Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 75 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 747
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За мен е откачена работа на някой умник.Прави се за да се контролира здравословното състояние на пчелите и качеството на меда-УЖ.Да, но марката е на кошера, а не на пчелите.Така мога да си менкам семейства из сандъците, както ми е кеф.Някой да не би да ги познае.Ефекта е приход за някой и само разход за пчеларите.

    Сега ги видях-2,50--3,00лв.броя-Честито.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    По принцип различните животни се маркират с различни марки с различен брои цифри и букви

    Започват с БГ(страната) после е кода на административната област за София е един за Бургас друг и след това има S -свине D-дребни преживни , после е индувидуалният номер на животното като за различни животни е различен брой цифри.

    Общо зето това са хиксовете най общо казано но има вариации за стадо за клане и т.н.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За мен е откачена работа на някой умник.Прави се за да се контролира здравословното състояние на пчелите и качеството на меда-УЖ.Да, но марката е на кошера, а не на пчелите.Така мога да си менкам семейства из сандъците, както ми е кеф.Някой да не би да ги познае.Ефекта е приход за някой и само разход за пчеларите.

    Сега ги видях-2,50--3,00лв.броя-Честито.
    Ама сигурно ще има и такса за поставяне и въвеждане в системата на БАБХ оделно ще трябва да се продават само с пътен лист а за да стане това можеш законно да ти излезе от обекта само в друг регистриран животновъден обект ако не е няма как да стане няма как да се издаде пътен лист.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Отделно ако си регистриран някой в Брюксел сяда на компа и ти отваря животновъдният обект и вижда само броя които си декларирал ако са с номера на всяка отводка трябва номер и после може да се проследи колко си направил и колко продал и колко са останали.Това е логиката

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ама сигурно ще има и такса за поставяне и въвеждане в системата на БАБХ оделно ще трябва да се продават само с пътен лист а за да стане това можеш законно да ти излезе от обекта само в друг регистриран животновъден обект ако не е няма как да стане няма как да се издаде пътен лист.
    Супер -край на кражбите, край на скъпата охранителна техника--спокоен сън нощем. ХА ДАНО.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Супер -край на кражбите, край на скъпата охранителна техника--спокоен сън нощем. ХА ДАНО.
    Виж аз не защитавам това просто искам да обясня каква е идеята за маркировка на другите животни по логика би трябвало да е същото за пчелите.
    Не искам да трупам негативи не съм го измислил аз а Европейската не знам какво си там просто хора които не са свързани с животновъдството нямат идея за какво става на въпрос.

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    То ако речем да правим шашкънии, винаги може. Кво пречи да разменям капаци напр.(нали и новите ще ги слагат на капака). Цяло лято не ми остана време да скова 2 капака и 2 кошера ДБ8 ми седяха с капаци десетаци. А доколкото схващам от сега нататък с новите табелки няма да мога да имам 30 сандъци общо (пълни и празни) и номерирани, а да са заселени 24 примерно. Т.е. 6 празни резервни. От сега нататък ще имам само пълните, празните няма да имат номера. Ще се номерират, когато се заселят.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ако имаш 100 кошера и после направиш 100 рояка ако нямат номера не можеш нито законно да ги продадеш нито законно да го вкараш дори в твоят обект нищо че са си там и не можеш да кандидастваш за програми с тях. Това ще го обвържат с срокове за промяна на броя при кандидастване и проверка

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    То ако речем да правим шашкънии, винаги може. Кво пречи да разменям капаци напр.(нали и новите ще ги слагат на капака). Цяло лято не ми остана време да скова 2 капака и 2 кошера ДБ8 ми седяха с капаци десетаци. А доколкото схващам от сега нататък с новите табелки няма да мога да имам 30 сандъци общо (пълни и празни) и номерирани, а да са заселени 24 примерно. Т.е. 6 празни резервни. От сега нататък ще имам само пълните, празните няма да имат номера. Ще се номерират, когато се заселят.
    Да така е но ти говориш за 26 бр. а човек с 500бр.
    Еврокомисарите се чудят как имаме на 20-30годишни крави и над 15годишно овце то ние сме си факири и марките са на сандъка. Но основното е че без марка не можеш да извадиш законен документ за покупко-продажба (пътен лист)

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Докалкото знам има няколко фирми производители ти си поръчваш или ветеринаря с които си сключил договор и тои от твое име ти поръчва номера те са индувидуална партида която се декларира за твоят обект праща се копие на описанието от фирмата производител в областната БАБХ от там ги прехвърлят за достъп точно тази партида точно на твоят ветеринар и само той може да ги вкара в системата на БАБХ за твоят обект.

 

 
Страница 2 от 75 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •