Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 81
  1. #21
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Вече извадих първият мед от "Рожето" ! Този кошер оправда очакванията ми , но всеоще прилагам хаотични технологий ! Особенно ме впечатли градежа на телените рамчици - красота ! Някой колега няма ли да сподели , докъде е стигнал в работата с това "чудо" ? wink; :D
    И каква стана тя. Не твърдеше ли, че по-добро от ДБ няма cool; .

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Юри , несе габаркай ! Продължавам даго твърдя , а и в случая неправя сравнение ! На ДБ конкурент е единствено лежака и то при работа без магазин , но това е друга тема ! За мен това кошерче е най-добро от корпусните и имам идеи за работа с него , но немога да "патентовам" предидасъм завършил експериментите ! wink; :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    На ДБ конкурент е единствено лежака и то при работа без магазин , но това е друга тема !
    a има ли я някъде тази тема,да прочета какво си написал,че живо ме интересува?

    п.п.защо лежака,да е по-добър при работа без магазин т.е.със магазин какво му е?

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Юри , несе габаркай ! Продължавам даго твърдя , а и в случая неправя сравнение ! На ДБ конкурент е единствено лежака и то при работа без магазин , но това е друга тема ! За мен това кошерче е най-добро от корпусните и имам идеи за работа с него , но немога да "патентовам" предидасъм завършил експериментите ! wink; :D
    И с "фарарче" да опиташ - пак много ще ти хареса! И после ще се чудиш как толкова години си работил с ДБ, а не примерно с ЛР! :D

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Аз залагам,че конкретно фарара ще му хареса повече (това все едно чашката със зарчетата :D )

  6. #26
    Малка шегичка. Предполагам, не се сърдиш. Роже Делон си е разновидност на многокорпусната система. За моите условия този обем е малък и ще ми създава повече работа, за това предпочитам стандартна ЛР рамка. Но при теб е идеален. Като натрупаш още опит с него, съм сигурен, че ще си промениш мнението за ДБ. Не че е лоша система, но с тази по-лесно и приятно се постигат максимални резултати.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    На ДБ конкурент е единствено лежака и то при работа без магазин , но това е друга тема !
    a има ли я някъде тази тема,да прочета какво си написал,че живо ме интересува?

    п.п.защо лежака,да е по-добър при работа без магазин т.е.със магазин какво му е?
    Лежака с магазин е хамалогия ! wink; :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Аз залагам,че конкретно фарара ще му хареса повече (това все едно чашката със зарчетата :D )
    Колега точно Фарарите преработих в ДБ - писал съм в съответните теми , и бих дискотирал на подходящото място ! wink; :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Малка шегичка. Предполагам, не се сърдиш. Роже Делон си е разновидност на многокорпусната система. За моите условия този обем е малък и ще ми създава повече работа, за това предпочитам стандартна ЛР рамка. Но при теб е идеален. Като натрупаш още опит с него, съм сигурен, че ще си промениш мнението за ДБ. Не че е лоша система, но с тази по-лесно и приятно се постигат максимални резултати.
    Няма за какво да се сърдя , ако всеки е съгласен с всичко - закакво ни е форум ?! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Лежака с магазин е хамалогия ! wink; :D
    хм според мен е обратно - лежака без магазин е хамалогия + че в даден момент дори 21 рамков лежак ми утесня и то много.Намерих тема,която ти си почнал и бачо Коста ти е написал много интересни коментари - а Борката Александров е публикувал една много полезна макар и кратка статийка.

    При моите условия,в моя район,при моя начин на работа,лежака за сега!!! води пред три системи,със които съм работил - 10 и 12 рамков ДБ,фарар и ЛР.За фарара ти четох постовете - в обща сметка и моите негодувания са подобни,като изключим това за майките,защото никога не успях да загубя майка от фарарите,но проблема със много инвентар си остава,обаче от гледна точка на многокорпусна система,лично за мен фарара е най-сполучливата.

    п.п.и дори все си мисля,че за стационарно пчеларство,фарара е най-удачната система.

    п.п.2 но аз не съм нито във планински,нито в полупланински район.

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •