Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 40 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 393
  1. #201
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    723
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Благодаря за книжката.

  2. #202
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    И от мен благодарности!

  3. #203
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    15
    Може ли отново книжката pls...

  4. #204
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Перник
    Цитат Първоначално публикувано от mnaumov Виж публикацията
    Може ли отново книжката pls...

    Ето я: "Кошери и технологии"
    Този пост е редактиран от 6iva4a; 24.01.2016 в 11:08.

  5. #205
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    "Кошери и технологии " - ще бъде активна до 06. 02. 16
    http://dox.bg/files/dw?a=4b1c299924

  6. #206
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2016
    Мнения
    16
    Ограничаване на майката с ХР на 1 корпус какво мислите по въпроса ? От 2 години заселих няколко фарара и наистина пилото става от летва до летва като се ограничи майката на 1 корпус като в последните пити даже има и 2-3 см венец прашеца и меда започнаха да го складират в корпус 2 над ХР .Понеже бяха заселени от плодникови рамки на ДБ и нямаше как да ги огранича началото на сезона,ограничих ги чак след акацията и не можах да видя цялата картинка.Ако някой гледа така да сподели кое как и кога го прави.

  7. #207
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    Мисля че по време на паша майката трябва да е на два корпуса,третия да играе ролята на медена шапка.Преди паша(при мен е горско-ливадна) три корпуса и преди пашата най горния(предполагам майката да е там)отива най отдолу,решетката над втория,а корпуса с най много мед трети,след 2-3дни четвърти.Дори ще пробвам без решетка-в третия и четвъртия по 8 рамки.

    Здравейте!
    Да попитам дали пробвахте технологията без ХР и по 8 рамки в медовите корпуси. Защото миналата година за първи път направих пълен сезон с фарар, но определено на пчелите не им харесва ХР и сега се колебая, дали да махна и аз по 2 рамки.

  8. #208
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от gmdbee Виж публикацията
    Ограничаване на майката с ХР на 1 корпус какво мислите по въпроса ? От 2 години заселих няколко фарара и наистина пилото става от летва до летва като се ограничи майката на 1 корпус като в последните пити даже има и 2-3 см венец прашеца и меда започнаха да го складират в корпус 2 над ХР .Понеже бяха заселени от плодникови рамки на ДБ и нямаше как да ги огранича началото на сезона,ограничих ги чак след акацията и не можах да видя цялата картинка.Ако някой гледа така да сподели кое как и кога го прави.
    Майката се ограничава в първи корпус при започване на главната паша. През останалото време ги развиваш колкото можеш повече/на 4-5 корпуса пило/.

  9. #209
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2016
    Мнения
    16
    Идеята ми е с малко работа доста мед.Това някакси с ротациите не ми допада при положение,че миналата година не можах да ротирам след акацията и беше пълна лудница майката в 4-ти 1-вия са го напуснали празен.Някой пробвал ли е целегодишно майката на 1-ви корпус с ХР.Да и аз забелязах, че не им е много комфортно да минават през ХР.

  10. #210
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от gmdbee Виж публикацията
    Идеята ми е с малко работа доста мед.Това някакси с ротациите не ми допада при положение,че миналата година не можах да ротирам след акацията и беше пълна лудница майката в 4-ти 1-вия са го напуснали празен.Някой пробвал ли е целегодишно майката на 1-ви корпус с ХР.Да и аз забелязах, че не им е много комфортно да минават през ХР.
    Целогодишно май ,че ще и бъде тясно ! По време на паша ,да ама август ,септември !? На зазимяване пак няма да стане !

 

 
Страница 21 от 40 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •