Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 24 от общо 24
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    По това време на годината, майките намаляват снасянето на яйца и количеството на пилото намалява. А след още две до три седмици, някои семейства може и да останат без пило, при наличие на нормални майки в тях. При това положение, става по-трудно човек да прецени какво купува. Напролет, нещата са много по-ясни. Тогава, едно добре презимувало пчелно семейство, би трябвало да се продава по-скъпо, отколкото сега.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Основният фундамент от системата на проф. Кашковский противоположна от тази на Таранов е да се работи със силните семейства а слабаците да ги заебеш да се оправят сами (стига да не са болни) или да се разформироват.
    Лично аз не го правя но осъзнавам че е правилно или поне така мисля.
    Та това ако е семейство на 5 рамки то следва да е от втората категория но ако е късна отводка съвсем нормално е да е от първата и ако всичко е наред догодина да се изплати евентуално. (но ще трябват рамки и т.н.).

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2018
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Мездра
    Здравейте! Надявам се скоро да се присъединя към редиците на този благороден занаят.

    В тази връзка имам няколко въпроса, като първият ми, надявам се, е за тази тема. А именно- кога е най- добре да се стартира един пчелин? Досега не съм се занимавал никога с пчеларство и тепърва предстои да видя дали единственият пчелар в наше село ще се навие да ме понаучи.

    Имам и един друг, малко по- общ въпрос. Дали е прието във Вашият форум потребителите да си правят собствена тема, където да може да се проследи с какво се сблъсква авторът с течение на времето? Ако да, дали може да ме ориентирате за съответния раздел? Много бих искал да си направя моя тема, защото като новобранец вероятно ще имам доста въпроси (като например какви са кошерите, които намерих в гаража) и не ми се иска да оспамя другите теми...

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от docata Виж публикацията
    Дали е прието във Вашият форум потребителите да си правят собствена тема
    Можеш да си направиш собствена тема, но всички можем да пишем в нея и всъщност става обща тема. Затуй, че според въпросите ти си подбирай теми и пиши в тях.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •