Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Кой ще ти ги даде тези 5 рамки ти си знаеш, НО гледай какво има по тези 5 рамки!!!!. Хубаво е някой с опит да ги погледне преди да ги платиш. Хубаво е да са покрити плътно с пчели поне 4 от тях. Трябва да имат пило. Колкото повече, толкова повече. Хубаво е да видиш прясно снесени яйца - работеща майка. Ако има малко храна, не е фатално, ти ще им помогнеш. Аз на твое място, с твоя мерак, бих плащал при такива условия. Почнах сравнително скоро с пчеличките и като се сетя за някои лаишки покупки в началото, никак не ми е гот. Не е приятно първите ти крачки да са свързани с разочарование. Ако се съмняваш в преценките си, по-добре събирай бюджет и пролетта почни както е писано вече в няколко теми. Успех.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Търтовки има бол това време на годината г-н Матеев

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Търтовки има бол това време на годината г-н Матеев
    На мене ли го казваш това? Всеки божи ден обикаляме да зазимяваме и непрекъснато се ядосваме, когато видим силно семейство с много пчели, но без грам младо пило. Майката е там, но дали с нея всичко е наред - никой не може да ти каже.

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Вземи си на 10 пити. Що на 5.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На мене ли го казваш това? Всеки божи ден обикаляме да зазимяваме и непрекъснато се ядосваме, когато видим силно семейство с много пчели, но без грам младо пило. Майката е там, но дали с нея всичко е наред - никой не може да ти каже.
    Това не значи че е търтовка.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз досега майка умишлено не съм убивал (психологически проблем ) пенсионирам ги в 5-6 рамкови съндъци от муниции. Ако се оправят оправят не ги продавам просто си ги оставям на пчелина знам че не е професионално но е факт
    Лошото е ако му набутат такава отводка или рояк със стара майка Валентин е прав за още 50лв. ще си купи 10рамково пчелно семейство.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Днес продадох 3 бр кошери с пчелите, за по 250 лв. Не можах да го откажа, подарък били, но то добре че случи за да отворя 4 бр. Първия нещо не биваше, но другите три бяха добре. Три рамки с пило, двайсетина кила мед, 7-8 междурамия пчели. Май ще ме домързи да им правя есения преглед.

    Валентин, за толкова ги продавах и пролета, но все пак аз имам за цел да продам всички дървени кошер, който са ДБ. Искам да се отърва от тях, че има ли празен и веднага го пълня :-):-):-):-)

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Днес продадох 3 бр кошери с пчелите, за по 250 лв. Не можах да го откажа, подарък били, но то добре че случи за да отворя 4 бр. Първия нещо не биваше, но другите три бяха добре. Три рамки с пило, двайсетина кила мед, 7-8 междурамия пчели. Май ще ме домързи да им правя есения преглед.
    А без сандъците, за колко би ги продал?

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    [QUOTE=qnkov90;107119]Здравейте. Нов съм в тая дейност. Със стареца стягаме един кошер и се чудя да закупя едно пчелно семейство за 80-100 лева (5 рамки)... но дали ще оцелее, ако ги закупя сега? Зимата наближава... и не знам дали е проблем?[/ Както си задал въпроса можеш да си закупиш каквото си пожелаеш ,НО НЕ Е РЕДНО СЕГА да го правиш да купуваш отвотка на 5 рамки по това време ако е подарък взимай, на пролетта ако не оцелее ще си убиеш желанието за пчелар, изчакай да мине зимата и си вземи цяло здраво семейство.

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    [QUOTE=inio33;107177]
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте. Нов съм в тая дейност. Със стареца стягаме един кошер и се чудя да закупя едно пчелно семейство за 80-100 лева (5 рамки)... но дали ще оцелее, ако ги закупя сега? Зимата наближава... и не знам дали е проблем?[/ Както си задал въпроса можеш да си закупиш каквото си пожелаеш ,НО НЕ Е РЕДНО СЕГА да го правиш да купуваш отвотка на 5 рамки по това време ако е подарък взимай, на пролетта ако не оцелее ще си убиеш желанието за пчелар, изчакай да мине зимата и си вземи цяло здраво семейство.
    Ха. Че сега не са ли здрави семействата? Да не кажа голема дума, ама 1/3 от кошерите вече са третирани за какво ли не. 13-ти Септември сме. То не че и третирането означава, че са здрави семействата. Абсолютно нищо не пречи да се купува и сега. Въпроса е какво да се купува.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •