Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 81
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    В моята книга е такава , като телта се закрепя по специфичен начин и горната летва е 9 мм. от твърдо дърво (бук)! Моята е различна само в размера и обтеляването !
    Невсичко с две бузи е лице !

  2. #12
    ANIBAL
    Guest
    Няма значение и така е хубава.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    3
    Аз съм эаложил на 205мм рамка,като също е от тел.Горната летва ми е10мм.Тя е от чам.Правя 2,5мм отвор и набивам 3мм тел.Нямам информация дали тази зглобка ще издържи.Това лято ще ги заселвам.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Ако просто сгънеш телта в горния край над летвата , зада несе изважда надоло става идеално ! Иначе оригиналния начин е перфектен , особено ако след монтиране на телта отворите се запълват с дървени чепчета и разтопен восък ! Добър резултат дава и залепването на основата с разтопен восък към телта ! П.С. Ако подадеш телта малко над летвата , отдоло пристегнеш на менгеме и с малко чукче оформиш "глава" , няма дасе изхлузва телта !
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #15

    Алпийски кошер

    Уважаеми пчелари,бихте ли ми обяснили как се заселва този модел кошер.Изработил съм си два и зглобявам още два.Добър съм като дърводелец но съм слаб като пчелар.Намирам се в района на искърското дефиле,близо София.С уважение:В.Александров

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен

    Re: Алпийски кошер

    Цитат Първоначално публикувано от wenciautoklima
    Уважаеми пчелари,бихте ли ми обяснили как се заселва този модел кошер.Изработил съм си два и зглобявам още два.Добър съм като дърводелец но съм слаб като пчелар.Намирам се в района на искърското дефиле,близо София.С уважение:В.Александров
    Приятелю заселването е най лесната работа.Съветвам те да помолиш някоин познат пчелар да ти помогне или прочети някоя книга, в интернет има много информация също.Пожелавам ти успех.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Понеже кошера е нов (нямаш изградени пити) , желателно е даго заселиш с рояк , а не с отводка (освен , ако отводката нее на същата рамка !) ! Иначе заселването става , като се изсипят пчелите от сандъчето в кошера със стръскване , измитане и подпушване ! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Тъй като една рамка Роже Делон е половин рамка ДБ, най-лесно кошерът се заселва с отводка на ДБ рамки. В два корпуса на Роже Делон се слагат ДБ пити, завъртяни на 90 градуса. Ушите на рамките се изрязват, а за закрепване се приспособява нещо, примерно пирончета.
    После отводката се подхранва, за да изгради и осемени оригиналните си рамки, а ДБ пити се качват над питите с мед и след като се освободят от пилото се изваждат. Внимава се майката да остане в новия плодник.
    Колега, ще трябва да си изработиш още най-малко по 2 корпусчета за кошер за комплектовка, ако са само по 3, както са на снимката, ще са ти малко.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Моето "Роже" иззимува на 5 покрити рамчета (беше си слабичко рояче ) , а сега вече е на корпус и половина - изпревари всички ! :D :D :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Вече извадих първият мед от "Рожето" ! Този кошер оправда очакванията ми , но всеоще прилагам хаотични технологий ! Особенно ме впечатли градежа на телените рамчици - красота ! Някой колега няма ли да сподели , докъде е стигнал в работата с това "чудо" ? wink; :D
    Невсичко с две бузи е лице !

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •