразположение, и увереноста, че няма да я съборим, и именно поради тази причина беше свикана тази среща и на нея БАБХ обяви, че е готова да направи отстъпки.

    За да ми е чиста съвеста ще кажа, че становището на МЗХ също беше отрицателно (тоест в наша подкрепа), и самите служители на МЗХ казаха, че са натискали БАБХ да направи отстъпки. Олелията около тази Наредба е стигнала чак до политическото ръководство на партията, и от там са се разпоредили на МЗХ да направи опит да се разбере с пчеларите. И този опит беше днес. И ако не беше Мишо Михайлов, жените-пчеларки и проф. Георги Цанков, нещата може би щяха да се развият по друг начин, но сега вече НЯМАМЕ АЛТЕРНАТИВА !!! Наредба ще има, и единственото, което можем да направим, е максимално да се възползваме от декларираното желание на БАБХ да направи отстъпки и да подобрим текстовете дотолкова, доколкото все пак е възможно. Има позиции, по които са непреклонни. Например изрично отказаха табелките да са безплатни. За другото декларираха, че са готови на отстъпки, и чакат предложения до вторник.

  7. #537
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    проф. Георги Цанков --- Този какъв се явява?



    Той ли е?

  8. #538
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    проф. Георги Цанков --- Този какъв се явява?



    Той ли е?
    Проф. Георги Цанков е председател на Научната асоциация по пчеларство. В нея членуват няколко учени, които не са правили управителни съвети или общи събрания поне 4-5 години. Тоест организацията им е НЕЗАКОННА, а членската им маса се събира на пръстите ми на едната ръка.

    Този човек идва по работните групи само за да приказва глупости и простотии и да гласува АБСОЛЮТНО НЕКОМПЕТЕНТНО, защото на практика той е на 1000 светлинни години от проблемите на бранша. Всеки път сме принудени да го изслушваме по 5-10 минути за това как научните работници в България са онеправдани и как държавата или по пчеларските програми трябва да им ринем пари с лопата, защото разбирате ли без наука сектора е загинал. Нещо повече - непрекъснато лобира за това целия сектор да бъде РЪКОВОДЕН от научните работници в пчеларството. Не казвам обединен, казвам РЪКОВОДЕН. Накратко - вероятно има МАНИЯ ЗА ВЕЛИЧИЕ, а в същото време е на много ниско ниво. Едно време като професор може да е бил голям и влиятелен учен, но сега го гони старческата деменция и той сам не се усеща какви ги плещи. Но понеже е професор и известен учен - всички го слушаме учтиво и търпеливо.

  9. #539
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    След цялото писане накрая се вижда кой решава в пчеларството, но няма страшно, след десетина години някой от тях ще са на два метра под земята :-):-):-):-). Не се сдържах, черния ми хумор се обади.
    Черният ти хумор се обажда винаги там където не е уместно.А за 10–те години не се знае,за там няма ред.МОЖЕ ДА Е НЯКОЙ СПИСВАЩ ТУК. Кой на 2 м.под земята,кой на Земята,кой на 2 м. над земята–всичко това се решава от неведомите сили,а не от нашите съкровени желания.Така че,изпили си мерника и не оставяй черния ти хумор да управлява мисленето ти,а от там и списването на постовете ти.Нищо лично,но не е етично.Апропо,можеш да се оплачеш на г–н Матеев ,както преди го направи и този път да ме заличи завинаги.Но и в двата случая аз казвам истината.Това ми е удовлетворението.

  10. #540
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имам неотложни планове за събота и неделя и няма да мога да участвам в обсъждането на текстовете. В неделя вечер съм свободен и ще взема участие в заключителния етап. После ако трябва ще си назубкам урока и ще звъня където трябва. Дано успея да съм достатъчно убедителен.

 

 
Страница 54 от 75 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •