Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Като започнещ с пет то до де се усетиш стана ли 10 та и повече (ако почнеш с 5 купи си 10 сандъка) тия пчели са като мартенски зайци докато натрупаш знания и опит имат навика да се размножават.
    Или да измрат.

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    То се и услажда. Ще ти хареса да правиш отводки, майки. Тая година 2 тенекии мед, ще ядеш, ще почерпиш, ще продадеш. Догодина ще се замислиш за 4 тенекии.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    с.Хърсово
    Благодаря Ви за отговорите ,започвам да чета .

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз имам на две места по 20ина кошера с отстояние 30км с различни паши. Тази година започнах да променям начина на отглеждане на пчелите едновременно и в двата пчелина на 100% тоест всичките бройки. Та сега началото на месеца отидох да ги попрегледам бегло да се ориентирам започнах от единият пчелин и останах очарован от резултата и си викам брей колко съм умен ама като отидох на другият пчелин като отворих няколко кошера вече не бях толкова умен.
    Та според мен пашата около пчелина на около 3км. макс.до към 5км. е едно от най важните а може би и най важното нещо разбира се има значение здравословно състояние, бр.кошери - твой и около теб, знания и опит на пчелара и т.н. трябва да знаеш района около пчелина ти не можеш да се сравняваш с пчелари от други райони.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •