Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 75 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 747
  1. #501
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    По темата пиша от самото и начало и ще продължавам да го правя, независимо от гнева Зевсов (модераторски). Приеми, че от утре вместо електроника, започвам да дялкам табелки и си защитавам моя интерес. Прегледай и постовете ми по темата, виж кой ги одобрява и кой не и дали те са в нарушение на правилата на форума.
    TSC1, лазарен гравьор ли ще ползваш за надписването или рутер?

  2. #502
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Лично мнение
    Отговора на въпроса дали ще има промяна на Наредба 10 или не, се крие в отговора на един друг въпрос:
    "Има ли Евро директива, която да ни задължава да въведем такава маркировка?"
    Ако има такъв европейски документ, той задължително е обвързан със срокове и санкции. Срещу такъв не може да се рита и промяната ще се случи. Ако обаче това е само идея на БАБХ, то вероятността МЗХ да не иска да си създава неприятности в тези мътни времена е много голяма и тя ще остави въпроса "за след после". А после "Я камилата, я камиларя".
    Няма. Идеята не е на БАБХ, много от БАБХ не са съгласни, просто няколко душици от бабх прокарват наредбата в полза на други душици това е целия филм. Ти ме познаваш, сложи си ръката на сърцето, и кажи подвеждал ли съм те някога с някаква информация. Петък е в другиден, тогава ще изплуват доста неща на повърхността.

  3. #503
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Лично мнение
    Отговора на въпроса дали ще има промяна на Наредба 10 или не, се крие в отговора на един друг въпрос:
    "Има ли Евро директива, която да ни задължава да въведем такава маркировка?"
    Ако има такъв европейски документ, той задължително е обвързан със срокове и санкции. Срещу такъв не може да се рита и промяната ще се случи. Ако обаче това е само идея на БАБХ, то вероятността МЗХ да не иска да си създава неприятности в тези мътни времена е много голяма и тя ще остави въпроса "за след после". А после "Я камилата, я камиларя".
    Може ли да сте толкова наивни, аз досега не съм виждал служител на БАБХ да се разкарта със скенер за БАР кодове или с Rfid scaner. Това не са го направили за животните, на които от много години има марки, а сега специално за нас ще се модернизират...

  4. #504
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето отговора на един австрийски пчелар (мисля, че е професор), когото нашата делегация в Полша попита как е при тях положението с жълтите табелки и въобще с регулациите в пчеларския сектор. Накратко - няма почти никакви регулации, регистрации, табелки и прочее простотии. Има само един необходим минимум, като например ако разположиш кошери на някоя поляна по твой избор, да сложиш един кол с една табелка. И май с това се изчерпва всичко. Когато австриеца е чул какво е положението в България, е казал, че ако се опитат нещо подобно да направят и при тях, 99% от пчеларите ще се откажат от пчеларския бизнес. Вижте сами отговора по мейл:

    This link leads you to the information we issued for beekeepers (German): https://www.biene-oesterreich.at/tie...e+2500+1135390

    According to the new act on labelling and registration, issued by the Austrian Ministry of Health (TKZVO-Novelle 2015, BGBl. II Nr. 193 from July 8 2015, https://www.ris.bka.gv.at/Dokumente/...015_II_193.pdf), the registration of domestic animals has now been expanded to honeybees. Everyone keeping honeybees (whether a person or a legal entity) has to inform the competent veterinary authorities and to register at a database provided by the national statistical service Statistik Austria (http://portal.statistik.at/). The information on honeybee registration issued by the statistical service (in German) can be found on http://www.statistik.at/ovis/imkerei/index.html.

    The following data have to be reported to the authorities:

    a) Core data of person/legal entity keeping bees: name, address, date of birth, contact details
    b) (Geo-)Position of all apiaries within 7 days after establishing or ceasing the apiary.
    c) Total number of beehives kept by person/legal entity on October 30 and April 31 of each year
    Moreover, each apiary has to be permanently labelled at a clearly visible position with his personal registration number.

    Reporting data a) is compulsory since 01.04.2016. Reporting data b) and c) will be compulsory from 01.01.2017 on.

    The data can be entered by the beekeeper himself or by his local beekeeping club (in the case someone has no computer or doesn’t have access to the internet or is not able to manage the online tool provided by Statistik Austria).

    There are – at least in theory – heavy fines of up to € 4.360 if someone does not meet his engagement.

    If you have any further question, please don’t hesitate to contact me.

  5. #505
    Матеев знаеш ли кои лидери ще присъстват на срещата би ли споделил?

  6. #506
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нямам никаква представа. Самият аз се чудя дали да ходя. Картофа е горещ и никой не иска да се занимава с него. Сам виждаш какво става - вместо благодарности получаваш оплювки, така че наистина в един момент човек започва да се чуди защо го прави всичко това.

    Виж логиката --> Няма да отида --> Няма да напиша нищо във форума, защото няма да го знам --> Няма да има дискусии --> Няма да има оплювки от неблагодарници. Ама еди какво си се е било случило на срещата - ами супер, започвам и аз да оплювам, стига да науча името на "лидера", който е бил там. Няма значение дали този лидер е защитавал пчеларите или не, важното е, че той по презумпция е виновен.

  7. #507
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нямам никаква представа. Самият аз се чудя дали да ходя. Картофа е горещ и никой не иска да се занимава с него. Сам виждаш какво става - вместо благодарности получаваш оплювки, така че наистина в един момент човек започва да се чуди защо го прави всичко това.

    Виж логиката --> Няма да отида --> Няма да напиша нищо във форума, защото няма да го знам --> Няма да има дискусии --> Няма да има оплювки от неблагодарници. Ама еди какво си се е било случило на срещата - ами супер, започвам и аз да оплювам, стига да науча името на "лидера", който е бил там. Няма значение дали този лидер е защитавал пчеларите или не, важното е, че той по презумпция е виновен.
    Всеки лидер, който наистина е против отмяната на наредбата трябва да присъства, личното ми мнение е такова.

  8. #508
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Всеки лидер, който наистина е против отмяната на наредбата трябва да присъства, личното ми мнение е такова.
    Чакай, чакай......

    Не искаме да отменят Наредба 10. Към момента тя е в наша полза. Ние искаме ДА НЕ Я ПРОМЕНЯТ, като добавят в нея жълтите табелки и простотиите около тях.

    Ако наредбата изцяло се отмени, ще пострадат всички пчелари по пчеларските програми, защото НПП е обвързана със Наредба 10. Засега в наш интерес е да си остане старата наредба поне до момента, до който МЗХ си изясни пчелите дали са животно или не. Но това изясняване минава през Закона за пчеларството, който пак няма как да го променят без участието на бранша.

    И тука Ростистислав от Стара Загора (rosty_sz) е прав, че към момента ние сме силната страна по отношение евентуалните бъдещи промени на Наредба 10, защото няма как те да се случат без нашето съгласие.

  9. #509
    Това имах предвид де, исках да кажа че сме против проектонаредбата. Иначе кво ти пука, ти за едно псуване ли си, малко ли ме псуват и мен и всички останали, идвай, че положението е на нож

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Няма. Идеята не е на БАБХ, много от БАБХ не са съгласни, просто няколко душици от бабх прокарват наредбата в полза на други душици това е целия филм. Ти ме познаваш, сложи си ръката на сърцето, и кажи подвеждал ли съм те някога с някаква информация. Петък е в другиден, тогава ще изплуват доста неща на повърхността.
    Владо, дано и в случая си прав! Ти мен не си ме подвеждал, дано обаче теб да не се опитват да подведат и да ви сервират готовите промени, без да искат вашето съгласие.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 51 от 75 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •