Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98

    Херба стрип БИО ленти срещу вароатоза - Мнения

    Никой ли не го е ползвал,да даде мнение?
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    17.09.2013
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    общ. Ковачевци
    Темата е от 2 години, за да не отварям нова ще питам тук, ползвали ли сте този препарат?

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Да, препарата работи! Ефекта му е малко по-слаб отколкото на другите "репеленти", но за мен си е много по-добра алтернатива, предвид на това какво има в тях

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    17.09.2013
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    общ. Ковачевци
    Благодаря за бързия отговор. След този препарат ще третирам с оксалова киселина, надявам се с нея да довърша акара. Миналата година слагах Екостоп, но малко останах разочарован и търся друг препарат на билкова основа. Ако имате наблюдение върху друг подобен препарат споделете.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от P.Dinev Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор. След този препарат ще третирам с оксалова киселина, надявам се с нея да довърша акара.
    Това ще е достатъчно. Наблюденията ми досега са, че тази година инвазията на акара е в пъти по-слаба.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    След като Херба стрипа е БИО има ли опасност от "предозиране" и съответно странични ефекти .... примерно ако на слабо семейство се сложат 2 ленти а не 1 или пък на силно 3 вместо 2 ?

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от kartagen27 Виж публикацията
    След като Херба стрипа е БИО има ли опасност от "предозиране" и съответно странични ефекти .... примерно ако на слабо семейство се сложат 2 ленти а не 1 или пък на силно 3 вместо 2 ?
    Не, няма опасност.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Тази година при мен се получи някакъв гаф с херба стрипса. След слагането по две ленти на нормално развити семейства , започна силно раздразване на пчелите. Семействата започнаха да изхвърлят умрели и полуживи пчели пред кошерите. Започнаха и нападения между семействата. Ефекта се появи веднага след поставянето на лентите. След тази грозна картинка веднага ги махнах от десетте кошера на които ги бях сложил и след около час нещата се поуспокоиха. Това се случи преди повече от две седмици. Предната година бях третирал с по една лентичка и нещата бяха нормални. Не знам тази година какво се обърка.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •