Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 40 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 393
  1. #281
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Перник
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Шивач, Фарар пише, че плодника трябва да се състои от 4 елемента/магазина/.
    По-скоро 3, като идеята е преди сезона да се ограничи майката на 2, че и на 1 магазин, за да оползотворяват пашата, а да не се разсейват с пилото, понеже нямам опит, взех компромисно решение да огранича плодника на 2 магазина, пък после ще се адаптирам спрямо ситуацията.

  2. #282
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от 6iva4a Виж публикацията
    По-скоро 3, като идеята е преди сезона да се ограничи майката на 2, че и на 1 магазин, за да оползотворяват пашата, а да не се разсейват с пилото, понеже нямам опит, взех компромисно решение да огранича плодника на 2 магазина, пък после ще се адаптирам спрямо ситуацията.
    Доколкото съм чел, идеята е друга. Трябва да има целогодишно място за снасяне на пило. Ако не забравя ще снимам мойте.

  3. #283
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Перник
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Доколкото съм чел, идеята е друга. Трябва да има целогодишно място за снасяне на пило. Ако не забравя ще снимам мойте.
    Сега погледнах в книжката, 4ри корпуса за плодник е при двумайчино отглеждане.

  4. #284
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от 6iva4a Виж публикацията
    Сега погледнах в книжката, 4ри корпуса за плодник е при двумайчино отглеждане.
    Я пак погледни, не е ли четири магазина с отворена прелка/за плодник/и нагоре магазини със затворена прелка/за мед/, а отгоре втората майка/пак с отворени прелки/. В момента книгата съм я дал и не мога да погледна да видя със сигурност.

  5. #285
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Перник
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Я пак погледни, не е ли четири магазина с отворена прелка/за плодник/и нагоре магазини със затворена прелка/за мед/, а отгоре втората майка/пак с отворени прелки/. В момента книгата съм я дал и не мога да погледна да видя със сигурност.
    Тъй де, ама това предполага наличие на тежка подемна техника около кошерите
    img023.jpg
    img025.jpg

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Щом аз се справям сам, значи може и без подемна техника. Качвам снимки от днес както ти бях писал. Първата е с майка от Дони от миналата година. Семействата са с една майка.P_20160428_112444~2~2.jpg

  7. #287
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Това е първенеца от мойте майки, пак е минало-годишна отводка правени по едно време с на Дони.P_20160428_112513~2.jpg

  8. #288
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Перник
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Щом аз се справям сам, значи може и без подемна техника. Качвам снимки от днес както ти бях писал. Първата е с майка от Дони от миналата година. Семействата са с една майка.
    Е, то е ясно, че имам да уча още доооста.
    Страничния ефект на наученото, както беше казал някой от древногръцките философи, е че колкото повече знаеш, толкова повече разбираш, че имаш още повече да научаваш(нещо в този дух), а пък за практиката важи още повече.

  9. #289
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от 6iva4a Виж публикацията
    Е, то е ясно, че имам да уча още доооста.
    Страничния ефект на наученото, както беше казал някой от древногръцките философи, е че колкото повече знаеш, толкова повече разбираш, че имаш още повече да научаваш(нещо в този дух), а пък за практиката важи още повече.
    Това не е точно Фарар, а ДБ корпус с повечко магазини. Някаде съм почти изцяло на ДБ корпуси, но технологията е създаваш ти. Четеш,пробваш/за твоя район/и прилагаш, каде от Фарар, каде от Венер, каде от някой друг :-) :-) :-) :-) . Докато мойте събраха мед от първата акация преди 10-15 дена, на комшийте се роят в момента. Сега чакам да съберат от акацията, която тепърва почва да цъфти. В събота започвам да вадим меда на брат ми, че неговия е от рапица и веднага после моя за да мога да ум освободя място.

    п.с. Г.Георгиев/боби/преди извесно време писахме в друга тема. Намери разликите между мойте и твойте. Помисли пак на това което ти писах, но най важното е, че ти си решаваш сам какво да правиш.

  10. #290
    Цитат Първоначално публикувано от 6iva4a Виж публикацията
    Сега погледнах в книжката, 4ри корпуса за плодник е при двумайчино отглеждане.

    Аз книжка преведена на Български не съм чел, но в оригинала на Английски пише 4 плитки корпуса за плодник и 4-5 за магазини, за 1 майка.
    А на мен лично по-високо от 6-ти корпус пълен с мед ми е трудно за работа.

 

 
Страница 29 от 40 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •