Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: тема цена на меда да се вижда от активни потребители

Гласували
78. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    39 50.00%
  • не

    34 43.59%
  • 10

    4 5.13%
  • 50

    1 1.28%
  • 100

    6 7.69%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 24 от общо 24
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    ... Искам да видя един пчелар как обяснява на някой свой клиент защо му продава букет на 8лв. след , като половината е продал на 4,20 и човека как ще го разбере ...
    Доколкото схващам, една от целите е крайният потребител да не се запознава с "кухнята" на определяне на цените на дребно.
    Много се извинявам, но не мисля, че има какво да се крие от потребителите.
    Що се отнася до ценообразуването, дори и да тръгнем от 4,20 (макар, че не виждам причина за това), лесно ще достигнем 8 лв.: нов амбалаж, етикетиране, разходи за целите на регистрацията за директни продажби (привеждане в съответствие на оборудване и помещения, здравни книжки, документация, анализи на меда), реклама и маркетинг ... и т.н.
    А и в крайна сметка, клиентът ще намери ли да си купи качествен мед от преработвател на по-ниска цена?

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Изтече времето , както е видно има равенство в мненията и е редно да не се взима под внимание .

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Според мен, заглавието на анкетата трябва да бъде " Тема цената на меда да се вижда САМО от активни потребители". Така, както е озаглавена анкетата, не виждам логика в нея и затова не съм гласувал.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Нищо, обсъждано в публичен форум, не може да се опази в тайна. Може да се направи така, че случайни зяпачи да не го виждат, но няма начин да бъде опазено от заинтересовани търсачи на информация по даден въпрос. Според мен спора е напразен.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •