Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 40 ПърваПърва ... 283637383940 ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 393
  1. #371
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    На тази лекция в Плевен, лекторът споменава за адрес на пчелин и може би магазин за полистиролни кошери в Плевен, написан на някакво съобщение. Някой може ли да го публикува, тъй като не съм присъствал на тази лекция. Евентуално и телефон?

  2. #372
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен

  3. #373
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Интересувам се, дали се предлагат рамки - размери Фарар, магазинни, с тънка горна летва? Мисля да пробвам тази система, но би било разумно, горната летва да е с по-малка височина, за да се намали мъртвата зона между корпусите.

  4. #374
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2015
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Интересувам се, дали се предлагат рамки - размери Фарар, магазинни, с тънка горна летва? Мисля да пробвам тази система, но би било разумно, горната летва да е с по-малка височина, за да се намали мъртвата зона между корпусите.
    По моя скромен опит от 3г. с фарарите нямам проблем със "мъртвата" зона.Рамките са магазините от ДБ закупени от Богров.
    Едно е да желаеш.Второ е да можеш.Трето е да го направиш.

  5. #375
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Отдавна работя с горна рамка 10 мм дебела.От няколко години си ги поръчвам при Иван Табаков от Долна Оряховица.Казвам му размерите и колко бройки искам и съм доволен от изпълнението.

  6. #376
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Забелязвате ли разлика в яйцеснасянето на майките при плодник от два фарарови корпуса в сравнение с един ДБ плодник? Преминаването на майката от горния фараров корпус към долния представлява известно препятствие, което при ДБ рамката липсва.

  7. #377
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Забелязвате ли разлика в яйцеснасянето на майките при плодник от два фарарови корпуса в сравнение с един ДБ плодник? Преминаването на майката от горния фараров корпус към долния представлява известно препятствие, което при ДБ рамката липсва.
    При теб , явно - ,,страх , лозе пази,, .
    Давай , напред момче !
    Всичко ще е наред .

    Купуваш боклуците от питите , а те е страх от пчелите !?!

  8. #378
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Tarty,твойте рамки и основи пластмасови ли са?

  9. #379
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Интересувам се, дали се предлагат рамки - размери Фарар, магазинни, с тънка горна летва? Мисля да пробвам тази система, но би било разумно, горната летва да е с по-малка височина, за да се намали мъртвата зона между корпусите.
    Няма такава зона.Тя е в главата на пчеларя.Това е най доброто място за зимуване на пчелите.

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Пизо Виж публикацията
    Tarty,твойте рамки и основи пластмасови ли са?
    Вече на 100% минах на пласмасови кошери и на 99% съм на пластмасови рамки, но не какви рамки а на Никот. Може да ги видиш в отдела за продажбите. Останаха ми няколко ДБ за изчистване,което ще направя пролетта.

 

 
Страница 38 от 40 ПърваПърва ... 283637383940 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •