Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква информация ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да предостави всеки един пчелар от форума?

Гласували
158. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Всеки има правото да се регистрира с НАПЪЛНО АНОНИМЕН АКАУНТ

    58 36.71%
  • Задължително трябва да се знаят поне ИМЕТО и ФАМИЛИЯТА

    67 42.41%
  • Задължително трябва да се знае ПЧЕЛАРСКИЯ РЕГИОН

    97 61.39%
  • Задължително трябва да се знае НАСЕЛЕНОТО МЯСТО на пчелините

    29 18.35%
  • Задължително трябва да се знае вида на кошерите (ДБ, ЛР, ФАРАР и т.н.)

    66 41.77%
  • Задължително трябва да се знае БРОЯ НА КОШЕРИТЕ

    48 30.38%
  • Задължително трябва да се знае ТЕЛЕФОНА НА ПЧЕЛАРЯ

    18 11.39%
  • Задължително трябва да се знае E-Mail адреса на пчеларя

    28 17.72%
  • Задължително трябва да се знаят ГОДИНИТЕ ПЧЕЛАРСКИ СТАЖ

    57 36.08%
Отговори на анкетата
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 84
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има достатъчно интелигентни ботове, които ги събират, следят от какво се интересувате, какво купувате онлайн, в каква възрастова група сте и още куп неща, за които даже и не подозирате. Създават се така наречените "профили на купувача" и към тях после се насочва таргетирана реклама.
    Не си играйте на шикалки - това, което казва tsc1 е съвършенно вярно и съм го изпитвал на гърба си. Ако публикуваме толкова много лична информация, за по- малко от година ще ви побъркат всякакви такива ботове и прочие виртуални машини - със всеки изминал месец мейл пощите ви, ще бъдат заливани със все повече съобщения от всякакъв характер, имайте предвид, че в доста от тях паразират какви ли не вируси, а дори се стига до там да ви пращат SMS- и по телефоните. Единственото, което според е разумно в предложенията от анкетата е да се посочва региона, в който се намира пчелина - тъй като е специфика, касаеща пряко технологичния процес. Останалите неща са излишни и ненужни. Та от сега го заявявам открито - ако приемете да сме толкова подробни в описанието на профилите ни, аз няма да участвам повече, като активен потребител във форума. Влизам, като гост и чета каквото ми е нужно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Привет, чета темата и тя както повечето , започва, завива и продължава в друга посока . Нямам мнения и въпроси във форума, защото на общите випроси е отговаряно многократно, няма какво да питам за момента има хиляди мнения по тези въпроси. Искам да съм във форума , като регистриран потребител мога да разглеждам снимки и т.н., но не разбрах за това че нямам мнения аз анонимен ли съм или не съм. Познавам двама души от форума и общувам с тях единия ми помага с ценни съвети и коментари на другия аз се опитвам да помагам . Как, да задавам въпроси, като всичко е толкова специфично.Ако има някой с пчелин западно от Благоевград на 620м н.в. с 30метрова липа пред кошерите имам безброй въпроси ако ли не те няма да имат конкретен отговор. Пчеларството за мен е наблюдения, анализиране ,логика (донякъде ) и опити. Ако преценят администраторите ,да изтрият профила аз лично за сега ще посещавам форума.Ще дойде време да имам въпроси но нека събера опит и данни, за сега се ограничавам с четене. Благодаря

  3. #53
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Гласувах, че трябва да се знае само името, само първото име, името ми е Слави. Тук си има вътрешни връзки, ЧАТ, и т.н. където всеки може да си дава телефона и адреса на който си иска. Моят телефон съм го дал само на един човек от форума, и не в този форум, независимо че е имало желания и от други.

    Не считам, че трябва да споделя живота си с този форум.

    Ако се приеме за задължително да се дава лична информация, напускам веднага, има други места където ще пиша, няма и да ви чета.

    Успех на всички!

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    Здравейте колеги!
    Не знам защо толкова много се противите да застанете с истинските си имена във форума.Сигурно ви е срам от името ,което носите?А може би се срамувате от постъпките си?
    Но пък може и да има нещо друго ,да не сте си регистрирали кошерите според изискванията на закона и от това да ви е страх.
    Какво се изисква :
    -Да се регистрираш с име и фамилия
    -Да посочиш регион на пчеларстване
    -С каква система кошери работите
    -С колко пчелни семейства работите
    -От колко години се занимавате с пчеларство

    Толкова ли е страшно ? В същото време във фейсбук сме с личните си имена и фамилии,снимки на пчелините ,на кошерите,на нас и нашите близки,на нашите жилища -а дали не е по опасно всичко това?

    За това дайте да направим нещо ,да се освободим от предразсъдаците си .

    Сега ще започнете да ме критикувате ,че не съм с истинските си имена -няма проблем винаги съм готов да сменя ника с тях.Другата информация ,която съм споделил,че е необходима при регистрация-всеки може да я намери в профила ми.
    Регистриран съм в няколко пчеларски форума и искам да ви споделя, че има различни ограничения в тях за нерегистрирани потребители: -можеш да четеш ,но не можеш да теглиш файлове и картинки
    -Можеш да четеш ,но не можеш да влизаш в даден раздел-(например инвентар и оборудване )както и да теглиш файлове и картинки

    Колеги ,
    нека да споделя с Вас -най ми харесва най големият сръбски пчеларски форум.Защо ли?Защото там колегите са надскочили времето и се регистрират с личното си име и фамилия ,споделят информацията посочена по-горе в поста ми която Вие не желаете да споделяте.Поставят вместо аватар своята актуална снимка.В профила излиза информация дори с каква операционна система на компютъра работиш.

    Крайното решение е на собственика на форума или както е казал народа"Който плаща ,той поръчва музиката!"

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не съм гласувал защото разбирам и двете страни и двете имат право лично аз не съм лъгал в профила си както и в мненията си (ако не са верни не се дължи на лъжа а липса на достатъчно знания и опит и от там до съответните самозаблуди). За мен например Скутелатора Делтата , Гогол , Соларис и т.н. са си мастер клас нищо че не са с оргиналните си имена като Матеев Ангел Йосифов Юрий Цветков и др.които също са от този клас.
    Ако стане задължително фамилия или телефон не знам как ще реагирам но ще се съобразя с правилата или ще ги напиша или няма но няма да си измислям фалшиви имена, форума не е мой да имам претенции както казват руснаците който има информацията владее ситуацията.

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Кой има толкова голям зор,та да ти знаят и майчиното мляко до сега толкова години си беше добре трябва ти нещо и си го четеш ,както и в други мн. форуми.

  7. #57
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от apis1964 Виж публикацията
    Здравейте колеги!
    Не знам защо толкова много се противите да застанете с истинските си имена във форума.Сигурно ви е срам от името ,което носите?А може би се срамувате от постъпките си?
    Но пък може и да има нещо друго ,да не сте си регистрирали кошерите според изискванията на закона и от това да ви е страх.
    Какво се изисква :
    -Да се регистрираш с име и фамилия
    -Да посочиш регион на пчеларстване
    -С каква система кошери работите
    -С колко пчелни семейства работите
    -От колко години се занимавате с пчеларство

    Толкова ли е страшно ? В същото време във фейсбук сме с личните си имена и фамилии,снимки на пчелините ,на кошерите,на нас и нашите близки,на нашите жилища -а дали не е по опасно всичко това?

    За това дайте да направим нещо ,да се освободим от предразсъдаците си .

    Сега ще започнете да ме критикувате ,че не съм с истинските си имена -няма проблем винаги съм готов да сменя ника с тях.Другата информация ,която съм споделил,че е необходима при регистрация-всеки може да я намери в профила ми.
    Регистриран съм в няколко пчеларски форума и искам да ви споделя, че има различни ограничения в тях за нерегистрирани потребители: -можеш да четеш ,но не можеш да теглиш файлове и картинки
    -Можеш да четеш ,но не можеш да влизаш в даден раздел-(например инвентар и оборудване )както и да теглиш файлове и картинки

    Колеги ,
    нека да споделя с Вас -най ми харесва най големият сръбски пчеларски форум.Защо ли?Защото там колегите са надскочили времето и се регистрират с личното си име и фамилия ,споделят информацията посочена по-горе в поста ми която Вие не желаете да споделяте.Поставят вместо аватар своята актуална снимка.В профила излиза информация дори с каква операционна система на компютъра работиш.

    Крайното решение е на собственика на форума или както е казал народа"Който плаща ,той поръчва музиката!"


    Бля-бля, Много думи за нищо!

    Я виж каква е анкетата, искат ти името и фамилията, телефон и пощенска кутия в клюкарката Интернет. Това са лични данни. Има закон за защита на личните данни в България. Как този форум ще ги защити, след като всеки може да влезе в него?

    Много сте опростени, всичко останало от анкетата може да се декларира с лъжа, която никой не може да докаже. Аз ще се регистрирам, че пчеларствам на Луната, отидете и проверете, преди да ми изтриете профила.

    Казвам се Слави, и това е достатъчно.

    А аз разбрах кой си! Не си сменяй ника!

  8. #58
    Потребител
    Регистриран
    14.03.2015
    Мнения
    57
    Защо е тази анкета, като тук: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1240&page=3
    вече е започнало преброяването на дивите зайци. Просто разбутайте малко темата

  9. #59
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от Svetlyo Виж публикацията
    Защо е тази анкета, като тук: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1240&page=3
    вече е започнало преброяването на дивите зайци. Просто разбутайте малко темата

    Това за мен не е проблем, повечето от нас пишат в темите за техните региони. И са казали къде се намират. Аз напоследък пиша само във високопланинския, и не се намесвам в другите региони. При тях само задавам въпроси.

    Проблем са имената, телефоните и пощенските кутии.

    За мен това не е проблем, защото.... няма да ви кажа, как ще го направя така, че да не се стигне до мен.

    Но е проблем за незнаещите, които ще си изпатят

  10. #60
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Повечето писатели и артисти ( че вече и певци) използват псевдоними, крият си адреса и датата на раждане, защо ли?
    При мен случаят както винаги е извън рамките на обикновенното - и сега всяко мое мнение е белязано от предразсъдъка за поредния нескопосан опит за реклама, че ако си попълня коректно всички данни, дори и новите членове ще започнат да не вярват и на една моя дума.

    Анонимността има своето приложение и в още една ситуация - когато свободата на словото се налага да бъде упражнена. https://media4.giphy.com/media/MDxb7ayqwQJry/200_s.gif


    А това, че някой решил да се излага публично със псевдонима си, без да се съобразява, така че после да го е срам от имиджа, който си е създал, си е отделен въпрос.

    Дамян може да каже, колко време е необходимо да се открие самоличността на анонимен акаунт, решил да си стъпи на здравната книжка.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •