Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква информация ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да предостави всеки един пчелар от форума?

Гласували
158. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Всеки има правото да се регистрира с НАПЪЛНО АНОНИМЕН АКАУНТ

    58 36.71%
  • Задължително трябва да се знаят поне ИМЕТО и ФАМИЛИЯТА

    67 42.41%
  • Задължително трябва да се знае ПЧЕЛАРСКИЯ РЕГИОН

    97 61.39%
  • Задължително трябва да се знае НАСЕЛЕНОТО МЯСТО на пчелините

    29 18.35%
  • Задължително трябва да се знае вида на кошерите (ДБ, ЛР, ФАРАР и т.н.)

    66 41.77%
  • Задължително трябва да се знае БРОЯ НА КОШЕРИТЕ

    48 30.38%
  • Задължително трябва да се знае ТЕЛЕФОНА НА ПЧЕЛАРЯ

    18 11.39%
  • Задължително трябва да се знае E-Mail адреса на пчеларя

    28 17.72%
  • Задължително трябва да се знаят ГОДИНИТЕ ПЧЕЛАРСКИ СТАЖ

    57 36.08%
Отговори на анкетата
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 84
  1. #41
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    “Опресних“ си малко инфото у профила. А иначе тук се твърди, че мнозинството иска нещо........ и то решава. От това “мнозинство“ единствено Матеев се опитва да даде някви си аргументи-закво и защо. А като чета коментарите, мнозинството коментиращи Накланят на другата страна. Или излиза, че “мнозинството“ гласува за излизане от анонимност, ама само гласува и си остава в мълчание и едва ли не в анонимност.

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Изтриването на "кухи" профили мисля че може да се организира от моя IT отдел, но първо трябва да си изясним ЩО Е ТОВА КУХ ПРОФИЛ?

    Ако това е човек, който никога не е писал във форума, не е редно да му трием профила, защото така той ще загуби правото си да вижда всички снимки, да тегли всички прикачени файлове, да изпраща и получава лични съобщения, да говори в чата, да пуска обяви във сайта към форума и т.н. Тоест регистрирането във форума дава десетки екстри, и писането на постинги е само една от тях..
    Да, не е редно такива профили да се трият.

    Имам впредвид профили които датата на регистрация е дата и на последно влизане. Профили които са се регистрирали влезнали са 1-2 пъти и толкова. Профили в които не е влизано поне от 1 година. И са с 0 мнения.

    Има поне 5 000 такива профила. Малко трудно ще повярвам че потребител които за първи и последен път е влязал на 03.05.2011 или 2012,2013,2014,2015 години ползва профила за да си пише на лични съобщения, гледа снимки и т.н.

    Ето и пример за друг такъв профил:
    megik72 регистриран на 02.01.2015. Мнения 0. Последно влизане 05.01.2015 (16:39)
    За този също ми е трудно да повярвам че се ползва или че може би след 21 месеца изведнъж ще се сети че е регистриран и ще се логне във форума...

    Не малко са и профилите като този на megik72 от 2010 до 2015 с единствената разлика че са написали между 1 и 10 поста.

    Ето един такъв пример:
    georgi_n.georgiev регистриран 26.11.2010 Мнения 1 Последно влизане 26.11.2010 (00:18)
    Мнението е отворена нова тема - Продавам пчелен мед - Плевен и с текст - Продавам пчелен мед на дребно - 6 лв., на едро - 4.50 лв. (интересно колко души са си купили мед след като няма телефон а той близо 6 години не е влязал да види дали някои иска да си купи все пак мед...)

    Ето такива профили имам впредвид...

    п.п. на повечето места ако не влезнеш между 3 и 6 месеца и директно ти трият акаунта... е някой си правят труда и в съобщение те подканват да влезеш или след 24 часа ще си изгубиш профила...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията

    п.п. на повечето места ако не влезнеш между 3 и 6 месеца и директно ти трият акаунта... е някой си правят труда и в съобщение те подканват да влезеш или след 24 часа ще си изгубиш профила...[/COLOR]
    Това си е решение, като вместо 24 часа може да е 30 дни.

    Колкото до анонимността, за мен е без значение дали ще говоря с vasilevsa или с Ангел, с Дони или scutelator, Слънчо или Трендафил и т.н.

    Важно е какво казват хората, а не как се казват.

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Да, не е редно такива профили да се трият.

    Имам впредвид профили които датата на регистрация е дата и на последно влизане. Профили които са се регистрирали влезнали са 1-2 пъти и толкова. Профили в които не е влизано поне от 1 година. И са с 0 мнения.

    Има поне 5 000 такива профила. Малко трудно ще повярвам че потребител които за първи и последен път е влязал на 03.05.2011 или 2012,2013,2014,2015 години ползва профила за да си пише на лични съобщения, гледа снимки и т.н.

    Ето и пример за друг такъв профил:
    megik72 регистриран на 02.01.2015. Мнения 0. Последно влизане 05.01.2015 (16:39)
    За този също ми е трудно да повярвам че се ползва или че може би след 21 месеца изведнъж ще се сети че е регистриран и ще се логне във форума...

    Не малко са и профилите като този на megik72 от 2010 до 2015 с единствената разлика че са написали между 1 и 10 поста.

    Ето един такъв пример:
    georgi_n.georgiev регистриран 26.11.2010 Мнения 1 Последно влизане 26.11.2010 (00:18)
    Мнението е отворена нова тема - Продавам пчелен мед - Плевен и с текст - Продавам пчелен мед на дребно - 6 лв., на едро - 4.50 лв. (интересно колко души са си купили мед след като няма телефон а той близо 6 години не е влязал да види дали някои иска да си купи все пак мед...)

    Ето такива профили имам впредвид...

    п.п. на повечето места ако не влезнеш между 3 и 6 месеца и директно ти трият акаунта... е някой си правят труда и в съобщение те подканват да влезеш или след 24 часа ще си изгубиш профила...
    Днес ще си поиграя да видя каква информация мога да извлека за състоянието на всеки един профил. Проблемът е, че административната конзола има много ограничена функционалност, а ровенето директно в базата данни изисква нейното познаване, но таблиците в нея са стотици, а полетата в тях - хиляди. Докато направя верните Query-та могат да минат часове или дори дни.

    След като видим статистиката в тези Query-та, ще можем да решим какви са критериите за триене на профил. Тука възниква друг проблем - триенето трябва да се извършва на ръка, акаунт по акаунт, защото това е единствения възможен начин да се запази коректна структуррата на индексите и взаимните връзки между таблиците и данните в тях. Това обаче означава, че триенето на 1 профил може да отнеме до 1 минута време, а на хиляди профили - почти цял месец. И ако всичко това се прави само за да може в заглавната страница числото на активните и пасивните посетители да е вярно - това е меко казано откачена история, струваща ми на мене лично хиляди левове под формата на труд и нерви.

    По-лесно ще бъде да се ограничим само с няколко Query-та, които да ни дават вярната статистическа информация по критерии, които тепърва ще трябва да измислим. Засега ще се огранича до този етап, за да видя дали и той няма да се окаже прекалено труден, пък нататък ще му мислим.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Няколко чисто технически съображения по темата, без да искам по какъвто и да е начин да се намесвам в спора от към етичната му страна.
    1. Какъв е смисъла да се губи ценно време, да се търсят кухите акаунти и да се трият??? От практическа - никакъв! От техническа - да, ще се намали базата данни, с която оперира форума и може би ще се увеличи с малко скоростта на обработка. При днешните мощни сървъри и големи и бързи дискови масиви това едва ли някой ще го усети. Пред същия проблем бяхме изправени и ние със сайта www.bsms.bg (системата за SMS известяване) и решихме, че не си струва усилията.
    2. Относно данните, които се виждат във форума. Сегашното положение е най-доброто (лично мнение). Име или никнейм и район на пчеларстване. Никакъв проблем не е даването на фалшиви данни или създаването на цялостна виртуална самоличност, ако това стане задължително. Какви данни за реалната самоличност ще иска админа за негови нужди и как ще проверява тяхната достоверност си е негов проблем
    3. Публикуването на мейл и телефон в откритата часта на форума води само до едно - тяхното бързо оспамване. Има достатъчно интелигентни ботове, които ги събират, следят от какво се интересувате, какво купувате онлайн, в каква възрастова група сте и още куп неща, за които даже и не подозирате. Създават се така наречените "профили на купувача" и към тях после се насочва таргетирана реклама. Ползват се и по-общо за целите на маркетинга. Тези бази данни после се продават и то за сериозни суми. Аз поне веднъж месечно получавам такива предложение с десетки и стотици хиляди мейли.
    PS. Ако нещо е наистина неморално и дразнещо, това е изграждането на паралелни (полу скрити) структори за сметка и на гърба на форума. Те са като кърлежите на гърба на пчелата - хранят се за нейна сметка, но и нанасят само вреда. И създават това разделение между пчеларите, работейки за своите си организации или за частните си интереси, срещу което почтенните хора тук се изправят.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #46
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    В интерес на истината до снощи дори не знаех колко регистрации има форума оттам смятай колко ме вълнува активни / пасивни посетители да е вярно... Принципно би имало някакво значение за теб ако те вълнува да изтъкнеш някъде че форума има над 8 000 потребителя и евентуално да че си техен представител (това е примерно нищо не намеквам) Преди време когато бяхме 2 000 потребители беше правен опит това да се използва видетели зад гърба ми стоят 2 000 пеларя от форума а в действителност нямаше и 20 души...
    Аз съм лаик в това отношение и винаги съм смятал че от админастративния панел може да се изтрият лесно, както и че по някакъв начин може да пречат на бъдещи регистрации например някой се кръстил "пчелар" друг вече на може да ползва това или трябва да добавя още нещо към ника си.... а и колкото и да е смешно дори съм смятал че по някакъв начин товарят и форума.....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    1. Какъв е смисъла да се губи ценно време, да се търсят кухите акаунти и да се трият??? От практическа - никакъв! От техническа - да, ще се намали базата данни, с която оперира форума и може би ще се увеличи с малко скоростта на обработка. При днешните мощни сървъри и големи и бързи дискови масиви това едва ли някой ще го усети. Пред същия проблем бяхме изправени и ние със сайта www.bsms.bg (системата за SMS известяване) и решихме, че не си струва усилията.
    А ето точно това е мерси tsc1 обяснено простичко и разбираемо за човек които не разбира като мен. За мен въпроса приклюва щом няма практическа стойност и е разход на пари и време - нека си стоят не ме бъркат....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #48
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По принцип сървъра на форума може да поеме форум, поне 100 пъти по-голям от съществуващия, и пак да работи бързо и безпроблемно. Тези проблеми със забавянето се дължат на някакъв бъг в чата към форума, и предполагам скоро ще го открием и отстраним.

    Иначе сървъра е окомплектован с 2 XEON процесора, всеки от които с по 4 истински ядра, всяко от които е двойно (хипертрединг). Общо на конзолата се показват 16 процесора, като в повечето време 9-10 от тях за заспали, а останалите работят на 5-10%. Тоест като процесорна мощ имаме запас за поне още 20-30 големи форума, и пак ще остава свободно процесорно време.

    RAM-а на сървъра е 32 GB и на практика целия форум и целия сайт непрекъснато стоят в него и няма нужда от дискови операции.

    Дисковете на сървъра са SSD, което означава, че са поне 10 пъти по-бързи от нормалните твърди дискове.

    Въобще сървъра като параметри е насвирен до дупка, така че не би трябвало да има каквито и да било проблеми с размера на форума, дори и да се увеличи 10 или 100 пъти.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    “Опресних“ си малко инфото у профила. А иначе тук се твърди, че мнозинството иска нещо........ и то решава. От това “мнозинство“ единствено Матеев се опитва да даде някви си аргументи-закво и защо. А като чета коментарите, мнозинството коментиращи Накланят на другата страна. Или излиза, че “мнозинството“ гласува за излизане от анонимност, ама само гласува и си остава в мълчание и едва ли не в анонимност.
    Аз на няколко пъти съм изразявал мнението си, че не трябва да има анонимност във форума, много време преди да се пусне тази анкета. Нужно ли е всеки ден да публикувам мнението си ? В анкетата можеш да видиш кой как е гласувал.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Това са телефоните от последните две позвънявания. 442036959226 и 442038682294 послидното на 09,09,2016. Всеки път телефона е различен и така 10 години.
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    Това го приемам като шега.
    Наистина, тези са много...агресивни. Това са финансови брокери от Лондон, от някаква ИЗМИСЛЕНА брокерска финансова къща. Лично проверено!
    Когато искаш нещо,което не си имал--трябва да направиш нещо,което никога не си правил!

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •