Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: тема цена на меда да се вижда от активни потребители

Гласували
78. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    39 50.00%
  • не

    34 43.59%
  • 10

    4 5.13%
  • 50

    1 1.28%
  • 100

    6 7.69%
Отговори на анкетата
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    почна се...


    Ако само ще търсите кусури и махна на всяко предложение що не вземете за разнообразие да критикувате малко по градивно - например това предложение ми харесва но мисля че 100 поста са много предлагам да се промени по следния начин... или това предложение не ми харесва защото смятам че ограничава група от потребители и т.н.

    А защо не вземете вие да предложите нещо което считате че би помогнало за развитието на форума или би било полезно за потебителите пък ние ще ви намерим косури и ще ви оплюем едно хубаво....
    Не искам да критикувам никого, но ако предложението в тази тема бе обосновано и бе посочена целта, която се преследва, тогава останалите потребители по-лесно щяха да се ориентират дали да го подкрепят или отхвърлят.
    Този пост е редактиран от Sakar; 16.09.2016 в 19:09. Причина: граматика

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    А може ли да ми обясните ,от кой и какво искате да скриете.
    Това може да каже автора на анкетата, другите могат само да предполагат

    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Не искам да критикувам никого, но ако предложението в тази тема бе е обосновано и бе е посочена целта, която се преследва, тогава останалите потребители по-лесно щяха да се ориентират дали да го подкрепят или отхвърлят.
    Няма как да не се съглася с теб. Но както написах и на предния цитат това може да уточни автора на анкетата. Много често в това число и аз отваряме анкета или тема като мислим че въпроса е достатъчно информативен и ще бъде разбран по начина по които сме си мислили. Практиката показва че не е точно така, но това не е повод автора да бъде оплют и обвиняван в какво ли не. Вместо негативни коментари и пораждане на поредните преперни, мисля че би било добре ако се прояви едно "колегиално" разбиране и да се поиска автора да уточни или обоснове предложението си...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Това е една от най големите глупости написани в форума . Всички трябва да знаем цените и имената на фирмите които дават най добрите цени.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    ....Всички трябва да знаем цените и имената на фирмите които дават най добрите цени.
    И защо трябва ? Това някакво задължение ли е?Ами ако не искам да споделям такава информация с всички... и как изобщо ще ме накараш да я споделя....

    то навремето един от форума поиска да му дам и контактите си и само да съм стоял и гледал как щял да се намести на моето място.....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    И защо трябва ? Това някакво задължение ли е?Ами ако не искам да споделям такава информация с всички... и как изобщо ще ме накараш да я споделя....

    то навремето един от форума поиска да му дам и контактите си и само да съм стоял и гледал как щял да се намести на моето място.....
    А, ето затова много хора не искат да се регистрират в другата анкета.

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    А, ето затова много хора не искат да се регистрират в другата анкета.
    по новия закон дори и IP адреса е лична информация... а като се регистрирвахте написахте ли валиден емайл за потвъжрдение? Някои направи ли си труда да види за какво се съгласява при натискане на бутона Съгласен? Или труда да попита Матеев дали е администратор на лични данни и как са защитени и дали ги обработва за определени цели? Като пускате обявите си давате ли си GSМ номера и име за контакт?....
    А кои внуши че ще е задължително ЕГН, телефон, адрес ? не съм аз...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Ще се опитам веднъж да обясня какво съм мислил като съм пускал анкетата за да не отговарям на всеки по отделно и да не се развиват хиляди теории пък който ме разбере ...
    1.Идеята на такава тема е да се даде информация на колеги къде могат да си продадът меда към настоящия момент на най-добра цена . Мнението на колегата valaz е най-близко до това като към него ще допълня и ,че крайния потребител също няма нужда да разбира кой и до колко е извил ръцете на пчеларя за да продаде меда си . Замислете се дали някоя фирма ще обяви цените на които закупува стоката си и след това я продава . Искам да видя един пчелар как обяснява на някой свой клиент защо му продава букет на 8лв. след , като половината е продал на 4,20 и човека как ще го разбере .
    2.По въпроса със мненията бройката е примерна , дал съм една ниска една висока стойност и една която би трябвало да е що годе приемлива .Според мен трябва да е 20 но като пусках темата я направих само с пет полета. В темата за личните данни дадох предложение което би изчистило автоматично хората само със спам и безсмислени мнения пиша го и тук . Първите 10,20,50 или сто мнения да се одобряват от модератор . И още нещо ако не обичаш да пишеш все ще имаш близък приятел във форума който пише и пак ще стигне до теб . За млади и стари и дума не може да става , че аз си мисля че съм много млад .
    Като цяло идеята на това което съм написал е изцяло в защита на пчеларя и в това да получава навременна информация . Миналата година , след като писах в темата за цената на меда и с още няколко човека бяхме анатемосани че видиш ли цената паднала едва ли не заради нас , януари се обадих на познат колега и си продаде меда на 6,50(кориандър) след още два месеца други познати около мен продадоха на 5 всичкия включително и рапицата .
    Нека анкетата да е една седмица , че съм забравил да я направя .
    Моля всеки преди да коментира да прочете тези няколко реда !

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    ....Моля всеки преди да коментира да прочете тези няколко реда !
    Ти не разбра ли, че повечето пчелари четат постингите като дявола евангелието. Избират си най-кофти думичката, вадят я от контекста, и започват да оплюват.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Явно на някой не му харесва коментирането на цената и затова ще се направи всичко възможно това да се ограниичи.А локумите, че да не виждали прекупвачите са глупости на таркалета.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    по новия закон дори и IP адреса е лична информация... а като се регистрирвахте написахте ли валиден емайл за потвъжрдение? Някои направи ли си труда да види за какво се съгласява при натискане на бутона Съгласен? Или труда да попита Матеев дали е администратор на лични данни и как са защитени и дали ги обработва за определени цели? Като пускате обявите си давате ли си GSМ номера и име за контакт?....
    А кои внуши че ще е задължително ЕГН, телефон, адрес ? не съм аз...
    Тъй като от телефона ми е трудно да обработвам поста го пуснал цял и затова не си ме разбрал. Това което съм казал се отнася за втората част на твоя пост. Тоест това: "то навремето един от форума поиска да му дам и контактите си и само да съм стоял и гледал как щял да се намести на моето място....." Повечето разбраха за какво става дума.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •