Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 43 от общо 43
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    здравейте колеги, моето мнение е, че всички системи са добри повече или по-малко, ако се работи правилно с тях. с дб. се работи най-опростено, въпреки че това е относително, защото като се изградят навици за работа с определена с-ма преминаването към друга винаги е дискомфортно и ни се струва, че старата е по-добра. недостатък на дб. е по-късното развитие. от друга страна това може да е проблем с лр. пример: развито семейство в л.р. за акациева паша може да се изрои, ако пашата се възпрепятства по някакъв начин. но, ако всичко е о.к. то един дб. не може да е толкова добре развит рано напролет. за планинските райони в нашата родина най-добре е да се работи с дб.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Колега аз пчеларствам в балкана в гр.Берковица не съм пчеларствал с други системи кошери освен ДБ ,но съм чел много и за корпосните системи дори съм ходил да помагам на колеги които гледат кошери от с-мите. ЛР и Фарар и съм остановил ,че за нашия регион най-добрата с-ма.кошери са 10 рамковите ДБ кошери. Защото бързо се развиват за акациевата паша която е много важна за нас,вади се монофлорен мед,магазините са им много по-леки от корпос ЛР,по-хубаво и с по-малко мед зимуват и системата се е утвардила за региона ни в който пашата е ранна и слаба.
    Колега стоп!Как няма да не си мислиш,че ДБ има най-бързо развитие ,след като имаш само такива!?ДБ кошери имат значително по слабо развитие в сравнение особенно с Фарарите.До миналата година имах ДБ,ЛР и Фарар и го знам от собствен опит.На рапица и акация добивите от ДБ бяха най-зле!Стига с тези глупости!Гледайте си го,но не го превъзнасяйте.Той е лошо наследство от разпокъсаното пчеларство през последните 60г
    1000 пчелари - 1000 технологии

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Нищо не трябва да се превъзнася и нищо не трябва да се омаловажава. Споделяме собствен опит, ако може и някоя цифричка тук-там ще бъде добре. Информацията какво е било преди 60 години и какво е в Америка я приемаме по принцип и оттам нататък както обича да ни напомня Борислав, всеки има глава на раменете си и си взема решенията.

    В тази връзка би било добре колегата mirro_22 да сподели как му мина годината. Все пак темата е негова.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •