Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Каква информация ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да предостави всеки един пчелар от форума?

Гласували
158. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Всеки има правото да се регистрира с НАПЪЛНО АНОНИМЕН АКАУНТ

    58 36.71%
  • Задължително трябва да се знаят поне ИМЕТО и ФАМИЛИЯТА

    67 42.41%
  • Задължително трябва да се знае ПЧЕЛАРСКИЯ РЕГИОН

    97 61.39%
  • Задължително трябва да се знае НАСЕЛЕНОТО МЯСТО на пчелините

    29 18.35%
  • Задължително трябва да се знае вида на кошерите (ДБ, ЛР, ФАРАР и т.н.)

    66 41.77%
  • Задължително трябва да се знае БРОЯ НА КОШЕРИТЕ

    48 30.38%
  • Задължително трябва да се знае ТЕЛЕФОНА НА ПЧЕЛАРЯ

    18 11.39%
  • Задължително трябва да се знае E-Mail адреса на пчеларя

    28 17.72%
  • Задължително трябва да се знаят ГОДИНИТЕ ПЧЕЛАРСКИ СТАЖ

    57 36.08%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 84
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    Подкрепям регистрацията във форума да става единствено с лично име и фамилия.Предлагам,също така и въвеждането на задължителни полета към профилите на всеки един потребитеп:система кошери,брой пчелни семейства и пчеларски стаж.Същите да бъдат видни в профила на потребителя .

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Моля,няма ли чалъм това грозно "задължително" да се смени с "желателно"....Погледнато от моята камбанарийка за мен няма проблем да водя разговор-спор с анонимен или не анонимен.И от двата вида има "НЕлюбезни",което не означава,че липсва качество.....

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Аз съм против неща като лични телефони, емейли, ЕГН дори и населено място на пчелина да се публикуват, дори и опцията за рожденния ден...

    Относно имената това дали някой ще си напише истинското име или ще се кръсти Иван Петров (а се казваш Йордан Димитров) е лична преценка. Но понякога се получава и неудобна ситуация - кръстил си се Иван Петров и като такъв си извоювал някакво уважение и в един прекрасен момент се разбира че всъщност не си Иван Петров а Йордан Димитров което принципно поставя под съмнение всичко което си написал и казал до този момент (нищо че имаш логично обяснение) за един миг цялото уважение и доверие отива по дяволите...
    но това си е лична преценка и последствията също....

    Въпреки че съм застъпник на идеята да знам с кого разговарям без да ми се налага на лични да уточнявам абе ти как се казваш всъшност, от де си и т.н. то за мен лично е достатъчно ако отсрешната страна е коректна в няколко отношения и да е дала информация за - от кой район е (не искам да знам къде му е пчелина достатъчно е и областа например аз - Добрич /къде обаче в добричка област си е моя работа) достатъчно е да посочи системата кошери - ДБ, ЛР, Фарар или някаква комбинация, да има години пчеларски опит, дали е хоби или професионален пчелар и по желание примерно броя на кошерите. Това стига като начална база после вече с постовете и мненията сам ще преценя дали да вярвам или не... бих преглътнал и прякор стига да не се окаже че Ивaн Петров е Йордан Димитров....


    Ето това мнение на мен лично ми допада най-много !Поздравления за написаното!В допълнение,ако искам да си дам на някой телефона или имейла ще го направя ,защото искам .Твърдо против съм телефонния ми номер да е публично достояние!

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Моля,няма ли чалъм това грозно "задължително" да се смени с "желателно".........
    И в момента има много пожелателни полета, които малко хора си правят труда да ги попълват.....

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Като дългогодишен и що годе активен участник във Форума се чувствам длъжен да се включа и в коментарите по тази тема, след като съм гласувал в анкетата.
    Телефонът ми го имат немалко хора, на които съм преценил, че мога да го дам. Категорично против съм това да се публикува и да излиза навън от форума. Фейсбук нямам и въобще не ме интересува там какво става, стига ми, че малките вкъщи ми се подиграват по този повод. Населено място - не, пчеларски регион - да, всичко останало кой как си иска.
    Преди години, при една от офанзивите за антианонимност, публично предупредих Буци, тогавашния лидер на форума, че една работеща система или не я пипаш или го правиш свръхелегантно и много интелигентно, разбира се зависи и от целите. Мисля, че тогава се разбрахме.
    На мен лично вече ми е късно да си сменям името и няма да го направя. Така съм известен в още един форум, а и от 2-3 години със същото име с две букви отзад съм и в друг форум. А преди години у зайчарския, понеже админите отърваха нещата и решиха рязко и изведнъж да правят затворен клуб - имена, препоръки, алабала салтанати и вижте ги къде са те сега...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Никой не те кара да си сменяш името (ника). Всичко ще си остане същото, само където под ника ти ще добавим и истинското ти име (с твоето любезно съдействие разбира се). Това ако болшинството от гласувалите го пожелае, и май натам отиват нещата. Засега обаче ще изчакаме още ден-два.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Никой не те кара да си сменяш името (ника). Всичко ще си остане същото, само където под ника ти ще добавим и истинското ти име (с твоето любезно съдействие разбира се). Това ако болшинството от гласувалите го пожелае, и май натам отиват нещата. Засега обаче ще изчакаме още ден-два.
    Не, няма да съдействам този път.
    Гн Матеев, помните ли преди време един съфорумец, ingivo, нещо се беше присетил и пожела да има отделен раздел ли, подфорум ли специално за дървообработка. Маса народ скочиха в екстаз и го подкрепиха, май само аз се изказах, че това няма да доведе до някакво кой знае какво подобрение. Какво последва - вие и Дамян бяхте обладани от денонощна хиперактивност, направихте маса размествания, спряхте по средата щото това е сизифов камък все пак и какафонията стана още по-голяма. Останаха теми с абсолютно еднакви имена например в три различни раздела и т.н., старите и полезни останаха кой ги знае къде, даже и Вие не можете да си намерите коментарите и прочие. А симпатичният ingivo вече почти не участва във форума и в темите за дървообработка създаде едно или две мнения максимум и те всъщност отдавна са в мозъчна смърт.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Според мен - при самото регистриране може да се даде всякаква информация, от която собственикът на форума има нужда. Тази информация няма нужда да се вижда от потребителите.
    Съгласен съм освен прякорът, с който се е регистрирал даден потребител, да се вижда в допълнително поле или в подробната информация за даден профил - истинското име на този човек.
    Телефонен номер или E-mail мисля, че е добре да се разменят чрез лични съобщения, само ако потребителите сметнат, че това е необходимо.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Според мен - при самото регистриране може да се даде всякаква информация, от която собственикът на форума има нужда.
    Ами, ако собственикът утре реши форума да бъде собственост на трети поред, какво се случва с добитата информация.
    Информацията братя, е безценна!
    Я да си налягаме парцалите. Който не му харесва, че си пишел с някой анонимен, ами просто да не си пише. С доста от тук присъстващите съм осъществил контакт и в реалния свят, не само във виртуалния, макар, че ника им не съдържа никаква информация. С останалите, с които не комуникирам тук, не значи, че това няма да се случи в бъдеще време. Да, разбира се с някои няма да контактувам никога, ама не защото не ми харесва името или анонимния им ник, а просто защото не ми допадат. Елементарно, Уотсън!

    П.П. Не мога да разбера, каква е тая пандемия "Мнителност", която Ви е обзела днес. До вчера нищо Ви нямаше или поне не сте го показвали.

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз винаги съм бил индивидуалист, тъй че каквото и да изберете аз все ще съм контра.
    Позицията на Матев вече е ясна.
    Принципно на мен ми е все тая - просто най-много да се наложи да не пиша повече, много важно.
    Във фейсбук групи не участвам по същата причина, на стената си не качвам нищо, а покани за приятелство почти не приемам.... За мен личното пространство е нещо съкровено и фейсбука ми създава дискомфорт ( за email върши работа иначе да се бях изтрил отдавна)

    Името ми вече го знае половин България, но някак си не искам да го научава и останалата част. Не е нещо, което съм го обмислял и подлежи на логично обяснение. Просто действам по чувство.

    НО аз съм си чешит и мнението ми не е меродавно.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •