Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 38
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    16

    Колеги,тази вечер дадох собствено подготвена питка -само мед и пудра захар.
    Моля по знаещите от мен за коментар на снимката,какви изводи могат да се направят за състоянието на кълбото, защо е в самият край, защо няма вид на кълбо, ако може да се направи оценка на наличната храна,има ли опасност както е в края да остане скоро без храна(в участъка от рамките който не е покрит с пчели има мед но средните са празни).
    Благодаря предварително на всички за коментара- за мен е полезно да си сверя часовника с по-знаещите.[/img]

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    А преди два месеца викаше че си ги зазимил , видиш ли колко е относително всичко ? С туй яко хранене и подхранване пило ще имаш и другия , че може и по -другия месец даже . Гледай сега да не ги объркаш нещо . Аз от години хич не бързам със зазимяването и затова почти и не ги пипам , демек " традициите не са това , което бяха ". И на пролет чакай самосмени .

    Наборе,всичко е на ред-няма загуби. Нищо не съм объркал по простата причина,че подредбата на кошера го оставям на пчелите.Иначе самосмените са заложени още през миналото лято.Със сигурност ще се възползвам от самосменните маточници за да овладея някои техни мераци.Ако сланата не ни изиграе лоша шега може и мед от овошки да се вади.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Еее радвам се че държиш всичко под контрол ! Дай Боже да хванете и овошките , стига ви е бъзикал Холандеца
    П.п. Ти ги разбираш тия работи, нали знаеш че и за сланата има цяр ?

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Аз и сега имам във фризера няколко рамки с мед от овошки,но изобщо неми пука дали за някой "гроздето е кисело" За сланата дане би да ме караш да опушвам дърветата ,

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Чи как!? Това е начина Нъл ша стаами професионалисти !

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Между другото модерната технология за предпазване на овошките от слана е чрез пръскачки (дюзи), които създават облак от мъгла над овошките


    Понеже не съм по темата сам ще си изрия мнението след 24 часа, ако до тогава не бъде изтрито от модератор
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    И кой ти каза че не си по темата , че да си триеш мнението ? Заговорихме за пашата в региона и начините на спасяването й при неблагоприятни атм. явления. Това което казваш е правилния начин, но иска подготовка и инвестиция. Обаче сме в България и не знам дали някой го прави, докато пушенето си е стара практика, лошо че напоследък "професионалистите" май палят гуми за по-лесно.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не се наложи да се пуши.Плодните пъпки на кайсии и праскови измръзнаха на 90%,но това не попречи на развитието на пч.семейства.При мен всичко върви по план.От една седмица кошерите бучат,вентилират-какволи?Най после тия със рязаните крайници заложиха маточници и утре ако позволи времето ще се правят отводки.Само времето ме притеснява откакто сее стопил снега само вятър.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Наборе, разказал си им играта значи, хем вятър отвънка, хем вентилират. Основите градят ли ги? Аз вдругиден почвам да слагам, няма за къде да бързам. Язък че не съм наблизо, да си изпрося някой маточник от твойте, пък и говорят хората, че тежко вино си правел
    Майтапем се с пушенето , ама тия дни нали пътувах малко, в дните преди Великден когато нощните температури бяха около нулата бях из Ловешко. На няколко места млади овощни градини, отрупани с цвят, обаче и стопаните му разбират- купчини стара пръчка и бали слама и бяха спасили положението. На едното място даже в 10 часа още тлееха. Бе и някоя гума сигурно се беше изпарила, ама нейсе.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Основите са наполовина изградени дори и напръскани с нектар.Във вторник изрязах първите далаци.Още не бяха запечатани,но за да неги отварям през седмица ги резнах.Бързам наборе,че акацията до 12-15дни е цъфнала,а и липата няма да закъснее.

    Относно виното-не ми е тежко сипвам си го в чаша за да се не пъна много-много.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •