Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 40 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 393
  1. #101
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Лефти важно е да прецениш кои паши ще гониш спрямо силата на семействата. кажи какви са ти пашите и какви цели ще гониш през годината.
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ето ги и моите горни летви - 16х20мм. Времето ще покаже дали има смисъл заигравката със скосяването.
    Отляво се вижда един изстрадал райдър за плочки с диамантен диск и вана с вода, който бях купил преди 10-12 години за ремонт на банята. И понеже ремонтът отдавна мина, циркулярчето се ползва за разни дребни и неотговорни дървении като тези. Повече ще има в отделна тема.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_3288.jpg‎  

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Много са си отговорни,екстра са станали

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Ето какво направих тиа дни,остават дъната и капаците
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC_0094.jpg‎   DSC_0095.jpg‎   DSC_0089.jpg‎   DSC_0093.jpg‎   DSC_0092.jpg‎  


  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от the_lefty Виж публикацията
    Колеги имам 2 въпроса за който се занимават със с-ма Фарар.
    1.На кой корпус ограничават майката с ханеманова решетка?
    Мисля че по време на паша майката трябва да е на два корпуса,третия да играе ролята на медена шапка.Преди паша(при мен е горско-ливадна) три корпуса и преди пашата най горния(предполагам майката да е там)отива най отдолу,решетката над втория,а корпуса с най много мед трети,след 2-3дни четвърти.Дори ще пробвам без решетка-в третия и четвъртия по 8 рамки.

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Ето ги и моите горни летви - 16х20мм. Времето ще покаже дали има смисъл заигравката със скосяването.
    Отляво се вижда един изстрадал райдър за плочки с диамантен диск и вана с вода, който бях купил преди 10-12 години за ремонт на банята. И понеже ремонтът отдавна мина, циркулярчето се ползва за разни дребни и неотговорни дървении като тези. Повече ще има в отделна тема.
    можело е да пуснеш скосяването до горния ръб и ще изградят пчеличките по на горе.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    Мисля че по време на паша майката трябва да е на два корпуса,третия да играе ролята на медена шапка.Преди паша(при мен е горско-ливадна) три корпуса и преди пашата най горния(предполагам майката да е там)отива най отдолу,решетката над втория,а корпуса с най много мед трети,след 2-3дни четвърти.Дори ще пробвам без решетка-в третия и четвъртия по 8 рамки.
    Помисли ги хубаво работите. Аз не бих се лишил от едно от големите предимства на 1/2 ДБ рамките - да вадя мед от чисти медови пити.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Още малко по темата от сборник по пчеларство издаден преди десетина години. Все още се намира тук-там.
    Иначе авторът на конкретния материал е Младен Котларски.
    Бих качил цялата глава, но сканирана е около 35МВ и не знам дали ще стане....
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри F-1.JPG‎   F-2.JPG‎   F-3.JPG‎  

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Помисли ги хубаво работите. Аз не бих се лишил от едно от големите предимства на 1/2 ДБ рамките - да вадя мед от чисти медови пити.
    Няма да се вади мед от пити в които е имало пило защото те ще са в 1,2 и 3 корпус,първите два са под решетката а третия след поставянето и ще е с мед за тях и след последното пръскане и отива най отдолу .Пчелите качват меда от него на нагоре а той остава като дълбоко дъно между мрежата на дъното и горните 2 корпуса за зимуване.
    ПП това е теорията ми,времето и навременните деиствия ще покажат дали ще работи.

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Още малко по темата от сборник по пчеларство издаден преди десетина години. Все още се намира тук-там.
    Иначе авторът на конкретния материал е Младен Котларски.
    Бих качил цялата глава, но сканирана е около 35МВ и не знам дали ще стане....
    Мишо два пъти го прочетах защото на чертежа ханемановата решетка е над ТРЕТИЯ корпус а надолу в текста разбирам ,че се слага над ВТОРИЯ??? А сега къде е мястото и?

 

 
Страница 11 от 40 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •