Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква информация ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да предостави всеки един пчелар от форума?

Гласували
158. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Всеки има правото да се регистрира с НАПЪЛНО АНОНИМЕН АКАУНТ

    58 36.71%
  • Задължително трябва да се знаят поне ИМЕТО и ФАМИЛИЯТА

    67 42.41%
  • Задължително трябва да се знае ПЧЕЛАРСКИЯ РЕГИОН

    97 61.39%
  • Задължително трябва да се знае НАСЕЛЕНОТО МЯСТО на пчелините

    29 18.35%
  • Задължително трябва да се знае вида на кошерите (ДБ, ЛР, ФАРАР и т.н.)

    66 41.77%
  • Задължително трябва да се знае БРОЯ НА КОШЕРИТЕ

    48 30.38%
  • Задължително трябва да се знае ТЕЛЕФОНА НА ПЧЕЛАРЯ

    18 11.39%
  • Задължително трябва да се знае E-Mail адреса на пчеларя

    28 17.72%
  • Задължително трябва да се знаят ГОДИНИТЕ ПЧЕЛАРСКИ СТАЖ

    57 36.08%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 84
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    До тук са гласували 62. Нека станат 100 или 150. И как 10% от активните членове ще решат съдбата на форума? Заслужава ли си от чисто любопитство(ще стане фрашкано с Иван Иванов-ци), да се затрие форума? Задължително, задължително, лични данни, копие на кръщелното.... Форум или клон на службите желаете. С лични имена или без, простотията си ходи по хората(справка в парламента)Някои от полетата като регион и система кошери касаят практиката, тема на този форум. Това е разбираемо. Има си модератори и админ, те пазят добрия тон и измитат излишното. Някой говореше за покана. Покана за пчеларска организация, а това е форум!!! И всичко пламна, защото се появи модератор с нов никнейм. Какво се промени толкова? Майките спряха да снасят или какво? Според мен тази анкета е достойна само за 'фейса'.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Нямам фейсбук. Нямам даже и сайт на фирмата си. Не си търся клиентите, те ме намират. Такъв съм си и съм вече одъртял, за да се променям тепърва. Искам, когато някой напише името ми в търсачката, по възможност нищо да не излиза. Е, в търговския регистър няма как, но това тук е обикновен форум. Когато се обадя или пиша на колеги от форума, се представям, както е редно. Но не съм съгласен на нищо повече. Не защото "не ми е чист косъма", просто така искам. За мен това е все едно да ходя по улицата с табелка с името си на ревера. За някои това сигурно е мечта, за мен е неприятно преживяване. Особености на характера.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ачка да знаеш че ще те черпя много където те видя.
    Само админа на форума може ти види IP-то
    Виждат проксито/тоя е съмнителен/
    Има програми и сайтове който могат да ти покажат за IP-то от кой град е името на доставчика му.
    https://www.whatismyip.com/
    Чети,чети ама аз се през просото я кара/през редовете/
    застудя а то се изяснило на вън

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    То тоя спор за никовете го водим всяка година през зимата. Някой пали фитила и следват 3-4 дни с Ааааа, уууууу, вие , ние… тази година е по-рано от обикновено...
    Под една ли друга форма винаги е имало разделение и противопоставяне, и винаги всички са „ощетени“. Ако не друго поне правим сеир на една голяма група от потребители които някой навремето нарече "консуматори".
    Лошо е когато ник "А" изведнъж решава на "накаже" форума, като го напусне или спре да пише, не за друго, а защото, не може да понася ник "Б"... Ами има опция за игнориране влез задай я за ник "Б" и си решаваш проблема...
    За по сериозни теми почти никои няма позиция, я се обадят 3-4 души, я не (е след това …). А за глупости се изписват страници.
    И кои да реши съдбата на форума – активните или не активните? Ами активните и точно защото са активни. Останалите не могат да решават. А и откъде на къде ще решават - регистриран 2010 година, за 6 години едно Здрасти или Майка ви да... не е написал да не говорим за мнение. Утре да реши да "накаже" форума като си изтрие профила никой няма и да разбере, то никои не знае и че е регистриран. или регистриран през 2014, за две години е написал точно 1 обява. С какво са допринесли за развитието на форума, че да имат правото на глас и да определят как ще се развие форума?

    То и сега групата на наблюдателите е преобладаваща. От 8 463 регистрирани потребители – с известни уговрки може да се каже че има 270 активни и 8 193 които минават за наблюдатели... нямат мнение за нищо, единственото което ги вълнува кои колко е изкарал, къде го тоя с добрата цена и Матеев или някой по навътре да пусне кога ще падне лапане по някоя програмка… но всеки си решава за себе си и след това поне да има достойнството да не търси вина у другите…

    Форума като цяло е специализиран – пчеларството. И това би трябвало да е достатъчно за да има някой задължителни правила относно регистрацията и норми в показването на визитката на пишещия.
    В един друг пчеларски форум (западен) има редица изисквания относно кошери, системи, региони, опит, но няма изискване относно никове или имена. Там също имаше един много кратък спор (които бе решен на 15 мин. С бан за всички които си позволиха да коментират правилата и кое как трябвало да бъде) та там имаше едно мнение на един 60 годишен пчелар (единственото което модовете и админа оставиха изобщо в темата):
    Аз съм на 60 години, хоби пчелар и се смятам за сериозен и почтен мъж. Лично право на всеки колега е да се представи с име с което той реши за подходящо. Но считам за несериозно отношение и донякъде обидно към моята личност някой с име „яба-даба-ду“ да ме поучава с академичен тон и да ми се обижда че съм изразил съмнение и потърсил второ мнение относно неговата компетенция. Не мога да приема без известни резерви мнение от пчелар с такова име дори и да е най-големия капацитет. Още по-зле ако е…
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Лично аз съм против идеята за отнемане на свободата да бъдем анонимни при писането на постове.Споделям данни с хора, с които имам някакви взаимоотношения, лични или делови.За този вид информация си има лични съобщения.

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Аз също съм против.Още повече че във форума влизат и го четат знайни и незнайни.Не е тук мястото да даваме лични данни.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    ...
    В един друг пчеларски форум (западен) има редица изисквания относно кошери, системи, региони, опит, но няма изискване относно никове или имена. Там също имаше един много кратък спор (които бе решен на 15 мин. С бан за всички които си позволиха да коментират правилата и кое как трябвало да бъде) та там имаше едно мнение на един 60 годишен пчелар (единственото което модовете и админа оставиха изобщо в темата):
    Аз съм на 60 години, хоби пчелар и се смятам за сериозен и почтен мъж. Лично право на всеки колега е да се представи с име с което той реши за подходящо. Но считам за несериозно отношение и донякъде обидно към моята личност някой с име „яба-даба-ду“ да ме поучава с академичен тон и да ми се обижда че съм изразил съмнение и потърсил второ мнение относно неговата компетенция. Не мога да приема без известни резерви мнение от пчелар с такова име дори и да е най-големия капацитет. Още по-зле ако е…
    Бориславе, чиста проба западна еврогейщина е това. Двойни стандарти, фалш и лицемерие. Значи ако ти е казал оня отсреща, че се казва Ханс Педерсен, чудесно, приемаме го, пълно доверие и може да ни поучава още с първото мнение и то с академичен тон. Обаче щом е "яба даба ду", не става, щото може да е измет, престъпник и всичко останало? Айде няма нужда, не сме чак толкова наивни. Ти си човекът, който най-често е повтарял в този форум, че всеки си има глава на раменете и си прав, разбира се.
    И за другите неща от коментара ти си прав, само че нещата въобще няма да се оправят с някви имена и телефони публикувани. Там съм категоричен и няма да участвам в такъв филм.
    Ами чи променете някои правила бе, ей го ти си модератор от самото начало. Знаеш и аз съм предлагал някои неща, и други колеги, ей го и оттатък в другата тема има предложение. Що го допускате тоя дето е от 2010 година сега да пуска обява и това да му е актива дотука? Е като е регистриран като Иван Иванов например, това какво ще промени? Няма да стои кибик и да си пусне обявата ли или ще натрупа 100 мнения като пусне 100 вица в спец темата и пак готов. Що не одобрявате първите мнения например? Сигурно имаме поне 100 регистрирани потребителя, на които първото им мнение е нова тема и поне 50 от тях са си останали с едно мнение, това на теб харесва ли ти? На мен - не и лично съм правил предложение да се модерират тия неща, не беше взето под внимание. Как да е, засега толкоз.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    И за другите неща от коментара ти си прав, само че нещата въобще няма да се оправят с някви имена и телефони публикувани. Там съм категоричен и няма да участвам в такъв филм.
    Ами чи променете някои правила бе, ей го ти си модератор от самото начало. Знаеш и аз съм предлагал някои неща, и други колеги, ей го и оттатък в другата тема има предложение. Що го допускате тоя дето е от 2010 година сега да пуска обява и това да му е актива дотука? Е като е регистриран като Иван Иванов например, това какво ще промени? Няма да стои кибик и да си пусне обявата ли или ще натрупа 100 мнения като пусне 100 вица в спец темата и пак готов. Що не одобрявате първите мнения например? Сигурно имаме поне 100 регистрирани потребителя, на които първото им мнение е нова тема и поне 50 от тях са си останали с едно мнение, това на теб харесва ли ти? На мен - не и лично съм правил предложение да се модерират тия неща, не беше взето под внимание. Как да е, засега толкоз.
    Съгласен с теб. И да предлага и други предлагаха. И да предложенията бяха добри, аз дори имах и по крайни - да се изтрият тези профили (то и сега съм за това). Вчера незнам тук или в темата за предложения писах че съм за почти всичко което ще ги ограничи и то не само профили с прякори а и с имена, както и че въпреки че съм застъпник за това да знам с кого си пиша със съгласен да няма изискване относно имена, прякори и т.н. но поне да има някаква минимална база от информация която да е коректна. Само не разбрах как коректно подадена информация за пчеларски регион, система кошери, пчеларски стаж, дали си хоби или професионалист, по желание (а при някой е задължително) брой пчелини и брой пчелни семейства (Дори съм виждал и графа в какво е специлизирал например - майкопроизводство, за добив на мед, на прашец... както и да е) Та как тази информация изведнъж стана свръх секретна и лична.... на всичкото отгоре най-честите въпроси и упреци в постове са - ти поне да беше писал от къде си, с каква система си, бройка, само събота и неделя ли ходиш и т.н. и се изписват поне 10 поста за да се уточни именно това а понякога докато изчета всичко дори забравям какъв беше въпроса... кои и как реши това за егн, телефон, емайл не знам но знам че съм против и отново съм го написал...
    Всичко това за пореден път стана проблем благодарение на двама души които подпалиха фитила и оттогава не са се обадили повече и много ми е интересно защо го направиха. Искаха да засегнат Матеев по някакъв начин заради двата профила на solaris60, да покажат че знаят повече от другите които се чудиха кой е другия ник на Трендафил, или просто пишат нещо без да си помислят за последиците....
    За последен път - не ми пука кой как се е написал ако ще да се е кръстил и "чукам яко" искам така както аз съм бил достатъчно коректен да го попълня (когато стане задължително) в полето под името на всеки да има инфо за района на пчеларстване, система, стаж/опит, хоби-професионалист (как се определя) и евентуално брой кошери. И това не е лична информация.... оттам на насетне всеки си има глава на раменете... Другото което искам вече 6 години е всички кухи профили да се изтрият ако ще форума да остане с 270-300 регистрирани потребители и най накрая да се наложи някакво ограничение за да избягват в бъдеще такива регистрации. Е това искам...

    И още нещо ето jordanov - това е което знам за човека, но за 6-те години се е доказал и неговите мнения имат определена стойност за мен..... на мнозина не бих си направил труда да отговоря...
    Навремето решението беше на друг и аз го приех независимо дали ми харесваше или не. На лични си роптах но публично подкрепих така бе редно да се направи да се покаже че модератори и админи се подкрепят. Сега положението е същото. Това което предлагаше навремето а и сега е единствено в правомощията на администратора - модераторите нямат такава права....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Лично говорих с Матеев по тази тема .
    Проблемът е , че има и друго момче с моите имена .
    Сега , мисля да отида до ЕСГРАОН и да се преименувам .
    После ще си направя нова регистрация във форума .

  10. #40
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    .....Другото което искам вече 6 години е всички кухи профили да се изтрият ако ще форума да остане с 270-300 регистрирани потребители и най накрая да се наложи някакво ограничение за да избягват в бъдеще такива регистрации. Е това искам........
    Изтриването на "кухи" профили мисля че може да се организира от моя IT отдел, но първо трябва да си изясним ЩО Е ТОВА КУХ ПРОФИЛ?

    Ако това е човек, който никога не е писал във форума, не е редно да му трием профила, защото така той ще загуби правото си да вижда всички снимки, да тегли всички прикачени файлове, да изпраща и получава лични съобщения, да говори в чата, да пуска обяви във сайта към форума и т.н. Тоест регистрирането във форума дава десетки екстри, и писането на постинги е само една от тях..

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •