Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    с.Хърсово

    Питане за район?

    Здравейте колеги ,нов съм във форума ,абсолютен аматьор и начинаещ в пчеларството .Искам да Ви помоля да ми дадете информация за района около Благоевград и по точно махалите на село Хърсово ,дали има хубава паша и дали се вади доволно мед .Аз имам земя там и мисля да сложа няколко кошера там .Района е горист и ливаден .Не познавам нито един пчелар от този район и за това пиша тук ,някой ако може да даде инфо.Освен това според Вас как е по добре да се стартира с 1 или повече кошери.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Най добре е да се по разходиш до там и да обиколиш района и сам да прецениш.На други пчелари не се доверявай ,ще ти кажат каквото им е удобно вяра да им нямаш много много.По лъжливо и завистливо племе от пчеларите не съм виждал.Пожелавам Ви много успех в начинанието и два пъти повече старание и четене.
    Милен Михов

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    То се и услажда. Ще ти хареса да правиш отводки, майки. Тая година 2 тенекии мед, ще ядеш, ще почерпиш, ще продадеш. Догодина ще се замислиш за 4 тенекии.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    с.Хърсово
    Благодаря Ви за отговорите ,започвам да чета .

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз имам на две места по 20ина кошера с отстояние 30км с различни паши. Тази година започнах да променям начина на отглеждане на пчелите едновременно и в двата пчелина на 100% тоест всичките бройки. Та сега началото на месеца отидох да ги попрегледам бегло да се ориентирам започнах от единият пчелин и останах очарован от резултата и си викам брей колко съм умен ама като отидох на другият пчелин като отворих няколко кошера вече не бях толкова умен.
    Та според мен пашата около пчелина на около 3км. макс.до към 5км. е едно от най важните а може би и най важното нещо разбира се има значение здравословно състояние, бр.кошери - твой и около теб, знания и опит на пчелара и т.н. трябва да знаеш района около пчелина ти не можеш да се сравняваш с пчелари от други райони.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В никакъв случай, не започвай с един кошер! Минимум два. Успех в начинанието!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Според познат които има пчели някъде край Благоевград - 5-15 кг на кошер а рекорда му бил 1 тенекия от кошер. Дали е вярно нямам представа.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #8
    Борка, вероятно е вярно, но какво от това. Зависи каква е целта на Valbee. Ако иска да си гледа пчели като хоби и да се наслади на труда си, няма причина да не опита. Но ако иска да има рентабилно пчеларство, като бизнес, това е съвсем друг въпрос.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    с.Хърсово
    Здравейте, благодаря за отговорите .Целта ми е да изкарвам истински здравословен мед за мен си ,тоест нещо като хоби ,но не знам с колко кошера да започна .Вие казвате повече от един ,но не е ли много рисковано за начинаещ като мен .

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Valbee Виж публикацията
    Здравейте, благодаря за отговорите .Целта ми е да изкарвам истински здравословен мед за мен си ,тоест нещо като хоби ,но не знам с колко кошера да започна .Вие казвате повече от един ,но не е ли много рисковано за начинаещ като мен .

    По-рисковано от това начинещ да започне с един кошер няма.
    При пчелите има мед, защото има ред!

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •