Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 40 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 393
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от кирил
    Така, по темата засега се разбра как да преместим семейството от ДБ в фарар т.е. първи начин майката долу в първия корпус с празни фарарови рамки, ханеманова решетка, два корпуса, в които се поставят плодниковите дб рамки, втория начин два корпуса с плодниковите дб рамки, ханеманова решетка, корпус с празни фарарови рамки и майката и третия начин два корпуса с празни фарарови рамки с майката (старата или нова), плодниковите дб рамки с майката с ДБ кошер поставяме на ново място и в края на сезона продаваме. Преминахме на пчеларстване с фараров кошер. Как ще сменяме старите майки ?
    :D Както при всяка корпусна технология!!!

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Не обиждайте поне хората, които наистина дават ценна информация във форума, защото има такива НОРМАЛНИ ХОРА. Ако ще си говорим общи приказки, има чат за тази работа. Все пак този форум се поддържа от доста хора и трябва да уважаваме труда им. Какво значи доходоносна технология, ако човек е трудолюбив и обича пчелите ще стигне сам до тази доходонсна технология, а този който не става, каквато и информация да му дадеш, няма да я оцени.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от sisi_bs
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Не чу ли!!Не се надявай.
    Никой НОРМАЛЕН човек не дава доходоносна технология БЕЗПЛАТНО!!!!Тук в форума мога да споделя общи неща,никога това което съм го постигнала с труд и пари!!!!Не заради другото,ами повечето хора са АЛЧНИ и само чакат наготово да се облагодетелстват.За мен най добрата технология е фарар и МК.Всичко устанало е ХОБИ.Колежката много добре се изрази.Напълно е подкрепям за фараровата технология.
    А каква е разликата между Фарар и МК?

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Цитат Първоначално публикувано от buci59
    Това вече в другата тема.
    Нали това е темата "КОШЕР - ФАРАР - МЕТОДИ ЗА ПЧЕЛАРСТВАНЕ", т.е. и при тази тенология би трябвало да се сменят старите майки,или при фарар това не се прави. Ако нещо бъркам поправете ме.

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Цитат Първоначално публикувано от кирил
    Така, по темата засега се разбра как да преместим семейството от ДБ в фарар т.е. първи начин майката долу в първия корпус с празни фарарови рамки, ханеманова решетка, два корпуса, в които се поставят плодниковите дб рамки, втория начин два корпуса с плодниковите дб рамки, ханеманова решетка, корпус с празни фарарови рамки и майката и третия начин два корпуса с празни фарарови рамки с майката (старата или нова), плодниковите дб рамки с майката с ДБ кошер поставяме на ново място и в края на сезона продаваме. Преминахме на пчеларстване с фараров кошер. Как ще сменяме старите майки ?
    :D Както при всяка корпусна технология!!!
    Реално погледнато всеки кошер с отделно дъно е корпусен, в това число и ДБ. Много колеги в Русия пчеларстват с двукорпусен ДБ. Въпроса ми е конкретно за фараровия кошер.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от sisi_bs
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Не чу ли!!Не се надявай.
    Никой НОРМАЛЕН човек не дава доходоносна технология БЕЗПЛАТНО!!!!Тук в форума мога да споделя общи неща,никога това което съм го постигнала с труд и пари!!!!Не заради другото,ами повечето хора са АЛЧНИ и само чакат наготово да се облагодетелстват.За мен най добрата технология е фарар и МК.Всичко устанало е ХОБИ.Колежката много добре се изрази.Напълно е подкрепям за фараровата технология.
    Това мнение ме накара да се замисля относно боравенето с терминологията в пчеларството.Според мен Фарара, ЛР, РД, Кошера на Гърдев и др. са системи кошери част от МК технология на пчеларстване. ДБ, Лежака, Кошера на Хубер и т.н. са системи кошери предмет на коренно различна технология на пчеларстване, макар и с известни прилики в определени моменти.Това за технологиите в пчеларстването.
    Колежке всяка технология на пчеларстване е доходоносна, всичко зависи от техниките на прилагането и.От тях идва разликата и коефицента на полезно действие.Много пчелари използват различни техники при прилагането на определена система кошери, част от многокорпусната технология с различен успех.Венер използва МК технология на пчеларстване, но какво го отличава от др. пчелари, това е специфичната техника на работа с определена система кошери част от МК технология.
    Ако не желаеш да споделиш техниката ти на работа със системата ЛР, която е част от МК технология на работа си е твое решение ние няма да плачем.Много пчелари ни казват какво да правим, малко са пчеларите които споделят как го правят т.е самата техника на работа с определена система кошери част от определена технология. Технологиите в пчеларството ги знаем всички, но всеки от нас практикува определена техника на работа и в това е разликата и доходоносноста.Това е пчеларски форум тук е мястото да споделяме техниката си на работа с избраната от нас система кошери, а не да си правим вятър на мозъците.Аз за себе си съм убеден че успеха в пчеларството се крие в техниката на пчеларстване и по-малко в самата технология.Фарара е част от МК технология при равни други уславия, един пчелар ще постигне по-голям успех от друг, със същата система, ако техниката му на работа е по-продуктивна.Успех на всички.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Мен пък такива мнения ме карат да се замисля за ценностната система на човека. Понеже имаше още едно такова мнение във форума и се опасявам да не станат тенденция, си позволявам да ги коментирам.
    Ако аз се изцепя по този начин, няма да имам морално право да попитам за каквото и да било в този форум.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Даааа!Хубаво изказване!
    Колега Станко,я ми кажи какво е според теб дефиниция за техника и технология?И каква е разликата между тях?Как намираш понятията система и технология?Че нещо не можах да разбера.Уважи ме ,ако обичаш!Иначе всеки си има своите мераци.Хубаво е да установим тези неща.Важно е защото е в пряка връзка с пчеларстването по Фарар.
    Технологията е система от техники, прилагани по определен алгоритъм, чрез която се постигат набелязани цели!

  9. #29
    ANIBAL
    Guest
    Дааа! Още едно хубаво изказване.Значи ,да разбирам,че технологията е същността на системата и техниката?И те са подвластни на нея.Ааа,Целта,да тя е СМИСЪЛА НА ТЕХНОЛОГИЯТА.Крайния резултат.Ето това исках да подчертая.Не се излага Целта.А тя е нещото ,което осмисля ТЕХНОЛОГИЯТА.НЕКА ДА ОБОБЩЯ-когато се говори за дадена технологиа или система ,добре е да се спомене и целта ,която се преследва.Иначе ставаме досадни.И Целта на темата се изчерпва.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Даааа!Хубаво изказване!
    Колега Станко,я ми кажи какво е според теб дефиниция за техника и технология?И каква е разликата между тях?Как намираш понятията система и технология?Че нещо не можах да разбера.Уважи ме ,ако обичаш!Иначе всеки си има своите мераци.Хубаво е да установим тези неща.Важно е защото е в пряка връзка с пчеларстването по Фарар.
    Технологията е система от техники, прилагани по определен алгоритъм, чрез която се постигат набелязани цели!
    Доктора го каза.В професионалното пчеларство системите многокорпусни кошери Фарар и ЛР са доказали своята продуктивност всички знаем защо. Във филма "Техники прилагани с ЛР кошери" една немска пчеларка демонстрира своя индивидуален подход /техника/ при работата си със системата ЛР т.е./вид многокорпусен кошер/, системата Фарар е също вид МК кошер.А защо е система, защото се състои от специфични елементи с определени размери.Технологията ни казва какво да правим, пътят по който да вървим, а техниката е как го правя аз т.е/ при движението по този път, дали ще бягам или ще се движа накуцвайки/ с една дума - индивидуалния ми подход към дадена система кошери.Във филмчето посочено по горе колежката използва търтиева пита като строителна рамка за борба с акара, а много колеги я отричат и не я прилагат.Ето ти пример за различна техника на работа с многокорпусна система кошер ЛР. А колокото до целта която преследваме е ясна по високи добиви. Споровете в пчеларството възникват не заради самата Технология, а заради начина /техниката/ и на прилагане от самите нас.Точно в техниката е разликата между пчеларите, а от там и в успехите, които постигаме в работата си.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 3 от 40 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •