Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 38
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Започнахме пролетта с летящ старт,но времето ни изигра лоша шега.Суша,суша и пак суша с лек ветрец-действащ като калорифер.Акацията отделяше докъм обяд.Пчелите работеха интензивно до към обяд след това почти не работеха.Акацията пецъфтя за около седмица...Наложи се да ги разделя за да не ги гоня....И след това дъжд..дъжд..Колкото мед си бяха събрали от овошки,треви и акация се превърна в пчели....По стечение на обстоятелствата погледнах кошерите едва преди две седмици.Бях отписал годината,но се указа че има и за мен-20кг от кошер(направо съм вечерял с Господ).

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Колеги, майката му е подвижно пчеларство имам и стационарни кошери и подвижни кошери, оставете, че се вади 2 пъти повече мед, а и кошерите са много по силни независимо, че бяха еднакви по сила със стационарните преди 2 месеца.Стигнах до решение ,че трябва да си кача всички кошери на фургони, а не да са 50 на 50 подвижни и стацинарни е това е решението да не се оплакваме, че няма мед.
    Напълно съм съгласен с теб!
    Карал ли си ги на резене?
    На какво ги зазимяваш ако са били на резене?
    Коя култура ти е направила най силно впечатление като паша?
    Айде стига въпроси засега :D
    1000 пчелари - 1000 технологии

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Наборе, не си вечерял с Господ, просто това ти е минимума wink; Виж какво съм ти писал миналия април, 8 стр. на темата "кошер ДБ-методи за пчеларстване" :

    Ооох Алексей, защо така потвърди опасенията ми бе човек?? Не знам кой какъв акъл ти дава в пчеларството, ама спирай експериментите и хамалогията и си остави пчелите на мира две-три години да видиш за какво става въпрос! Казваш акация, липа, софора, ами че ти двата магазина от десетаците си ги имаш одма !!! И не ти трябва да жонглираш с корпуси и майки, вкарай десетака в зимата с млада майка и петнадесет кила мед, след Зарезан лека полека подхранване и поглеждане да не мислят за някоя глупост и двата магазина са си твои
    Е, прогнозата ми не е била съвсем точна, ама и ти няма да ми се сърдиш

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Наборе,небих могъл да ти се сърдя,но ако бях те послушал да неги закачам сега щях да храня като комшията и да се оплаквам че пилото ми е малко.А, меда в кошерите е повече от това което съм им взел и пило бол.Всъщност грешиш,че несъм вечерял със НЕГО защото баба зима обра гроздето,а козовете го довършиха,но затова пък има мед за медовина

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Kъм 29.09.-Пило на 4-6 рамки с хубви медни венци.Предимно запечатано,но има и яйца.При прегледа попаднах на самосмяна-тъкмо младата майка излиза от маточника.На същата рамка имаше по-голям неизлюпен маточник.Взех младата майка и една шепа пчели и спретнах отводчица.Все още има подържаща паша(по дворовете).Явно ще мине и октомври преди да помислят за зимата.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов
    Kъм 29.09.-Пило на 4-6 рамки с хубви медни венци.Предимно запечатано,но има и яйца.При прегледа попаднах на самосмяна-тъкмо младата майка излиза от маточника.На същата рамка имаше по-голям неизлюпен маточник.Взех младата майка и една шепа пчели и спретнах отводчица.Все още има подържаща паша(по дворовете).Явно ще мине и октомври преди да помислят за зимата.
    Много късно ми се струва за самосмяна,а напролет едва ли ще излезе майката за оплождане.И тая отводка която си направил-за кога?

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    При добър късмет може и да се оплоди,но за кога!?Ще снася пило до късно и само мека зима може да измъкне отводката.На 4-6 рамки пило по това време,за мен няма повод за радост!Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur
    Много късно ми се струва за самосмяна,а напролет едва ли ще излезе майката за оплождане.И тая отводка която си направил-за кога?
    Че кой е казал,че ще чакам пролетта за да се оплоди майката (по скоро майките)?
    Относно самосмяната-и аз се поочудих,но видях следната възможност;Щом пчелите са решили да правят самосмяна защо и аз да не пробвам...Какво ще загубя ако майката не се оплоди..-само шепа пчели.Какво бих спечелил..-не повече от рамка с пило,което е доста повече от шепата пчели.А рамката с пило спокойно може да се сгуши в някое семейство.Варианти всякъкви.Но ако майката(при условие че се оплоди) ми хареса знам какво да направя за да я съхраня.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    и само мека зима може да измъкне отводката.
    Братле,отводката е само от летящи без пило.Как мислиш ще изкара ли зимата колкото и мека да е.
    Миналата година по това време пак имаше толкова пило....,а през април съм им отнел по три рамки пило и пчели.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Аз веднъж само имах през октомври по 4-5 рамки пило и видях какво стана?!!Ти си знаеш!Аз ти желая успех!
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •