Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 40 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 393
  1. #271
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Интересна книга, имам я още от когато излезна, но едно е на книга, другое реялноста: Две майки с ханеманова решетка!? Едната загива винаги, такова развите не се получава?
    Ако някой колега, го получавал да пише!
    получава се и развитието е повече от добро
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #272
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Помисли още малко !Ако не си последен етаж,ще дойде комшията над теб и ще те попита ''Е ,сега к,во праим ? '' /въпрос на всички катаджии в БГ/
    Ти набиваш шия в раменете т.е. вдигаш рамене и правиш физиономия на ни лук ял ,ни лук мирисал . И той гордо казва –На всеки час шумотевица ,по 1 буркан омния с мед /няма значение ,плътен или не .Започнеш ли ,счита се за час./ Това е началото. Под теб ,комшията ще дойде и ще ти зададе въпроса –Комши, усети ли земетресението ? Полюлея още се клати и ми напомня за ''тука има , тука нема '' А......аа ,ти имаш машинка и работиш на нея . Кошерчета, пчелички,медец . ЧУЙ, СЕГА КОМШИ !За всяко земетресение което ти предизвикаш ,даваш по кило мед .Иначе.е.......ееееее .Ти знаеш .
    Е ,те това е действителността.
    Пак успя да ме разсмееш посред нощ!
    Тези буркани с мед за нищо ги нямаш.
    Сега...обяснявам:
    Направих помещение 50-60м2.
    Тавана - минимум 12см изолация.
    Стените - тухла + външна и вътрешна изолация. Друга екстра която ще си запазя като информация.
    Вратите ще са с 4 успоредни уплътнения(мога да го използвам за бункер). Ламарината заварена и залепена с PU уплътнител, за да не вибрира. 4см изолация на вратите + 2.5см дъски върху нея.
    В ъглите най-вероятно ще има дунапрен, но още не съм решил как да го направя.
    Прозорците с 10см камера, където е възможно.
    Пода 10см повдигнат върху скара.
    Други екстри, които нямам времето да описвам.

    Мога да си направя звукозаписно студио в това помещение.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Забрави да облицоваш стените с корк.Тъй де за всеки случай.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Пак успя да ме разсмееш посред нощ!
    Тези буркани с мед за нищо ги нямаш.
    Сега...обяснявам:
    Направих помещение 50-60м2.
    Тавана - минимум 12см изолация.
    Стените - тухла + външна и вътрешна изолация. Друга екстра която ще си запазя като информация.
    Вратите ще са с 4 успоредни уплътнения(мога да го използвам за бункер). Ламарината заварена и залепена с PU уплътнител, за да не вибрира. 4см изолация на вратите + 2.5см дъски върху нея.
    В ъглите най-вероятно ще има дунапрен, но още не съм решил как да го направя.
    Прозорците с 10см камера, където е възможно.
    Пода 10см повдигнат върху скара.
    Други екстри, които нямам времето да описвам.

    Мога да си направя звукозаписно студио в това помещение.
    И ако триона ти е наточен както трябва, да жужи, дори данъчен да мине, няма да чуе нищо.

  5. #275
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията


    Основа с много парафин горе на снимката. Много по-прозрачна е. В същото време е по-тъмна, защото е използван най-черния восък.

    Основа от пчелен восък долу на снимката.
    Колега, забелязах, че рамките си ги ковал с такер. Ти ли си ги ковеш или си ги купил. Също така ми се струва, че горната летва е по-тънка. Така ли е? Аз много се чудя дали да не пробвал рамки с горна летва 1см за едни Фарар-ки?

  6. #276
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Колега, забелязах, че рамките си ги ковал с такер. Ти ли си ги ковеш или си ги купил. Също така ми се струва, че горната летва е по-тънка. Така ли е? Аз много се чудя дали да не пробвал рамки с горна летва 1см за едни Фарар-ки?
    Преместих мнението в тази тема.

    Горната летва е 468мм х 5мм
    Страничните са 90 х 10мм
    Долната е 423(или нещо подобно, сега не мога да се сетя) х 5мм

    Цялата рамка е висока 10см, а чисто питата е с размери 9см х 41 см.
    Зоната на смъртта е 2см(ако това целиш)
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #277
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Преместих мнението в тази тема.

    Горната летва е 468мм х 5мм
    Страничните са 90 х 10мм
    Долната е 423(или нещо подобно, сега не мога да се сетя) х 5мм

    Цялата рамка е висока 10см, а чисто питата е с размери 9см х 41 см.
    Зоната на смъртта е 2см(ако това целиш)
    Наистина ми се струва, че прекалено много площ отива като дървения. Освен това при многокорпусните системи точните вътрешни размери са от още по-голямо значение, а с тези дърводелци.... Не знам аз ли не мога да случа или всичките са такива, но се замислям дали да не си взема летви и сам да си ги режа. Обаче тогава ще се получи проблем с основите. Нормално един ДБ лист се дели на две, ако правя рамки с по-тънки летви основата ще идва къса. Като искам магазините да са си стандартни размери.

  8. #278
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Наистина ми се струва, че прекалено много площ отива като дървения. Освен това при многокорпусните системи точните вътрешни размери са от още по-голямо значение, а с тези дърводелци.... Не знам аз ли не мога да случа или всичките са такива, но се замислям дали да не си взема летви и сам да си ги режа. Обаче тогава ще се получи проблем с основите. Нормално един ДБ лист се дели на две, ако правя рамки с по-тънки летви основата ще идва къса. Като искам магазините да са си стандартни размери.
    Трябва да следиш дали рамките отговарят на кошерите и обратното, защото няколко мм може да ти създават главоболия и да се ядосваш при всяко отваряне. А най-важното е да ти е удобно за работа и да изисква минимум време и труд.
    Моите основи са 27 х 41, режа основата на 3 парчета по 9 см. Под основите остава около 5мм, което пчелите изграждат много бързо. Странично имам по 2-3мм, което е напълно достатъчно. Ако са ти добри основите, пчелите ги залепят странично и долу за около 12 часа, а основата е изградена напълно за 1-3 дни. Пчелите не градят като шевна машина, а се събират където им хареса и започват градеж на участъци. Иначе като им пъхна ДБ рамка, изграждат я за ден-ден и половина.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #279
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Перник
    Дали не е време за още един магазин за мойте "блондинки"?

    IMG_20160428_065054.jpg

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Шивач, Фарар пише, че плодника трябва да се състои от 4 елемента/магазина/.

 

 
Страница 28 от 40 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •