Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 40 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 393
  1. #341
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А Календарен справочник е краден от Наръчник по пчеларство.
    Точно казано ! Първоизточника е "Наръчник по пчеларство".
    Nil satis nisi optimum

  2. #342
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А Календарен справочник е краден от Наръчник по пчеларство.
    Какво ще кажеш за Практическо Пчеларство, издание 1983 год. от Стойко Недялков и Бижо Бижев.

  3. #343
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Какво ще кажеш за Практическо Пчеларство, издание 1983 год. от Стойко Недялков и Бижо Бижев.
    Също е преписван със съкращения от "Наръчник по пчеларство" - Ал. Тошков, В. Петков, Ан. Дончев и др. изд. "Земиздат" 1957г. Разгледани са биологията на пчелата и пчелното семейство, медоносна растителност, отглеждане и развъждане на пчелите, пчелни продукти и др. Има снимков материал.
    Nil satis nisi optimum

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Петър Маринов - petermar Виж публикацията
    Точно казано ! Първоизточника е "Наръчник по пчеларство".
    Там стоят имената на 8 човека и е била дълго време, като пчеларска библия. Сега -само аз дето не съм издал книжка, преписвайки я от някъде.

  5. #345
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Нашите учени много малко пишат за фарар. Днес търсих в библиотеката, но едно и също намирам...

  6. #346
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    Нашите учени много малко пишат за фарар. Днес търсих в библиотеката, но едно и също намирам...
    Потърси книгата на Милан Матич "Направляване работата на пчелите. /Метода на Фарар/". Неговия метод е един от най-добрите за работа с Фарар. Обърни внимание на рамките - има разлика - той ги прави с по-тънки горна и долна летва от нормалните магазинни.
    Nil satis nisi optimum

  7. #347
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от aleksandrov Виж публикацията
    Нашите учени много малко пишат за фарар. Днес търсих в библиотеката, но едно и също намирам...
    Няма какво да се чудиш.До скоро в БГ имаше само ДБ, ЛР и тук-там някой лежак от дядо. Аз като се захващах с пчели нямаше и ДБ 10.

  8. #348
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Сам прецени колко тежи ЛР наполовина с мед и магазин пълен наполовина с мед(да не говорим за цял), помисли си като минеш 50 бр за един ден как ще си с кръста после :-):-):-). Хоби си е, докато не взема работник(аз навсякъде казвам, че съм любител пчелар), а и през повечето време си ходя само събота и неделя да ги оправям. Единствения вариант да им на смогвам е, като им създавам за месец напред работа, защото нямам физическата възможност да ги ровя по често :-):-):-), а това означава за много пчелари проблем, защото те всяка седмица трябва да ги ровят иначе немогат да спят :-):-):-).
    Опитвам се да ти хвана идеята от някъде ама май не ми се получава. От отговора ти разбирам, че минаваш на фарар за да ти е леко, аз не искам да ми е леко засега и плодници Дадан–Блат мога да въртя и ако трябва ще намеря време три пъти седмично да ги ровя ама да има смисъл Финансов от цялата тая хамалогия. Имам ДБ и ЛР, но с ЛР–а приключвам вече окончателно като стандартно отглеждане с корпуси. Фарар не съм пробвал още и затова питам:
    Има ли количествена разлика в добива при теб или искаш да си улесниш работата?

  9. #349
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2016
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Левски
    Книгата на Милан Матич вече не я преиздават, ще трябва да я търся в антиквариати

  10. #350
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма какво да се чудиш.До скоро в БГ имаше само ДБ, ЛР и тук-там някой лежак от дядо. Аз като се захващах с пчели нямаше и ДБ 10.
    Сигурно си се захванал преди 1973 год., защото в къщи има десетаци от тогава.

 

 
Страница 35 от 40 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •