Отварям тази анкета с цел да се допитам до мнението на посетителите на форума относно анонимните акаунти - желаете ли да четете мнението на такива или подкрепяте една инициатива по излизане от анонимност на всички пишещи във форума.

Според мене по принцип няма никакви проблеми анонимни пчелари да четат форума колкото си искат, но ако желаят да започнат да пишат в него, редно е да излязат от анонимност. Най-лошото според мене е да четеш мнение и препоръки от анонимен акаунт, за който не знаеш какъв човек стои зад него и дали наистина ти мисли доброто или точно обратното - гледа да те закопае поради чувството за БЕЗНАКАЗАНОСТ, което го обзема когато се крие зад анонимен акакунт.

Също така и конфликтите във форума, които от време на време ги организира някой от посетителите - статистиката сочи, че анонимните посетители в много по-голяма степен са склонни да предизвикват провокации или конфликти и въобще да се държат некултурно, нахално или дори обидно. Същото важи и за спамаджиите и въобще анонимноста е основна предпоставка за лошия тон във форума.

Във връзка с това аз съм склонен да предприема действия по излизане от анонимност на всеки един пишещ в този форума, но ми се иска преди това да се допитам до мнението на останалите посетители.

Анкетата е явна - тоест всеки ще може да види кой за какво е гласувал.
В анкетата може да се гласува за повече от един отговор - тоест всеки има правото да избере повече от 1 опция.

За невключени в анкетата опции можете директно да пишете постинг в темата и да си кажете особенното мнение.

ПС: При анализиране на резултатите от анкетата ще се дъжи сметка дали гласувалите за отрицателните опции са хора с анонимни акаунти или не.