Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 40 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 393
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Опитвам се да ти хвана идеята от някъде ама май не ми се получава. От отговора ти разбирам, че минаваш на фарар за да ти е леко, аз не искам да ми е леко засега и плодници Дадан–Блат мога да въртя и ако трябва ще намеря време три пъти седмично да ги ровя ама да има смисъл Финансов от цялата тая хамалогия. Имам ДБ и ЛР, но с ЛР–а приключвам вече окончателно като стандартно отглеждане с корпуси. Фарар не съм пробвал още и затова питам:
    Има ли количествена разлика в добива при теб или искаш да си улесниш работата?
    Добива е по голям, по малко избиват на рой, по малко време в работа, развиват по силно семейство. Най важното е да си промениш тертипа на работа, а това е голяма пречка за повечето пчелари и затова не успяват в резултатите с тях.

    п.п- количествена разлика в добива можеш да получиш от бройката кошери(колкото по малко, толкова по добре). Погледни го от тази гледна точка- приеми че Пашата около теб е равна на една кофа вода, и каквото и да правиш не може да е повече. От тази кофа с вода, колкото повече семейства има, толкова по малко количество им се пада на брой семейство. От тук насетне предполагам сам можеш да развиеш тезата. В чужбина почти всички пчелини за мед са между 30-40 бр семейства на едно място. Защо ли е така?

  2. #352
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Сигурно си се захванал преди 1973 год., защото в къщи има десетаци от тогава.
    По вашият край може, аз пиша за нашия. Търсих и чертежи по онова време и тези, които намерих във вестник "направи си сам", също бяха ДБ-12. Сега си спомням, че в оня момент в Бургас имаше само ЛР и първите ми 6 бр. ДБ-12 ги докараха от Горна Оряховица.
    пп. това е 1987г.

  3. #353
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В чужбина почти всички пчелини за мед са между 30-40 бр семейства на едно място. Защо ли е така?
    Твоите 240 бр. на колко пчелина са разположени, ако не е тайна.

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    Книгата на Милан Матич вече не я преиздават, ще трябва да я търся в антиквариати
    Остави тази книга , а запитай колегите Иван Манков и Tarty за работата с Фарар .

  5. #355
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Остави тази книга , а запитай колегите Иван Манков и Tarty за работата с Фарар .
    Наистина, ако помогнат ще го оценя. Имам повече вяра на действителни колеги, които работят и прилагат новаторство в работата си, отколкото на нашите професори преписали от тук от там и написали книга.

  6. #356
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Дъното на фарара плътно или замрежено е?

  7. #357
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Някой от вас подхранва ли със суха пудра захар? И как

  8. #358
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    Наистина, ако помогнат ще го оценя. Имам повече вяра на действителни колеги, които работят и прилагат новаторство в работата си, отколкото на нашите професори преписали от тук от там и написали книга.
    В темата "Преградни дъски" ти написах моето мнение за побликуваната от теб статия на др. Кирилов с което ти видно не си съгласен но тук виждам , че пишеш за професори преписвачи с което си противоречиш!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #359
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    Някой от вас подхранва ли със суха пудра захар? И как
    Пудра захар се ползва за втвърдяване на питките (основно). А иначе има пчелари, които позват захар на кристали. В някакви хранилки.....ама не съм запознат точно. Вероятно питаш за подхранване със захар на кристали.

  10. #360
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    В темата "Преградни дъски" ти написах моето мнение за побликуваната от теб статия на др. Кирилов с което ти видно не си съгласен но тук виждам , че пишеш за професори преписвачи с което си противоречиш!
    Вие не обяснявате, вие се заяждате.

 

 
Страница 36 от 40 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •